Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот ixch » 22 Яну 2018, 02:05

TLDR накрая.
Принципно лично за мен срив е корекция под $600. Да, шестотин имах предвид.

Но за мнооого от хората $5000 си е срив, макар това да е надценена стойност днес. Това имах предвид за горещата линия за самоубийци.

Иначе дългосрочно не съм бил по-голям оптимист относно пазара и технологията. След всичките атаки през 2017, вече няма нещо, което да ме притесни относно биткойн.

А относно крипто като цяло е така.. това технология или изобретение, което вече сме научили. Не е възможно да я отучим. Във вида на биткойн (децентрализирана, отворена, неконтролирана и тн) една криптовалута все ще успее и то на глобално ниво, точно както интернет, който всъщност е много по-регулиран и контролиран, тоест по-лесно може да се създадат катаклизми и проблеми. Съответно биткойн е още по-резилиентен, дори от интернет.
Общо взето има две неща, пред които човешка ръка е безсилна - майка природа и биткойн :)

Биткойн и другите криптовалути ще ни дават много неща в бъдеще. Но докато всички смятаме колко USD $$ ще изкараме, тоест какво крипто ще направи за нас спрямо ФИАТ, сме много далеч от правилната нагласа, която всъщност е печалба в много други аспекти... И всъщност печалба като стойност или запазване на спестяванията ни може би след няколко години ще се игнорира колко USD са възможни да се изтеглят. Аз лично от вече 3 години се чувствам по-добре да държа BTC, дори да съм сигурен, че ще има корекция и мога да изкарам пари от нея. И корекция ще има и няма да е единствената по пътя на масов адопшън. Далеч сме! И 80% краткосрочна корекция е нещо много, ама много реалистично и всъщност здравословно, защото след това ще има стабилизация и ще намалее волатилността, което е доста важно.

П.П. Корекция до цена, която не беше минавана никога преди 3 месеца ($5000) не е срив принципно. Но 95% от хората така ще го виждат и медиите ще хранят яко, как биткойн "умира".
Напомням, че преди 6 месеца цената за първи път проби $3000, а преди 9 месеца за първи път проби $1300. И да -не е по-различно от 2013 :) Вниманието е доста по-голямо сега, но тогава се пишеше много в мейнстрийм медиите също.
Принципно като психологически нива много ми мяса $5000 през 2018 като $300 през 2014, ще има голяма подкрепа около $5000-6000 и ще е изгодно да се купува.

И да, относно копаенето.. на $2500 ще се копае на печалба и то не малка. Просто не от теб и мен :) И доста хора, които са нови и са се включили през последните 6 месеца ще изгърмят.

Извинявам се и аз за дългото четиво!

TL;DR
Биткойн и другите крипто са една екосистема и вървят заедно. Пазарът се движи на цикли и сега не е по-различно.. чака ни стабилна корекция и след някоя друга година още по-голям bull run :)
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 22 Яну 2018, 21:49

И моята и твоята теория са добри. Но твоята включва само ИСТОРИЯ и ТЕХНИЧЕСКИ анализ.

Май не следиш новините, новити филми за фиатните валути, които са бум, и мнението на стотици експерти че сме в момент на тотално изчерпване на лихвените манипулации и пред ТОТАЛЕН срив на долара и съответно еврото. Това се очаква сега, или до 1-2 години. Ади с много клизми да задържат 3-5 години, ама е по-скоро фантазия на богатите. Хората отпуснат ли се да харчат събраните напечатани долари, хиперинфлацията на цените е сигурна. И този път ще е огромна, няма да е микро криза като 2008 година. Познай златото и биткоин къде ще са...

EDIT: Не залагайте на децентрализираното и сигурното. Залагайте на фията на Тръмп. И на новините му. Както и мнението на всички медии и продажни "експерти" - финансисти, забогатели на вашия гръб чрез "финансовата система" за ограбване на хората. Да, може тази година и с олово да се мъчат да унищожат цената и доверието в Биткоин, но HODL-рите ще държат до последно. Американските корпорации продават евтино ("на загуба" - не точно, щото са купени с "напечатан" Рипъл) обраните чрез Рипъла им Биткоини, ама до кога, цената се колебае, точно защото се изкупува обратно от HODL-рите. И това ще се изчерпа. После какъв кален номер ще измислят?
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот val1900 » 22 Яну 2018, 21:58

Златото и ВТС се помпят точно от тези лесни пари. Стане ли криза ..... не мисля че ще са във възход.
Още не сме видяли как ще се отрази финансова криза на ВТС, но си мисля, че ще е пагубно.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 23 Яну 2018, 10:25

val1900 написа:Златото и ВТС се помпят точно от тези лесни пари. Стане ли криза ..... не мисля че ще са във възход.
Още не сме видяли как ще се отрази финансова криза на ВТС, но си мисля, че ще е пагубно.


То точно в това помпане има логика. Стане ли криза - хиперинфлация на тези лесни пари, КОЙ идиот ще сменя BTC за обезценяващи се хартийки?!?
Защо имам чувството, че тук пишат повече спекуланти ?!? Пак напомням, точно те ще умрат първи от спекулативната си търговия срещу корпорациите.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот val1900 » 23 Яну 2018, 11:25

Първо до сега думата хиперинфлация ти я споменаваш за първи път. Или не знаеш какво е криза ?
Да ти кажа - липса на кредит и високи лихви. От къде ще намериш пари да ти купуват изкопаното?
Съпроводено е с ликвидиране на активи (като ВТС и акции) за да се върнат кредитите (никой не обича високи лихви)
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот olele » 23 Яну 2018, 11:30

:lol: :lol: :lol:
трябва да има някакъв фейс контрол кой пише тука и кой не.


А по темата аз още си чакам 4300 макар че не вярвам да падне чак толкова. под 8 или под 7 може би ще слезем до 15.04
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 23 Яну 2018, 11:53

След 2008 има в пъти повече долари, напечатани. Целта е да се движи икономиката след "кризата". Но хората пак не харчат, затова лихвените проценти са ниски. Т.е. те съберат напечатаните долари и пак няма обръщение. И цените са много ниски, понеже няма търсене. Лихвата е ниска, за да се стимулира взимането на кредити и обезсмислянето на държане на пари в сметка (в дюшек никой не държи). Когато хората се успокоят и всички тези долари влязат в обръщение, ни чака хипер инфлация на долара. Еврото - 90% същата съдба.
Факта, че още цените не се вдигат, означава че преобладават хората които не го разбират това. А е толкова просто - стойността на една фиатна валута е константа, напечатването на x пъти повече обезценява всяка единица x пъти. Ние не усещаме това защото няма пълно обръщение на тези нови пари в момента. Но доларът е силно надценен. От което следва, че Биткойн и златото са подценени.
Не претендирам за точност, времена и т.н., но бъдещето е почти сигурно, както разпадането на Европа и Еврото. Въпроса е само кога ще гръмне балона на фиата. За разлика от БГ, в Европа сериозно усещат, че системата е невъзможна... ама ние не виждаме по-далеч от "евро фондовете" - как работи всичко не ни е ясно, важното е пари да ни дават.

п.п. Дори в момента не съм в БГ. И тук ясно виждам, че нещата не вървят на добре. Хората са изнервени, стресирани. Това важи за няколко европейски страни, които редовно посещавам. От целия съюз се облагодетелстват 1-2 държави. Повечето губят. Ние като последни - печелим. Но "средна класа" на страните според мен вече няма.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот stylius » 23 Яну 2018, 11:58

Надявам се знаеш разликата между висока инфлация и хипер инфлация. Тук преживяхме една хиперинфлация през 90-те и беше много по-зле от финансовата криза 2008-ма. Едно е да се вдигнат лихвите, друго е фиатната валута с която плащаме в магазина да загуби стойността си не в проценти, а в пъти.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот shulio » 23 Яну 2018, 12:01

По кой начин ще се излезе от сегашното финансова положение? С криза или с хиперинфлация. По вероятно е с криза според мен. За да може притежателите на много пари да изкарат повече :)
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 23 Яну 2018, 12:07

val1900 написа:Първо до сега думата хиперинфлация ти я споменаваш за първи път. Или не знаеш какво е криза ?
Да ти кажа - липса на кредит и високи лихви. От къде ще намериш пари да ти купуват изкопаното?
Съпроводено е с ликвидиране на активи (като ВТС и акции) за да се върнат кредитите (никой не обича високи лихви)

Висока лихва означава бързо обезценяване на валутата. Ниска лихва означава бавно до никакво обезценяване на валутата. От друга страна лихвите са ниски, защото парите не са в банковата система. Те печата - пак няма нужния ефект. Но когато този балон се спука...
Хиперинфлацията е криза - цените растат, лихвите растат, парите се обезценяват, банките компенсират това обезценяване с корекция на лихвите по кредитите. Логично е да има психологически ефект да си върнеш кредитите, защото банковата ликва винаги е в полза на банката, дори при хипер инфлация.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, guBaHe, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin