How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ggeorgiev » 23 Ное 2013, 13:54

Правя тази тема, за желаещите да печелят по нещо допълнително, като се възползват от колебанията в курса на различните виртуални валути, посредством автоматични системи.
Трябва дебело да подчертаем, че винаги има риск да загубите част, или всичките си пари, дори и при добре настроена и оптимизирана автоматична система.
На мен специално, борсовите операции са ми много мътна материя, и както всеки нормален българин – започнах от зад на пред. Първо инсталирах MT4, заедно с експертния съветник Golddigger-G , и едва след това си зададох въпроса „И ся кво прайм?”.
Първото което ми направи впечатление, е че 90% от термините не знам точно какво означават, а без да знам за какво става въпрос успях да натрупам доволна загуба от 200$ в демо-сървъра на бтц-е. За това, първо ще изясня терминологията, след това инсталирането на трейдъра и съветника.

Основни термини:

Арбитраж (Arbitrage) - едновременна покупка и продажба на идентични или еквивалентни финансови инструменти на различни пазари с цел реализиране на печалба от разлика в цените им.
Брокер (Broker) - компания или физическо лице, които изпълняват поръчки за търговия с финансови инструменти от името и за сметка на индивидуални или институционални клиенти.
Валиден до отмяна (Good ‘til Canceled - GTC) - поръчка, дадена на брокер, която е валидна докато бъде изпълнена или отменена от наредителя.
Валутен пазар (Forex Market) – 24 часов извънборсов пазар, на който се извършват сделки чрез интернет, терминали и по телефона.
Водещи индикатори (Leading Indicators) – технически индикатори, които предхождат промените в движението на цените. Генерираните от тях сигнали трябва да бъдат потвърдени от графиката на цената или от изоставащ индикатор
Волатилност (Volatility) – измерител на промяната на цените на финансов инструмент за даден период от време. Изчислява се най-често като то стандартно отклонение на процентното изменение на цената или чрез осредняване на ценовите диапазони.
Времева стойност (Time Value) – сумата, която купувачите на опция са склонни да платят над истинската й цена, поради очакването, че с течение на времето цената на базовия актив ще се движи в посоката на откритата позиция.
Дълга позиция (Long position) – позиция, при откриването на която е закупен даден актив.
Къса позиция (Short position) – позиция, която е открита чрез продажба на акции, без те да са притежавани, продажба на фючърс, продажба на кол или покупка на пут опция.
Левъридж (Levarage) – възможността да се контролират по-големи парични суми с депозиране на по-малки гаранционни депозити (маржин).
Лимит поръчка (Limit Order) – поръчка, в която се определя максимална (минимална) цена, над (под) която тя не може да бъде изпълнена. Лимит поръчка за покупка се пласира на цена, която е пониска от пазарната в момента. Лимит поръчка за продажба се пласира на цена, която е по-висока от пазарната в момента. Лимит поръчките могат да се използват за откриване на позиции или прибиране на печалби.
Лот (Lot) – стандартен размер на открита позиция при валутната търговия. Обикновено 1 лот е 100 000 единици от базовата валута, но много популярни са и мини лотовете, които са 10 000 единици от базовата валута.
Назначаване на позиция (Assignment) – когато купувачът на опцията я упражни, на продавача се назначава дълга позиция в базовия актив, ако е продадена пут опция или къса позиция, ако е продадена кол опция.
Най-висока цена (High) – най-високата достигната цена при търгуването на даден актив за определен период от време.
