How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 24 Ное 2013, 03:26

Реших да пусна UseTrailingStop...яко ме набута като ми отряза сума ти сделки на минус...ще пробвам с Drop 0 или поне 1 пункт в комбинация с него да видим какво ще стане.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ZAX » 24 Ное 2013, 08:40

plamar написа:Малко въпроси:как да рестартирам-нулирам сметката да почне отначало демото и съответно от къде се задава да не е 10000 капитала а да кажем 100 или 500? Анонс какво значи - да кажем че съм задал 100 долара и анонс 10 - това значи ли, че трейдъра ще раздели 100-те долара на по 10 долара и ще играе с тях поотделно?

Вижте какво ви пита човека, аз имам същите въпроси + как се избира какво да търгува че ми почна на BTC/USD с 10 000 и на мен и не успявам да го оправя...

П.П. @Странник, много добра работа си свършил в нашарения с червено пост (трябва да призная), чак сега го прочетох и него, но не ми отговори на въпросите...

Също забелязвам че никакви промени не зацепват...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ggeorgiev » 24 Ное 2013, 09:10

ZAX написа:...

1. Арбитраж (Arbitrage) - едновременна покупка и продажба на идентични или еквивалентни финансови инструменти на различни пазари с цел реализиране на печалба от разлика в цените им.

Всъщност арбитраж знаех какво е, все пак го правя всеки ден и аз, но как така едновременно, това просто няма как да се случва. Защото ако държиш пари и коини едновременно в различни борси, то ти постоянно си на загуба от това. А когато купиш или продадеш, после чакаш транзакцията да мине и през това време нещата от печалба могат много лесно да се обърнат на загуба, не веднъж ми се е случвало с някоя умряла монетка, която са ми забавили не просто с часове, а с дни и то не заради непотвърдена транзакция, а защото всички борси са смотани...


Така като гледм от няколко дни - разликите в курса btc-usd между бтс-е и гокс са около 100$, това за 10 койна са си 1000$, колкото и такси да има - пак е на печалба.

ZAX написа:2. Дълга позиция (Long position) – позиция, при откриването на която е закупен даден актив.
3. Къса позиция (Short position) – позиция, която е открита чрез продажба на акции, без те да са притежавани, продажба на фючърс, продажба на кол или покупка на пут опция.

Не разбирам... В превод дълга значи да си купя коини, а къса какво значи, да ги продам или?

Да


ZAX написа:4. Ниво на съпротива (Resistance Level) – ценово равнище, над което цената би преминала трудно. Най-често това са стойности, плъзгащи се средни, нива на Фибоначи. тренд линии.

Тук не трябва ли да е "Най-често това са предишни най-високи стойности"


Аз го разбирам като "Стена"

ZAX написа:Веднага ми прави лошо впечатление че иска твърде много лични данни, задължително ли е да се дават? Няма BTC/XXX така че избирам друго и правя акаунт. Иска ми някакъв сървър, тук вече предполагам трябва да рестартирам, т.е. да го спра, да като следвам стъпките и след това да го пусна за да имам вече имплементирани опции за BTC-e. BTW, не избрах език а страна, не видях да ме пита за език...

При мен папката всъщност е "C:\Program Files (x86)\MetaTrader 4"

Мисля че се компилира:
Compiling 'Golddigger-G.mq4'...
0 error(s), 0 warning(s)

Направих си демо сметка в BTC-e. Разбира се че първоначалния акаунт където уж си сменям езика просто не беше нужен, изтрих го. Изтрих и другите ненужни графики, чартнах необходимите ми от BTC-e. Абе не са ми съвсем излишни, но така или иначе вече не работят... Сега трябва ли да окажа по някакъв начин че съм сейвнал настройките или това става автоматично?

След това се фокусираме в Navigator (под Chart Window, или Ctrl+N) , влизаме в Expert Advisors , и намираме Golddigger-G. С десния бутон избираме Attach to a chart. На отворилия се прозорец можем да променим настройките, които евентуално сме направили в т.4 ,и можем да си запишем новите настройки, което е полезно при тестовете. От същия прозорец, е особенно полезно да погледнем какви са настройките в Common , и да махнем отметката на „Ask manual confirmation”, за да не ни пита след това за всяка сделка. Натискаме OK, и програмата започва да работи вместо вас.

Ти луд ли си, няма такава гавра... 570 лайна и нито едно не е голддигър, ама разбира се се търсят в нещо по малко от крещялката с 4 реда само...

След прелиствания на 568/4=142 страници (благодаря, нямаше нужда...) установих че явно не съм го добавил... Така че съм до тук аз
...П.П. @ggeorgiev оправи го тоя път, трябва да се сложи в папка experts и няма какво да се търси след това, само си излиза където трябва!

Прочети ми поста пак - дал съм линк за сваляне, и не е нужно да се търси из "570 лайна". Относно пътя - не мисля, че тук сме толкова тъпи, и да не се сети някой, че пътищата в х86 и х64 са различни, а ако беше с линукс, пак ли щяхме да търсим Program Files ?

