How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 26 Ное 2013, 13:45

Малко борсови преживелици да споделя.
Вчера в 22 влязох с реални пари да играя на борсата в LTC/USD.Бота коректно си отработваше сделките и сутринта като станах беше направил 10 долара на плюс като пчеличка.Естествено бях доволен и наблюдавах развитието на сделките които вече беше открил -5 на брой.Сделките бяха за продава на цена нормална за курса.И идилията се срина в момента в който курса излетя нагоре като ракета.Колкото повече нагоре отиваше курса,толкова повече бях на загуба.Имах вариант да закрия сделката на загуба,но не го направих защото мислех че ей сега ще падне обратно.Уви,не се случи...а бота бясно се опитваше да направи нови сделки според растящия курс (вижда се в дневника на заявките към сървъра) но борсата ме блокира поради малък капитал и ниска ликвидност.И се оказах в капан с незатворени сделки и растяща загуба без възможност за реакция поради малък капитал.В момента съм на минус 300 долара по сегашния курс без изгледи за измъкване скоро.В момента освен да чакам и да се надявам курса да падне друго не ми остава.Или пък да налея още пари за да си отблокирам ограничението.
Споделям това с идеята да се знае и да се има предвид в бъдещо участие на борсата.Реално бота отработва коректно при малък капитал само когато има леки колебания в курса.На база този горчив опит едва ли вече ще го оставям без контрол.И ако го оставям някога ще е едва когато имам поне 1000 или 2000 долара капитал :)
EDIT:
А просто не ми се мисли ако това беше се случило при BTC/USD ...
Последна промяна Странник на 26 Ное 2013, 14:06, променена общо 1 път
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот davidorento » 26 Ное 2013, 13:52

тея ботове са печеливши само на демо сметки, верваЙ ми, от бая време съм в тоя бизнес :)
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 26 Ное 2013, 15:20

davidorento написа:тея ботове са печеливши само на демо сметки, верваЙ ми, от бая време съм в тоя бизнес :)

Радвам се че го сподели това с нас,но след дъжд качулка е това.Мерси все пак.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот davidorento » 26 Ное 2013, 16:05

Странник написа:
davidorento написа:тея ботове са печеливши само на демо сметки, верваЙ ми, от бая време съм в тоя бизнес :)

Радвам се че го сподели това с нас,но след дъжд качулка е това.Мерси все пак.


аз и да бях ти казал едва ли щеше да ме послушаш :)

гледам ,че по надолу в темата имаше нещо за арбитражи.Да,възможено бе но преди 20 дена и да можеше да изкарваш фиатни пари извън Китай :)
Купувате на битстамп или бтц-е и продавате на китаиската борса като маржовете бяха и до 20% ,но както казах много трудно се изкарват фиатни пари от Китай.
Но раликите в 4-те най-големи борси почти се изравниха +-5 % ,в момента ,което говори че някой наистина е намазал от меда с арбитражите :)

Иначе също бих ви посъветвал да не търгувате интрадей,както и да не продавате......за да няма после болка :)
""buy and hold"" е правилната стратегия в момента а и занапред
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 26 Ное 2013, 17:06

В случая поне щях да съм предупреден и нащрек... ако имах реални 10000 USD в акаунта нямаше да съм блокиран както в момента от борсата и да съм на печалба.
Дали щях да послушам съвет или не си е личен мой избор с който ти няма как да бъдеш ангажиран колега.
Както виждаш ,споделих и написах за да се знае занапред,който иска да слуша,а който иска да си действа както си е решил.
Но поне ще знае нещо повече от вчера,което е и смисъла на форума.
В момента почти нямам надежда да се отблокирам предвид че шанса цената да падне поне до 12 USD ми се вижда доста малък,да не кажа невероятен.

Добави и друг безценен опит ако имаш с Форекс търговията сега,а не след това.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ZAX » 27 Ное 2013, 03:13

Аз и още доста хора нееднократно те предупредихме @Странник, но както винаги не слушаш никого. После мрънкаш за "след дъжд качулка". Мога да ти извадя поне петима които те предупредиха освен мен, както тук така и в чата.

ggeorgiev написа:II. При мен не е тествано, само пускам графиката, и стартирам съветника.

Въпросът ми беше точно коя графика, защото те са по 2 за всяка валута...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот troglost » 16 Дек 2013, 17:46

Много хубава тема :) Имам само едно въпросче, работи вече експерта с настройките на колегата гендак и когато погледна историята на поръчките на колона profit 90% са с положителни стойности, но отдолу ми пише рrofit/loss -2.80$, имате ли представа защо е това. Може и аз да не съм разбрал мета 4 напълно.

Поздрави
troglost
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Дек 2013, 15:12

Предишна

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Hristo, ionicle, viniamin, yaro