How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ZAX » 25 Ное 2013, 00:33

24 Ное 2013, 18:39 | Mr.Mighty: :lol: :lol: :lol:
24 Ное 2013, 18:38 | Mr.Mighty: "Освен това подозирам че промяната на настройките просто не работи и те всъщност си остават дифолтовите..."
Сега не разбрах майти дали не знае отговора, но това не му пречи да се подиграва или още по-лошо, знае го но му е по-забавно да гледа сеир.

НИКАКВИ НАСТРОЙКИ НЕ СЕ АКТУАЛИЗИРАТ.

Сега ми хрумна че може би трябва да прекомпилирам след всяка промяна, което ще е супер идиотско, но само това не съм пробвал. Поради факта че аз го сменям от меню в програмата.

@ggeorgiev, допускаш ли че съм направил всичко по силите си, преди да ви занимавам. Спрял съм всичко на което пише алертс, сигналс и на евентс махнах отметната от ънейбъл. Не знам какво още трябва да изключа за да може да няма нищо в зелено, но две л@йна си седят в зелено и не се изключват... Ако въобще зеленото е показател за това... Какво да направя че интерфейса е скапан, претрупан ненужно с глупости и т.н.

Но да, не сте длъжни да ми помагате, само защото съм се опитал и не съм се справил. Но не сте длъжни и да ме обвинявате че нямам желание да го направя и чакам на готово, а още по-малко пък Странник и Майти са длъжени да се заяждат.

И ще ме извиниш ама след като си го учил 4-5 години и си запознат с материята, знаеш и няколко езика не е ли малко неуместно да очакваш да се справям по-добре от теб?

И когато изразявам несъгласие с неуместна критика, не значи че не съм благодарен. Искам да благодаря на @ggeorgiev и @gendak

П.П. Защо бтц-е, в мтгокс не е ли много по-лесно и удобно за бот и принципите на които се подчинява?

П.П.П. Добре, повтарям въпросите си кратко, ясно и точно:

1. Защо не работи :mrgreen:

2. Как да спра камбаната :mrgreen:

3. Как да променя капитала на демото?

Няма никакво ухилено лице никъде... От вчера имам една продажба на загуба и си седи така тъпия бот по настройките на @Странник вече повече от 24 часа, уж работи а не прави нищо... Нарочно не го спрях, дадох му шанс, да не кажете че не съм го изчакал, но не работи и това си е... сега ще пробвам с настройките на @gendak
Последна промяна ZAX на 25 Ное 2013, 01:40, променена общо 3 пъти
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ggeorgiev » 25 Ное 2013, 01:21

[offtopic]
Закс, съжалявам, ама не съм врачка за да знам какви точно зелени л@йна са останали,..може би от зелени човечета :)
Питай кратко ясно и точно, ако знаем отговора-ще го кажем. Представи си, че питем "Бе тук на една уйовина, има една джиджавка дет не еб@в@ да еб@ва, как да го направя да еб@ва? ". Никъде не съм писал, че не съм длъжен, само уточних, че прекалено отскоро се занимавам, и все още има неща които не са ми ясни и експериментирам в момента. Иначе - щом съм отворил темата - може да се каже, че съм длъжен, стига да знам отговора.
За да спрем с това кой колко е умен и е учил - не не съм учил 4-5 години, завършил съм селскостопански техникум (че никъде не ме искаха), със специалност "Фермер" (в това няма грам майтап), а висшето го прекъснах с гръм и трясък в 3-ти курс, когато на изпита по електротехника и електроника оня (не мога да го нареча професор) ми каза че не знам достатъчно за 3, при положение, че преди 2 месеца му оправях грешките по дъската, когато обясняваше за 3-те вида транзисторни усилватели. Езици - Руски (разбирам го и до там), Френски (не помня нищо от него), Английския съм го научил от комуникация и четене на техническа литература - разбирам го, говоримо и писмено, но до там, за малко да забравя и Чешки - тамън взех да го понаучавам, и чеха зе та научи български, и си замина :) . Та толкова за мен - нито съм учен, нито съм полиглот. Всичко което знам, съм го научил защото ми е било интересно, и съм се постарал да вложа колкото усилия са необходими за да го науча.
[/offtopic]
За настройките - ако ги правиш в кода директно - да, трябва компилиране, и след това промените остават като базови настройки. Когато отвориш графиката за даден пазар, и дадеш Attach на gold-a - в отворилия се прозорец си правиш промени и те стават актуални за тази графика - ако отвориш друга графика - зареждат се първоначалните стойности. Също така, ако удариш един ляв бутон на мишката върху охиленото лице в горния десен ъгък на графиката - може да променяш текущите настройки за тази графика, без да е нужно да затваряш графиката. При мен работи, и няма как при теб да е различно.
Да, настройките на колегата @gendak са много добри, само в симулацията накрая рязко слезе на 0. Може да е било заради моментното състояние на пазара, понеже теста го правих при много колебания нагоре и надолу.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 25 Ное 2013, 09:03