ZAX написа:Остава само въпросът, ще работи ли демото ако нямам нищо в BTC-е :mrgreen:

Да, само отворен акаунт ти трябва.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 24 Ное 2013, 15:37

UseTrailingStop тотално съм го спрял защото ме вкарва яко на минус дори и с Drop 1 .Сега съм го оставил на Drop= 1 ,lotdecimal =2 - с това увеличаваме разделителната способност и гледаме дори в 3 знак след запетаята да не ни прекарат.Преди малко включих и Time out=4 часа за да закрива дългите позиции от вчерашния пад на курса.Като цяло преките ми наблюдения показват че едва ли ще се размине със стартов капитал от 100 USD за начало.Ще тествам още стратегията за да видя дали още не може да се оптимизира всичко,но не на тестера а в действие.От друга страна този трейдър има нужда от дописване на кода за да може да търгува според стойности на индикатора на принципа - от син към червен преход -спад надолу - продавай,от червен към син курс - повишаване на курса купувай .Сега остана и в това да налазя и програмист да ставам... :mrgreen:
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ZAX » 24 Ное 2013, 18:08

ggeorgiev написа:Така като гледм от няколко дни - разликите в курса btc-usd между бтс-е и гокс са около 100$, това за 10 койна са си 1000$, колкото и такси да има - пак е на печалба.
Разликата там винаги е била такава, но специално тези дни не е точно така... По едно време много рано тази сутрин почти се стигнаха, но да по принцип имам тази идея много отдавна и вярвам всеки тук му се е искало да я приложи. Само дето нито на теория, нито на практика има как да се случи, но нека да обясня.

Ако следвам обяснението тук, то аз мога да купя на $700 в BTC-e и точно по същото време да продам на $800 в МТ.GOX и от това да съм на печалба точно с $100?! Хайде сега да помислим защо няма как да е така. Защото за да си купя коините в BTC-e аз трябва вече да имам пари там, тези същите пари които още не съм получил от продажбата си в MT.GOX, все пак нали говорим за едновременна покупка и продажба. Ами ако след 5 минути курса отиде:

1. $100 нагоре само в гокса? Парите ми остават там и мога само да купя на загуба и си губя печалбата. Или си ги превеждам и чакам 2 месеца... Загубата в този случай е още по-голяма, независимо на къде тръгне курса.

2. $100 надолу само в бтц-е? Аз отново съм прецакан, защото там парите ми вече са в коини и сега ми остава освен да си ги пратя и да продам и тях в гокса и се връщаме към втората част на точка 1 и пак губя.

3. $100 нагоре и на двете места? Не губя, но и не печеля, освен в случая когато парите ми са били само или повече в биткоини.

4. $100 надолу и на двете места? Не губя, но и не печеля, освен в случая когато парите ми са били само или повече във фиат.

5. $100 нагоре в гокса и 100 надолу в бтц-е? Троен с разширени вени...

6. $100 надолу в гокса и 100 нагоре в бтц-е? Май само в този случай печеля. Макар това да няма никакво отношение с арбитража.

7. $100 нагоре само в бтц-е? Е да и тук печеля, но не заради арбитража, в гокса пак си овисват, освен ако не ги обърна и върна, само дето не се знае докато дойдат какво ще се случи.

8. $100 надолу само в гокса? Същата работа...

9. Не знам защо ги обяснявам всички тези неща след като просто е безсмислено да имам и от двата вида валута по едно и също време на различни места. Ами ако имам и от двете валути и на двете места? Колкото съм спечелил толкова и ще съм загубил, независимо какво правя, на едното място губя, на другото печеля, до момента в който няма как да си взема парите от гокса и тогава 100% губя...

Сега аз как разбирам арбитража и как го правя. Първо намесена ли е фиат валута, няма как да се случи това, освен ако си нямаш брокер, който да ти свърши тази работа, но такъв няма как да си намериш. Защото той има за цел да прави точно обратното иначе щегуби когато ти печелиш. От там остават само монетките. Например продал си в едната борса 1 BTC за 100 LTC, а виждаш че в другата борса с тези 100LTC можеш да си купиш 1.001 BTC, пращаш ги с по-висока такса и ако въпреки това се забавят духаш супата. Което ме подсеща че в мтгокс препоръчителната такса е бруталните 0.001 BTC. Което веднага ме накара да си направя експеримента да пратя без никаква такса малко и те ми се мотаха цял ден, но и транзакции с нормална или дори висока такса са се мотали и повече...

