Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот 2GOOD » 03 Фев 2018, 22:30

val1900 написа:
ixch написа:Не мога да се сдържа




Прав си за сдържането. И следваща графика няма да има за да стигне до шията.
Сбогом!


Това си беше само за чата, не спазвате указанията на Професора, ще се караме ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 04 Фев 2018, 15:17

Много хубави неща се казаха. Имаше и спор, въпреки че 100% от мненията са, че Биткойн ще расте. Спора е за това "кога", но това не е важнен въпрос.
Аз се чудя кога да купуваме, да чакаме ли 5000 за рефинансиране или 1. 8000 2. 5000 ? Важно е да има правило и стратегия, спекулациите не ме интересуват...
И малко оф-топик. Остана ли читава банка за преводи до крипто борсите?
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 04 Фев 2018, 15:24

Mateev написа:Мене ако питаш, биткойна е в свободно падане. Няма кой да го спре, и на майтап ще стигне до 6000 или дори до 5000. Целта е да се оберат всички възможни стопове на хилядите дребни спекуланти.

Съдбата на биткойна в момента е в ръцете на големите акули. Те ще решат в кой момент от време ще спрат падането и ще нарисуват на графиката началото на бъдещия тренд нагоре, което ще повлече след себе си и нови покупки на по-дребните играчи. Засега обаче падаме ......... и милиарди долари сменят притежателя си ......

В такава ситуация е най-разумно да стоим отстрани и да гледаме сеира. И когато се нарисува фигурата Pin Bar, да започнем да купуваме както биткойни, така и ригове и ASIC машини (дотогава и тяхната цена ще се е сринала).

Матеев, не знам как ги виждаш нещата с "големите акули", но те не могат да спекулират с цената на пазара. Т.е. ако някой продава 1 000 000 биткоина, то цената ще падне 50-60%, но ако тръгне да си ги купува, цената ще се вдигне 500-1000%, и без да влиза в загуба ще си изкупи не повече от 10-20% при този динамичен пазар.
Аз имам малко по-различно виждане върху нещата. В момента "биткойн капиталите" преминава в едни по-мъдри ръце, които ясно осъзнават стайността на нефиатната валута. Този процес в един момент ще се изчерпи и ни чака нов скок нагоре. Ударихме много зони на съпорт, този който искаше да си продаде "пиците" го прави бавно, но според мен тези дето си купуват парчетата няма да са склонни да продават на загуба. И когато "пицата" се разпродаде, ще стане интересно.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamiemirror » 04 Фев 2018, 16:20

майнер99, фючърсите промениха нещата. Притежателят на такива може да опита манипулация с цената преди падежа - с цел по-добра печалба :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Sevo » 04 Фев 2018, 22:12

Ето и моята прогноза:
BTC-Prediction.JPG
BTC-Prediction.JPG (295.18 KiB) Прегледано 1515 пъти
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Sevo » 04 Фев 2018, 23:30

Вариант 1 за след това... Bullish
BTC-Prediction Bullish.JPG
BTC-Prediction Bullish.JPG (272.79 KiB) Прегледано 1469 пъти


Вариант 2 .....Bearish
BTC-Prediction Bearish.JPG
BTC-Prediction Bearish.JPG (258.53 KiB) Прегледано 1469 пъти
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Mateev » 05 Фев 2018, 14:32

miner99 написа:.....Матеев, не знам как ги виждаш нещата с "големите акули", но те не могат да спекулират с цената на пазара. .....

Ха-ха .....
Това е базов принцип при спекулата. Ако се почувстваш голяма акула и осъзнаеш, че с твоите ресурси имаш шанса да манипулираш пазара, веднага ще започнеш да мислиш за стратегии как да направиш по-ефективна манипулоация, от която да спечелиш по-много. Бъди сигурен в това и не го подлагай на ни най-малко съмнение.

Може ли някой да манипулира пазара, бъди сигурен, че ще го направи. Ще дебне изгодни моменти от време (например тънък пазар) и след това ще се намесва във всяка една съпротива или подкрепа, спомагайки за нейния пробив или за нейното удържане, в зависимост от това какъв му е интереса. Ще прави фалшиви пробии, за да обере стоповете, и после ще сменя посоката, за да обере и тези, които са го последвали. То на форекс пазара се правят такива неща, въпреки че там се въртят милиарди, а какво остава за пикливите критовалути, където всеки един по-богат човек на земята може да се пробва с манипулациите.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот filchef » 05 Фев 2018, 20:19

„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот silence » 05 Фев 2018, 20:27

filchef написа:Цък


на такива цък не кликам :D , дай скриншот или напиши два реда,

Val какво се ядосваш, не си продал не си продал, ще продадеш на следващия пъмп, а той идва по бързо от предишния

по темата задал съм ордери на 4200 долара
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот filchef » 05 Фев 2018, 22:42

silence написа:
filchef написа:Цък


на такива цък не кликам :D , дай скриншот или напиши два реда,

Val какво се ядосваш, не си продал не си продал, ще продадеш на следващия пъмп, а той идва по бързо от предишния

по темата задал съм ордери на 4200 долара


Това Цък е една весела анимация за състоянието на пазара в последните 3 месеца - съжалявам че ми имаш толкова малко доверие - все пак уж съм зелен и имам задача да въвеждам ред в форума :mrgreen:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, viniamin