С настройките на колегата @gendak които бих казал че са перфектни вече мисля че можем смело да скочим в реалните пари.
Евала колега че сподели с нас тези свои усилия!
Крайните ми заключения са следните:
-дори и закриването на висящ ордер от борсата не ни вкарва на минус
-тествам тези настройки от вчера и нямам сделка на минус въпреки завоите и застоите на курса
-поведението на трейдъра показва траен ръст на анонсите като ''минира'' голям спектър от възможни цени.
Това на свой ред предполага и по-голяма сума за начален капитал за да успее в този смисъл да запази и ръста
на печалбите показани в демото където се ширим с 10 000 USD.
-важен момент в търговията със сигурност е и кога точно ще се включим - имам предвид следното:
Ако пуснем трейдъра в момент когато е дъно в курса - да кажем на цена 9 do 9,4 USD/LTC ще сме в оптималната среда за търговия
с възход нагоре или надолу в случай че ни ''изненада'' курса с нива под 9 USD/LTC.Този тънък момент ще има значение за хора които
влизат с малък капитал от порядъка на 100,200,300 USD.С такъв малък капитал трейдъра няма да може да покрие целия спектър от
колебанието в цената ако например се играе с анонси от по 10 USD.Следователно или ни трябват по малки анонси или по-голям стартов капитал
за да има бърза печалба и ръст на капитала за еденица време както си го показва като резултати на демо сметка.
Един път успее ли да минира целия спектър в колебанията в курса - златната мина е открита. и работеща.
В един по страничен смисъл вече се чудя какво правим със заработените на борсата долари.Единственото което се сещам за изтегляне на средствата е
покупка на BTC с печалбата която сме решили да си вземем и последваща продажба на друга борса.Това се налага в моите очи поради мътната и кървава
картинка с руските банки тъй като борсата работи само с такива.
Ако някой е наясно с този въпрос за руските банки да свирка...лично на мен до момента ми е много мътна историята с тях.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ZAX » 25 Ное 2013, 09:51

Да, наистина чудесни настройки. Дори при мен всичко е ОК. Само да можех да спра КАМБАНАТА! Но поне дрънчи много по-рядко, даже почти не се обажда с тези настройки :mrgreen:

Парите си ги вадиш през @BGanio само с 4% такса. На банките плащаш повече, чакаш повече, за разправията да не говорим... Коя друга борса предлага по-добри условия за теглене? Според мен никоя, понеже аз много ценя услугата "веднага".
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот gendak » 25 Ное 2013, 13:28

Радвам се, че настройките ми са сработили и при вас защото винаги има вероятност от толкова много ръчкане да съм натиснал нещо за което и аз самия не предполагам и за това да работи при мен. И колегата Странник е много прав за това, че много зависи и капитала който сме дали на трейдъра. Сега с 10000 мy е лесно :) има мегдан за загуба така да се каже, но ако го пуснем само със сто долара примерно има да се чуди каква да я върши :). Също така при сто долара капитал не знам дали въобще ще е възможно да се открие позиция при двойката BTC/USD.
ЗАКСе в менюто на МТ4 отваряш инструменти -> настройки, там търсиш таб-а сигнали и в него са ти всички "камбани". Имаш възможност да спреш всички наведнъж или надолу по списъка да избираш коя да работи и коя не с двойно цъкане с левия бутон на мишката.
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 25 Ное 2013, 14:20

Колега @gendak в този вид твоите настройки едва ли могат да се оптимизират по-добре.Прави впечатление умерено агресивния стил в стратегията който явно дава и добрите резултати.
Относно играта в полето на BTC/USD ако вземем за база LTC с анонси 10 USD и Take Profit = 10 000 пункта и ги сравним с Take Profit=10 при BTC/USD съвсем явно изпъква съотношението 1/1000.
На свой ред това си означава че за да скочим в борсата BTC/USD ще ни трябват поне 3000 USD минимум и даже не съм сигурен дали ще стигнат за тази стратегия с трейдъра.
Затова и моя милост най напред ще играе в LTC/USD и като захитрее и направи капитал вече мога да скоча и в BTC/USD...и все пак може и да се окаже излишно при положение че BTC/LTC се движат вече твърдо в пакет което и ме радва мен лично като копач на LTC.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ZAX » 26 Ное 2013, 00:04

Да разбирам ли че няма смисъл да опитвам с по-малко от $500 LTC/USD? Колко е минимума при който смятате че ще работи добре с тези настройки. Някой пробвал ли е вече само с $100 например. Защото не намирам начин да задам това на демото. Освен ако %-та който виждам при signals не е точно за това, само дето не е активна опция...

Та какво не съм изключил? По силата на логиката зелените л@йна трябва да са активните камбани, но нямат никаква интуитивна опция за изключване.

l@jna.png
[email protected] (139.4 KiB) Прегледано 3890 пъти


Наясно съм че ако просто изтрия *.wav от sounds и ще си реша проблема, но не искам да го правя по този груб начин. Не мога да повярвам че интерфейса може да е толкова скапан, за да не могат да се изключат културно.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот gendak » 26 Ное 2013, 00:19

Ааа на теб ти е на английски. Значи ей това events, което си отворил. Но на теб не ти е отметнато enable, би трябвало да са изключени. Пробвай да настроиш камбанките с червено хиксче като направиш двоен клик точно върху камбанката, която не ти трябва.
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ZAX » 26 Ное 2013, 12:02

I. Изнервих се до краен предел, изтрих всички .wav файлове и пак има камбана... Даже при спряна програма я има... А не съм пуснал друго! Вариантите са 4:

1. Тази програма наистина е адско л@йно и си остава нещо резидентно (няма да рестартирам за да изключа тази възможност)...

2. Все пак друга програма, още по-малко пък ще преинсталирам бозата за да съм сигурен...

3. Вирус.

4. Полудявам!

II. Има ли значение дали го връзвам към нормалната или към аск графиката? Какво става ако го вържа едновременно и към купува и към продава?

III. Мога ли едновременно да пусна и демо акаунт и нормален, т.е. може ли да има повече от един активни акаунта по едно и също време само с една програма на едно PC или ще ми трябва второ за целта?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ggeorgiev » 26 Ное 2013, 12:29

I. При мен няма никакви звуци, провери пак да няма нещо във фонов режим, или спри всички win. звуци, както аз правя още с инсталацията на ОС.
II. При мен не е тествано, само пускам графиката, и стартирам съветника.
III. Не, на един комп. няма как да стане - само с един акаунт едновременно може да си вътре. С 2-ро ПЦ - предполагам трябва да стане.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin