Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот ekrem » 17 Яну 2018, 16:20

Винаги е имало и отново ще има такива резки и големи спадове и покачвания като снощи така,че нема да се плашите :)
ето 1-2 снимки от доброто старо време където в рамките на има няма 12 часа имаше голямо движение в % над 50 ех спомени :D
BTC24.JPG
BTC24.JPG (187.73 KiB) Прегледано 3226 пъти

BIT.JPG
BIT.JPG (192.16 KiB) Прегледано 3226 пъти
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот svetlim » 17 Яну 2018, 16:28

Да, спомени.
Точно от този сайт не бях спал _Много_ време. Задържаха ми BTC.
Сега щях да имам 450 BTC ако не сринаха сайта.

Живи и здрави :obscene-drinkingcheers:
Аватар
svetlim
 
Мнения: 43
Регистриран на: 07 Юни 2013, 11:16

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот ixch » 17 Яну 2018, 16:40

val1900 написа:
rossibg написа:
Много е лесно постфактум да се правят констатации.... да беше дал една прогноза за следващите 4 часа, или друго си е да оплюеш някой успял.

P.S. val сега ясно ли ти е защо все по рядко пиша. Аз на твое място ще ги оставя 5-6 месеца да четата само гениалните прогнози на "магистралката" и "процента".



Прави са . Тайминга на последната ми прогноза е тотално сбъркан. Аз си признах и преди , че нивата ми се получават , но тайминга рядко.
Нещо ми липсва още.....


Всичко е въпрос на тайминг, иначе аз лично нямам съмнение, че ще хитнем тези висоти, но ще е малко по-бавно :) трябва да презаредим все пак :Д и да оправят мрежата, LN да стане масово и тн..
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот cryptobg » 18 Яну 2018, 10:45

Китайците заспаха, а американците се събудиха и всичко започна да се нормализира ;-)

filchef написа: :text-banplz:
Колега току що получихте Бан за 2 седмици за повторно поставяне на рефералния си линк в подписа с което нарушихте 2 от правилата на форума точка 2.6 и точка 11.
cryptobg
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Яну 2018, 20:47

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот svett » 20 Яну 2018, 23:20

BTC Price by end of JAN.JPG
BTC Price by end of JAN.JPG (37.39 KiB) Прегледано 2931 пъти
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот ixch » 21 Яну 2018, 02:27

Ще е най-голямото мазало от 2 години насам... в някой ден от следващите 2 седмици ще е толкова зле ситуацията, че ще има закачени теми в редит с горещи телефони за хора имащи мисли за самонараняване и самоубийство. 2013-style.

Сега сме return to normal фазата.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 21 Яну 2018, 13:18

ixch написа:Ще е най-голямото мазало от 2 години насам... в някой ден от следващите 2 седмици ще е толкова зле ситуацията, че ще има закачени теми в редит с горещи телефони за хора имащи мисли за самонараняване и самоубийство. 2013-style.

Сега сме return to normal фазата.


Малко си в грешка или изобщо не знаеш какво правиш.
Говориш за срив, но до колко? Или само чешем езици?

Срив до 5000 е възможен, но дори при толкова добавяме още толкова и сме на една добра средна цена. Аз лично добавям на 10 000 и на 5 000.
Ако се сринем под 5000 говорим за пълен срив на биткойн, от там и на всички крипто-валути. Няма идиоти, дето да инвестират в Рипъл или Стелар, или пък децентрализиран Етериум. В маркет капа гледам все повече токени, все повече валути без копане, странно защо ли, и създателите им как успяват да вдигат цената?... Много просто корпорации си правят крипто и го налагот с наливане на пари и реклама. Жертват пари в името на валутата си. Пускат малко в обръщение и сами я изкупуват за да се "вдигне" цената на свободния пазар. Така докато получат психологическия ефект.
Но веднъж усетил слепеца удовоствието да прогледне, НИКОГА не се връща към ФИАТ валути. Дори да стои КРИПТО пред името им. ОК, голяма част от пазара са спекуланти (вероятно точно те горят с "крипто" токените), но истината е една - има една утвърдена криптовалута, чрез която се измерва всичко на крипто пазара. Всеки дори малък инвеститор го знае и не би инвестирал в друго. Ако се срине BTC, всичко пада в канала. А да изчезне криптото, това е все едно да изчезне интернета, за да няма споделяне на информация - за да могат политиците да си правят каквото искат. Е, не сме римската империя. Нито 20 век. Хората и глобалния разум побеждават изкуствения интелект на google, facebook и поробителите. Рекламите (и персоналното манипулиране) може и да променят мнението на някой хора, но това са предимно хора без собствено мнение или без мнение изобщо. Те нито знаят какво става, нито как работи света. И те ще са от губещата страна, когато нещата започнат да се променят.
Аз лично съм твърдо за 3 000 000 000 000 долара капитализация на биткоин и смятам, че е въпрос на 1-2 години (а може и месеци). Ако някой финансови анализатори се окажат прави, възможно е дори да стигнем 1 милион и повече за 1 биткоин в следващите 5 години. Лошото е, че ако стане така, света няма да е това, което познаваме днес.

Извинявам се за дългия пост, но все пак тук сме наши хора (сънародници) и е хубаво да се подкрепяме с идеи и мнения.

Edit: 2013 хората не знаеха за крипто-валутата. Тя беше нещо ново и недоказало се. Не може да става сравнение със сегашния медиен бум. "Самоубиствени - теми" :) Според мен ще преобладават темите "защо пак изтървахме влака". А всеки с мозък дори да не знае би рискувал. Очакваните нива са X пъти повече. Ако заложи - губи 1 или печели X, което е с позитивно очакване X:1, а X вероятно е от 10 до 100 пъти. Отделно пълна загуба едва ли е възможна, повече ме притеснява пълната загуба на свобода у народа (не парите), ако това по някакъв невероятен начин се случи.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот stylius » 21 Яну 2018, 13:38

Никой не говори за срив на Bitcoin, а за нормализация на цената. В момента все още е над това, което може да бъде постигнато органично, т.е. балона няма да се спука, но ще спихва до достигане на 1 атмосфера налягане. :) Освен това мнението на @ixch e краткосрочно и в отговор на хората, чиито надежди са за скок на цената, при възможен спад. След 2-3 години - това вече е друга манджа.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот filchef » 21 Яну 2018, 15:46

Изображение
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот marcoin » 21 Яну 2018, 22:50

stylius написа:Никой не говори за срив на Bitcoin, а за нормализация на цената. В момента все още е над това, което може да бъде постигнато органично, т.е. балона няма да се спука, но ще спихва до достигане на 1 атмосфера налягане. :) Освен това мнението на @ixch e краткосрочно и в отговор на хората, чиито надежди са за скок на цената, при възможен спад. След 2-3 години - това вече е друга манджа.

Кое е балон? И какво ще спихва? Не се заблуждавай биткойна ще расте поне до следващата година. В монета само тока за 1 биткойн е около 2500$, копането за напред няма да става по-лесно, а добива няма да се увеличава а ще намалява. Интереса към него ще продължава да расте, а в света има повече милионери от колкото биткойни. Как очакваш цената да спихне?
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, futureworld, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin