localbitcoins

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

localbitcoins

Мнениеот xorred » 24 Дек 2017, 04:59

За седмица съм в бг и ми се наложи да продам биткойн - и нъцки, никви опции.... локалбиткойнс продавачите в бг продават за пейпал (определено не искам да товаря големи суми оттам с тия проценти), също така не искам да се занимавам с банки и техните паники при големи трансфери... а в локалбиткойнс има общо 5-6 продавача и нито един от тях не е посочил кеш! Много странно... да не би тук да е имало някакви инциденти и хората да са се покрили и не купуват биткойн лично?
xorred
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Дек 2017, 08:20

Re: localbitcoins

Мнениеот greo » 24 Дек 2017, 07:47

еми явно задълго си отсъствал... тук предимно инциденти се случват :mrgreen: :whistle: :violin: 8)
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: localbitcoins

Мнениеот MañanaMoney » 28 Дек 2017, 01:27

Не е ли малко странно да търсиш кеш плащане срещу биткойн(или каквато и да е криптовалута) - та нали смисъла на електронните пари е да измести кеша?

Да не говорим, че рисковете от лични срещи са доста и за двете страни.

Не препоръчвам на никой да използва лични срещи за покупки на биткойн или друг вид криптовалута.

Дори ако не ви се занимава с анализ на потенциалните рискове от една лична среща, погледнете го от тази страна:

Ние сме в 21-век, желаем да развиваме криптовалутите и онлайн начина на разплащания.

Какъв е смисълът от идеята на биткойн за бързина, анонимност и т.н., ако ние си се срещаме лично, пътуваме примерно по два -три часа с автомобил, за да се срещнем и си използваме кеша.

То идеята зад биткойна се изпарява моментално в този случай.

Онлайн всичко става за по-малко от 5 мин.

Времето е пари!
Купувам/продавам биткойн и малка част от другите видове криптовалути.
MañanaMoney
 
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Дек 2017, 01:21

Re: localbitcoins

Мнениеот Mateev » 28 Дек 2017, 14:19

MañanaMoney написа:.....Онлайн всичко става за по-малко от 5 мин.


Да, така е, но когато дистанционно се разменят някакви стоки и/или пари, едната от двете страни трябва да поеме риска да бъде измамена. Но тъй като глупаците се свършиха в днешно време, много трудно може да се реализира тази схема на дистанционни разплащания. Може би само между приятели и познати, но не и когато става въпрос за чужди и непознати хора.

Иначе да - аз съм готов да купувам биткойни дистанционно, но само ако някой първо ми ги прати и аз ги видя в компютъра, и чак след това ще си направя труда да отида в банката и да направя банков превод. Алтернативата за взаимно доверие е само една единствена - лична среща, при това тази среща трябва да е на територията на купувача (човека с банковата сметка или с парите в брой).
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: localbitcoins

Мнениеот MañanaMoney » 29 Дек 2017, 00:21

Mateev написа:
MañanaMoney написа:.....Онлайн всичко става за по-малко от 5 мин.


Да, така е, но когато дистанционно се разменят някакви стоки и/или пари, едната от двете страни трябва да поеме риска да бъде измамена. Но тъй като глупаците се свършиха в днешно време, много трудно може да се реализира тази схема на дистанционни разплащания. Може би само между приятели и познати, но не и когато става въпрос за чужди и непознати хора.

Иначе да - аз съм готов да купувам биткойни дистанционно, но само ако някой първо ми ги прати и аз ги видя в компютъра, и чак след това ще си направя труда да отида в банката и да направя банков превод. Алтернативата за взаимно доверие е само една единствена - лична среща, при това тази среща трябва да е на територията на купувача (човека с банковата сметка или с парите в брой).


Този който поема риска е човекът, който изпраща биткойните, тъй като транзакциите са необратими.

За човека, който изпраща кеша има няколко варианта - застраховка на превода, връщане на пари и прочие.

Както и да е, лично аз нито като купувач нито като продавач бих се срещнал с някого лично по много причини.

Иначе когато купуваш биткойн, винаги първо купувача изпраща парите, после се изпращат биткойните - навсякъде е така (или има нови играчи на пазара?)
Купувам/продавам биткойн и малка част от другите видове криптовалути.
MañanaMoney
 
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Дек 2017, 01:21

Re: localbitcoins

Мнениеот Mateev » 31 Дек 2017, 09:51

С отговора си ти всъщност даде доказателство за думите ми - НИКОЙ НЕ ИСКА ДА ПОЕМА РИСКА ДА ИЗПРАТИ ПЪРВИ парите или койните при една размяна. Всяка една от двете страни се притеснява да не бъде измамена, и това е така защото живеем в ДЪРЖАВАТА НА МОШЕНИЦИТЕ И ТАРИКАТИТЕ. При това положение единствената алтернатива е ЛИЧНА СРЕЩА за извършване на размяната.

Ако някой започне да ми развява анонимноста като основание, то това автоматично означава, ЧЕ НЕ МУ Е ЧИСТ КОСЪМА. От такива хора трябва да се бяга през девет планини в десета. Нещо повече - според мене такива хора не трябва да се допускат дори и до форума, защото отдавна е доказано, че всички спамове и обидни постинги на 99% се генерират от АНОНИМНИ АВАТАРИ.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: localbitcoins

Мнениеот MañanaMoney » 31 Дек 2017, 16:43

Mateev написа:С отговора си ти всъщност даде доказателство за думите ми - НИКОЙ НЕ ИСКА ДА ПОЕМА РИСКА ДА ИЗПРАТИ ПЪРВИ парите или койните при една размяна. Всяка една от двете страни се притеснява да не бъде измамена, и това е така защото живеем в ДЪРЖАВАТА НА МОШЕНИЦИТЕ И ТАРИКАТИТЕ. При това положение единствената алтернатива е ЛИЧНА СРЕЩА за извършване на размяната.

Ако някой започне да ми развява анонимноста като основание, то това автоматично означава, ЧЕ НЕ МУ Е ЧИСТ КОСЪМА. От такива хора трябва да се бяга през девет планини в десета. Нещо повече - според мене такива хора не трябва да се допускат дори и до форума, защото отдавна е доказано, че всички спамове и обидни постинги на 99% се генерират от АНОНИМНИ АВАТАРИ.


В края на краищата, положението е кой както си прецени.

Фактите са следните:

- в много скоро време хората, използващи за биткойн сделки лична среща, ще горят(чрез агенти, поставени лица и т.н.) - справка Сащ.

- все още не съм попаднал на човек, който да е съгласен, първо да изпрати биткойн, пък после аз да му изпратя парите, както, колега, желаеш.

- личните срещи са най-опасният и възможен начин за измама, при подобно желание.

По две причини:

Първо - само вие се виждате, не остават никакви следи и доказателства за тази среща.

Второ - грабежите са в пъти повече при лични срещи, отколкото при онлайн.

Наскоро гледах филмче по NG за един, който търгува с диаманти и предпочита като теб лични срещи.

Е какво стана - продаде си човека диамантите, взима си парите и си тръгна жив и здрав.

След половин час го удариха две коли ескорт и си прибраха парите.

Това са фактите, а вече личното мнение и избор на всеки е негово естествено право.

Весело посрещане на Нова Година и да се надяваме, че в края й поне цената на биткойн ще стигне 6-цифрените суми.

УСПЕХ и ЗДРАВЕ на всички!
Купувам/продавам биткойн и малка част от другите видове криптовалути.
MañanaMoney
 
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Дек 2017, 01:21

Re: localbitcoins

Мнениеот Zmejsky » 05 Яну 2018, 10:16

Предлагам услуга посредник /escrow/ за такива сделки, която е безплатна , така се решава въпроса с гаранциите .
viewtopic.php?f=3&t=5283
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: localbitcoins

Мнениеот da_wolf » 05 Яну 2018, 11:00

А защо не използвате БГ онлайн борсите?
da_wolf
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2017, 20:27

Re: localbitcoins

Мнениеот Zmejsky » 05 Яну 2018, 18:19

da_wolf написа:А защо не използвате БГ онлайн борсите?

Кои са тия борси , има чендж бюра , борси не .
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11


Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin

cron