В заключение арбитраж не мисля че е възможен тук. Моля поправете ме ако греша.

ggeorgiev написа:Прочети ми поста пак - дал съм линк за сваляне, и не е нужно да се търси из "570 лайна". Относно пътя - не мисля, че тук сме толкова тъпи, и да не се сети някой, че пътищата в х86 и х64 са различни, а ако беше с линукс, пак ли щяхме да търсим Program Files ?
Само най-умните са с линукс (най извратените също). На тях не им трябва въобще обяснение, те си обичат да им е трудно... И все пак се пише 1 обяснение за бозичката, друго за линукс, трето за мак, четвърто, пето... там колкото и за каквото си прецениш. Извини ме че обичам инструкциите да са точни, аз ако знаех какво правя нямаше да ми трябват инструкции... Друг може за пръв път да включва компютър, но ще се сети няма проблем... Аз лично за пръв път пускам подобен софтуер и се сетих, ама само до тук... Въпреки това на мен експерт ми звучи като нещо което седи и само ми подсказва и в този ред на мисли КАК ПО ДЯВОЛИТЕ ДА СПРА ЛАЙНЯНАТА КАМБАНА КЯОТО МИ НАДУВА ГЛАВАТА ОТ СНОЩИ!!! Като от тогава само е продал 1 път на загуба и седи и гледа тъпо като шибан олигофрен. Това при точно спазени настройки и препоръчителните дадени от колегата @Странник. Освен това подозирам че промяната на настройките просто не работи и те всъщност си остават дифолтовите...

Та не знам какво съм объркал, но въобще не работи както трябва.

П.П. Ако съм допуснал някоя логическа или правопусна грешка, причината е в камбаната, моля да я извините, също и олигофрена който я е монтирал :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ggeorgiev » 24 Ное 2013, 19:11

Закс, ако мислиш, че някой на мен ми е обяснявал подробно как се работи с Eagle, SoundForge,Sony Vegas, и още куп прорами, които не са ширпотреба - излъгал си се. Чел съм инфо из нет-а, експериментирал съм, ровил съм се в менюта, трил съм, и пак съм ги инсталирал, когато омажа нещо по настройките, с 2 думи - проба-грешка, и съм се научил. Това го пиша, защото ако беше обшетал менютата на програмата - щеше да видиш от де се маха звука.Ако чакаш някой да смели огромната информация, и да я поднесе във вид, който специално отговаря на твоите изисквания - ще почакаш доста. Също така, не може да очакваш от мен или от @Странник, веднага да дадем отговори на всичко, особенно, когато аз специално се занимавам с програмата от 3 дни, и също както повечето от вас съм постоянно на загуба в демото, но не седя да чакам някой да ми даде настройки, а по цял ден експериментирам, и търся оптимален вариант.
Относно сметките ти с арбитража - направи сметките като за хора с много пари, тогава ще излезнат, иначе за суми от порядъка на 1-2 койна - не си струва.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот gendak » 24 Ное 2013, 19:26

С тези настройки на Golddiger-a -
Golddiger_G.rar
(300 Байта) 382 пъти
, приложен на три графики (BTC/USB, LTC/USD, LTC/BTC и трите свещи на интервал М5 ) това ми е резултата за 18 часа и полвина -
DetailedStatement.rar
(9.01 KiB) 385 пъти


Единствената разлика при настройките е, че при LTC/BTC съм сложил TakeProfit 10

Ето едно сайтче в което подробно е описано всичко за форекс търговията: що е то, термини, графики, стратегии и т.н. http://www.zlatnamina.com/
Много е важно да се осмисли, това че форекс борсата няма нищо общо с обикновена борса и че термините купува/продава не са това което са и въобще цялата работа е доста фантасмагорична и хипотетична :D

Нарочно съм споменал по-горе към какви графики съм прикачил GD-G защото има значение. Според мен дори има значение дали графиката е бар,свещи или линейна. По същество аутотрейдърите ползват технически анализ за да предвиждат печелившите позиции, което ще рече, че разглеждат точно данните към които са приложени. С други думи графика М5 примерно предоставя на трейдъра различни данни от М30 или Н4. Почти съм сигурен, но не на сто процента, че дори графика М5 бар дава различни данни от М5 свещ.

Успех на всички.

ПП Направил съм файловете .rar защото форума не ми ги приема иначе :)
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот gendak » 24 Ное 2013, 19:30

Специално към ЗАКС
Ето едно сайтче в което подробно е описано всичко за форекс търговията: що е то, термини, графики, стратегии и т.н. http://www.zlatnamina.com/
Много е важно да се осмисли, това че форекс борсата няма нищо общо с обикновена борса и че термините купува/продава не са това което са и въобще цялата работа е доста фантасмагорична и хипотетична
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Mr.Mighty » 24 Ное 2013, 22:47

Моите настройки в момента са:

LotExponent=1; DynamicPips=false; DefaultPips=12; Glubina=24; DEL=3; slip=5; Lots=4; lotdecimal=4; TakeProfit=8000; PipStep=50; Drop=500; RsiMinimum=25; RsiMaximum=75; MaxTrades=4; UseEquityStop=false; TotalEquityRisk=20; UseTrailingStop=false; UseTimeOut=true; MaxTradeOpenHours=4;
<p>Read The Funniest Stories and Facts on the Internet. </p>
http://mydailymix.eu/
Аватар
Mr.Mighty
 
Мнения: 208
Регистриран на: 24 Сеп 2013, 10:45

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 24 Ное 2013, 23:12

Настройките на колегата @gendak са много добри и до момента дават само добри резултати.Препоръчвам ги.Комплименти колега @gendak.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, viniamin