Най-ниска цена - (Low) – най-ниската достигната цена при търгуването на даден актив за определен период от време.
Ниво на подкрепа (Support Level) – ценово равнище, под което цената би преминала трудно. Най-често това са предишни най-ниски стойности, плъзгащи се средни, нива на Фибоначи, тренд линии.
Ниво на съпротива (Resistance Level) – ценово равнище, над което цената би преминала трудно. Най-често това са стойности, плъзгащи се средни, нива на Фибоначи. тренд линии.
Номинална стойност (Face Value) – парична сума отпечата на лицевата страна на сертификата на акция или облигация.
Обем (Volume) – броят транзакции, направени с даден финансов инструмент за определен период от време.
Отменяща поръчка (Canceling order) – поръчка, кочято премахва предишната поръчка от пазара.
Офсетна операция (offset) – операция, която е противоположна на тази, с кочто сме отворили позиция. Например , ако сме купили финансов актив и сме отворили дълга позиция, чрез офсетна сделка.
Пазарна поръчка (Market Order) – поръчка за покупка или продажба на финансов актив на възможно най-добрата цена, възможно най-бързо.
Пазарна при достигане (Market if touched) – поръчка, която автоматично става пазарна при достигане на зададената цена.
Спред (Spread) – на валутните пазари това е разликата между курсовете "купува" и „продава". При търговията с фючърси това e комбинация от дълга и къса позиция във фючърси или опции с различни месеци на доставки или от сходни пазари.
Стоп поръчка (Stop order) – поръчка за покупка или продажба, когато пазарът достигне определена точка. Тази поръчка става пазарна, когато цената достигне зададеното ниво. Стоп поръчка за покупка се пласира на цена, която е по-висока от пазарната в момента. Стоп поръчка за продажба се пласира на цена, която е по-ниска от пазарната в момента. Стоп поръчките могат да се използват за откриване на позиции или предпазване от загуби.
Тренд (Trend) – главната посока на движение на пазара.
Фондов индекс (Stock index) – обобщаващ индикатор, с помощта на които се изследват промените в цените на група акции. Поведението на самият индекс зависи най-много от акциите, които са включени и метода на изчисление.
Фондов пазар (Stock Market) – пазар на които се осъществяват сделки с акции на публични компании.
Цена „купува" (Bid price) – това е цената, която купувачът е склонен да плати за даден финансов актив.
Цена „продава" (ASK Price) – това е цената, която продавачът би искал да получи за даден финансов актив.
Margin (Марджин/Гаранционна сума) - Марджинът представлява гаранционна сума, предоставена от клиента при откриване на сметка за търговия. Тя служи за обезпечение по открити позиции и дава възможност да се търгува със средства, неколкократно превишаващи вложената сума.
Margin call (Марджин кол)-Изискване за допълнително внасяне на средства по сметка за търговия. Отправя се, когато вследствие на неблагоприятното движение на цената/курса сумата по марджина е станала недостатъчна, за да покрие минималните изисквания.
Pip/Points(Пипс) - Последната цифра след десетичната запетая при котировка, т.е. 0.0001 за основните валутни двойки като EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF и др. и 0,01 от курса при валутни двойки, в които участва японската йена.
Profit Taking(Реализиране на печалба) - Затваряне на предварително заета позиция с цел реализиране на потенциалната печалба по текущия пазарен курс.
Stop Loss Order(Стоп поръчка) - Лимитарана поръчка за покупка или продажба, която се изпълнява при достигането на определена цена. Обикновено такава поръчка се подава с цел ограничаване на евентуалната загуба от съществуваща позиция.

След като сте се запознали с терминологията, е време да инсталираме МТ4. Страницата е: http://codebase.mql4.com
а линка за теглене е това : http://files.metaquotes.net/metaquotes. ... 4setup.exe

Няма особенности при самата инсталация. Накрая иска въвеждане на данни за да си поиграете в някой демо сървър, и аз като горд българин попълних глупости в тях.
Като стартирате програмата за първи път, можете да промените език с такъв, какъвто ви е удобен (има и Български), след което рестартирате програмата. Забелязах, че почти за всяко нещо програмата трябва да се рестартира, за това, ако нещо не работи – рестартирайте.
След като прогрмата е инсталирана и работи, изтеглете Golddigger-G от тук : http://codebase.mql4.com/ru/9055
След това аз процедирах по следния начин:

1. Двоен клик на файла.
2. Статира се MetaEditor на MT4
3. В MetaEditor избираме File/Save As… , и записваме файла във C:\Program Files\MetaTrader 4\experts (или варианта – копие на файла в папката, и от там го стартираме в MetaEditor)
4. Не е задължително да се прави, по-надолу е написано как става по-лесно. Променяме настройките:
Код за потвърждение: Избери целия код
ннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннн
double Stoploss = 100;            // уровень безубытка
double TrailStart = 10.0;
double TrailStop = 10.0;
//ннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннн
extern double LotExponent = 3;   // на сколько умножать лот при выставлении следующего колена. пример: первый лот 0.1, серия: 0.16, 0.26, 0.43 ...
extern bool    DynamicPips                   = false;
extern int     DefaultPips                   = 12;
extern int Glubina = 24;
extern int DEL = 3;
extern double slip = 5.0;           // на сколько может отличаться цена в случае если ДЦ запросит реквоты (в последний момент немного поменяет цену)
extern double Lots = 1;          // разер лота для начала торгов
extern int lotdecimal = 1;   // сколько знаков после запятой в лоте рассчитывать 0 - нормальные лоты (1), 1 - минилоты (0.1), 2 - микро (0.01)
extern double TakeProfit = 10.0;    // по достижении скольких пунктов прибыли закрывать сделку
extern double PipStep = 5.0;       // шаг между выставление новых колен
extern double Drop = 10;
extern double RsiMinimum = 30.0;    // нижняя граница RSI
extern double RsiMaximum = 70.0;    // верхняя граница RSI
/*extern*/ int MagicNumber = 8;      // волшебное число (помогает советнику отличить свои ставки от чужих)
//int PipStep=0;
//ннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннн
extern int MaxTrades = 5;                 // максимально количество одновременно открытых ордеров
extern bool UseEquityStop = FALSE;
extern double TotalEquityRisk = 20.0;
extern bool UseTrailingStop = FALSE;
extern bool UseTimeOut = False;            // использовать таймаут (закрывать сделки если они "висят" слишком долго)
extern double MaxTradeOpenHours = 48.0;    // время таймаута сделок в часах (через сколько закрывать зависшие сделки)

по т.4 все още ми е мъгла, и точно по тази точка очаквам да се включите с по-добро обяснение, кое за какво точно е.
5. Компилираме – File-Compile , или натискаме F5

След като сме готови до тук, трябва да си влезнем в акаунта на BTC-e, в profile – meta trader
и да активираме профилите. Предлагам първо да активирате демо профила, да си поиграете с настройките, и едва когато сте сигурни във възможностите си, да активирате и профила за реална търговия. С активирането, ще ви изпратят мейл с името и паролата. Пазете ги така както си пазите паролиата за портфейла!
Следва да „закачим” програмата с борсата.
Ако сме затворили програмата – стартираме я.
Отиваме в File-Login, попълваме името и паролата, и за сървър попълваме demoexchange.btc-e.org:443 , или каквото пише в, в profile – meta trader на BTC-e. Ако всичко е нормално – програмата трявба да зареди различните пазари в горния ляв ъгъл (Market Watch)
На избрания пазар чукваме с десен бутон и избираме Chart Window.
След това се фокусираме в Navigator (под Chart Window, или Ctrl+N) , влизаме в Expert Advisors , и намираме Golddigger-G. С десния бутон избираме Attach to a chart. На отворилия се прозорец можем да променим настройките, които евентуално сме направили в т.4 ,и можем да си запишем новите настройки, което е полезно при тестовете. От същия прозорец, е особенно полезно да погледнем какви са настройките в Common , и да махнем отметката на „Ask manual confirmation”, за да не ни пита след това за всяка сделка. Натискаме OK, и програмата започва да работи вместо вас.

Темата е много обширна, и е възможно да съм пропуснал някой детайл. Надявам се с времето да изчистим всички неясноти, и темата да стане добре написано ръководство, което да е полезно за всички.

Също така очаквам, когато колегата @Странник, е готов със разучаването на MT4, да сподели опит с нас.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот tel » 23 Ное 2013, 15:01

Супер тема, Благодаря колега.
Ако съм помогнал с нещо:
Изображение 1Lo29gCsoqs6QNN1w3jenR69v1ST1ao6WH
Аватар
tel
 
Мнения: 146
Регистриран на: 05 Юни 2013, 16:09
Местоположение: Sofia

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 23 Ное 2013, 17:41

Голямо благодаря колега ggeorgiev за чудесно направеното начало на една полезна тема.
Вече и аз ще се включа в детайлите подкрепени с обяснения и скрийншотове всичко което дотук съм разбрал и тествал.
Първо препоръчвам на всеки който започва от нулата да премине в тестов период с демо сметка в LTC/USD.
Защо точно в LTC/USD ли?
Защото ако нещо се обърка по малко ще боли от загубата на фона на цената на BTC/USD.
Едва като сте сигурни в стратегията и настройките си и то проверени и тествани поне седмица скачайте в дълбокото...
Първо искам да изясня специално за този трейдър че в опцията Тake Profit както и в другите опции всичко се оразмерява и пресмята
в пунктове на борсата,а не в USD като числови стойности.Препоръчвам от 4000 до 8000 да си сложите.
В ядрото на самия трейдър действащия основен динамичен елемент който се ''ослушва'' за промените в борсата са настройките под име RSI Minimum и RSI Maximum.
RSI е индикатор за курса на самата борса който според различните си стойности и скорост на промяна подава входяща информация за написания алгоритъм който на свой ред на база този сигнал и съответните други настройки от въведени вас динамично променя и поведението си като действия кога да купува,продава и съответно модифицира вече закупеното като тръжна цена.
Големите глави в теорията казват че оптималните стойности за RSI Minimum са от 20 до 40 , а за RSI Maximum от 60 до 80.
Според това и самия трейдър пристига при вас и с такива оптимални стойности 30 и 70.
В следващия момент на база това ние можем да изберем две основни стратегии - по курса и такава против него.Какъв е смисъла по-точно?
С две думи големите риби когато свалят или вдигат цената с техните стени ние ги следваме като поведение с малки разлики около тях от които и печелим - това е стратегия по курса.
Другата стратегия против курса е когато големите риби свалят или вдигат цената ние играем против тях като залагаме на базовата идея че ще има колебания...а именно те като свалят цената ние купуваме против тях на ниска цена,а когато вдигат цената ние продаваме против тях на висока цена като и в двете действия се възползваме от ''стените'' които слагат със съответните настройки за разумна ценова стратегия за печалба.
В цялата картинка трябва да си калкулираме и комисионната на борсата заедно с нашата малка печалба която трябва да бъде все пак умерена и съобразена с динамиката на събитията което предполага и адекватност в ситуацията.
Защо има значение това?Ами ако някой чака голямата печалба от 5 долара на анонс защото се мисли за голям тарикат ( специално за ZAX) през това време ако станат примерно 8 колебания извън неговата цена той ще си увисне с неосъществена сделка извън събитията.Докато друг заложил на малка печалба примерно от 50 цента или 1 долар на анонс ще реализира 4 и съответно 8 долара от колебанията.След това курса вече може да се срине или да продължи нагоре като въпросния тарикат или ще си виси в очакване или ще реализира накрая сделка за 5 долара,а другите от примера през това време могат да стигнат и до 10 и 12 долара печалба от колебанията за същото време.
Да се върнем и на съответните настройки - когато играем по курса въвеждаме стойности RSI Minimum 30 и RSI Maximum 70.В тестовия режим и ще имаме такава графика:
Изображение
където стартовия капитал е 100 долара ,а анонсите с които търгуваме са по 10 долара.Идеята ми е да проиграя сценария '' Родилните мъки на малката риба от нулата'' ;) В такива малки анонси всеки дребен недостатък ще лъсне веднага в загуба.В края се вижда срив който не се взима под внимание защото това е закриване на сделките по цени на борсата в края на теста по зададения времевия интервал.Вижда се бавно нарастване без загуби.
В същите параметри въвеждаме вече стратегията игра против курса на борсата чрез стойности точно на обратно,а именно - RSI Minimum 70 и RSI Maximum 30.Тестовата графика вече изглежда така:
Изображение
Вижда се вече по добър прираст на баланса в края но със съответната цена за това - виждат се и загуби в определени сделки.
До този момент следвах стратегията игра по курса на борсата, сега я сменям със стратегия игра против курса на борсата.
Дотук прилагам и скрийншот от вчера :
Изображение
Всичко в зелено си е сделка на плюс с печалба с игра по курса на борсата.
Засега се спирам и в следващия си пост след малко ще опиша коя настройка за какво е и какво зависи от нея заедно с прикачен файл от моите настройки който да си пуснете веднага.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот plamar » 23 Ное 2013, 19:35

Малко въпроси:как да рестартирам-нулирам сметката да почне отначало демото и съответно от къде се задава да не е 10000 капитала а да кажем 100 или 500? Анонс какво значи - да кажем че съм задал 100 долара и анонс 10 - това значи ли, че трейдъра ще раздели 100-те долара на по 10 долара и ще играе с тях поотделно?
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот 2GOOD » 23 Ное 2013, 22:37

Страхотно -> Sticky
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 23 Ное 2013, 22:48

Най-после преведох част от информацията засягаща този трейдър и опциите му.
Де факто този трейдър е базиран на друг такъв който се казва Ilan 1,61.
Тук е оригиналната статия на руски намерена от колегата ggeorgiev за което му благодаря че я сподели с нас.
http://avtoforex.ru/testirovanie/79-optimizaciya-sovetnikov-ilan-v-testere-strategiy.html

Параметър LotExponent : По подразбиране стойността му е 1,4 . Той увеличава стъпката във формирането на обема за всеки следващ ордър. Ако първия ордър отваря на 10 USD , а вторият ще бъде открит в размер на 10* 1.4 = 14 .Следващия ще е 14*1,4 = 19,6 със закръгляне надолу.И това ще продължава до достигане на ограниченията поставени от вас.Препоръчвам 1,1.
Параметър DynamicPips , може да включена или изключена . True – като 1 ( позволи ) , и фалшива - като 0 ( забрани) . Какво е значението на тази променлива ? Ако е true , на съветникът ще му бъде позволено да си променя динамично променливите DefaultPips , които ще бъдат обсъдени по-долу . Ако е забранена , стъпката между новите поръчки ще бъдат фиксирани и равни на стойността на променливата DefaultPips .
Параметър DefaultPips - определя стъпката при анонсите за нови поръчки по подразбиране. Това е, ако сте задали 12 DefaultPips и стойността DynamicPips е изключена, тогава трейдъра ще открие всеки нов ред след преминаването на ценовия диапазон от 12 пункта . В противен случай , променливата DefaultPips ще се променя динамично .
Параметър Glubina (дълбочина –руски)- показва колко бара ( или свещи ) трейдъра ще анализира преди откриването на първата сделка . Така че , по време на даден параметър , равен на 24 , трейдъра ще разчита предишните високи и ниски свещи общо 24 , и ще анализира пазарните условия.
Параметър DEL - динамични DefaultPips изчислява коефициента на DynamicPips ако е в позиция true . Taкa DefaultPips ще се изчисляват по формулата [ броят на свещи висока - Нисък брой на свещи ] / DEL .
Параметър SLIP ( приплъзване ) - определя дали цената може да е различна, ако борсата поиска рекотиране . Например , ако в процеса на обработка от съветника борсата отчита промяна в цената на определени пунктове , то размерът на тази промяна ако е равна на или по-малко , отколкото е SLIP , тогава анонсът все още ще бъде обработен . И ако промяната на цените е по- голяма от SLIP в пунктове , тогава анонсът няма да бъде отворен .
Параметър Lots променлива определя размера на анонса ви за отваряне от трейдъра. Default - 0,01. Например ако поставите Lots 16 ще ви прави анонси и ордъри за 16 USD.
Параметър LotDecimal определя колко символа ще разчита трейдъра в партидата след запетаята . Когато продава microlots , т.е. в диапазона от 0.01 до 0.09 , стойността трябва да бъде LotDecimal 2 . По отношение на търговските мини партиди ( 0.1 до 0.99 ) LotDecimal = 1 , с нормални пазарни партиди ( един или повече ) променлива LotDecimal = 0 .
Параметър TakeProfit определя броя пунктове като печалба от цялата поредица от поръчки , в който трейдъра е близо до сделки.Препоръчително за LTC/USD от 4000 до 8000 от опит.
Параметър Drop e променлива и дефинира стойността на вградения в трейдъра CCI индикатор с период 55 . Препоръчителна стойност Drop = 500 пункта. Когато надвишава нивото от 500, всички отворени ордъри ще се затворят от трейдъра за да се избегнат големи загуби.

Параметър RsiMinimum - също е вграден в трейдъра индикатор с код RSI EA . Препоръчително е да е до 30 , което ще бъде по-ниска граница на индикатора. Под тази граница трейдъра няма да се отвори на сделки за продажба.
Параметър RsiMaximum - граничен индикатор RSI , над които трейдъра няма да се отвори сделки да се купуват.
Индикатор RSI - Relative Strenght Index - Relative Strength Index , измерва динамиката на движението на цените . Неговата стойност варира от 0 до 100 %. Стойности под 30% се считат пренаситена зона , т.е. допълнително да продавате валутата не е рационално , така че стойността на EA 30 е долна граница . Също така, докато индикаторът бъде под нивото на 30 , има ограничения по отношение на сделки за покупка .
Стойности над 70 - е свръхкупена зона. Ако показателят е над тази марка , след това EA няма да прави сделки за закупуване , тъй като пазарът е в сигнал за предстояща промяна в посоката на тренда . Въпреки това , ще има забрана за откриване на сделки за продажба .
Стойност на индикатора RSI по подразбиране EA определя на период от време от 1 час.
Самият индикатор се отнася до осцилатори , така че можете да го намерите в панел - осцилатори - Relative Strenght Index терминал MT 4 . В диалоговия прозорец Опции , всички стойности са оставени по подразбиране.


Параметър MagicNumber - магическо число , който се определя за всяка сделка , отворени от трейдъра , за да ги различи от сделки, предлагани от терминала за търговия или други трейдъри от търговеца ръчно. По подразбиране , " Magic " е 2222 .
Параметър MaxTraders = 20 - променлива, която определя максималния брой на ордерите които трейдърът може да отваря в рамките на една серия .
Параметър UseEquityStop може да бъде две стойности - true ( 1 - включен ) и false ( 2 - забрана ) . Когато е настроен да е true -трейдъра контролира цялостната загуба на сделките , т.е. позволена е работата на променливата TotalEquityRisk .
Параметър TotalEquityRisk - задава размера на максимално усвояване на собствения капитал, който може да се позволи на трейдъра . Така че , на стойност TotalEquityRisk = 20 , ще се закрият всичките поръчки , ако общото усвояване на 20% от средствата по сметката е достигнато.
Параметър Equity - баланс по сметката е в основата на текущите печалби и загуби от отворени позиции. Ако сметката преди откриването на първата сделка е $ 1,000 , и размера на загубите по открити позиции на трейдъра са 20% или $ 200, след това всички транзакции насилствено ще бъдат затворени.
Параметър UseTrailingStop може да има стойност от 1 ( true- активирате ) и 2 (false - деактивиране ) . В случаите , когато е настроен да e true и сделката влиза в стойности без загуба се активира плаващия стоп и плъзгане на цената , докато не отива в правилната посока. Подобен принцип е проследяване на цената , предвидена да работи в съветника Forex Trailingator , който от своя страна не отваря сделката , а само съпровожда .
Параметър UseTimeOut отново има две стойности true и false. Когато е настроен да e true трейдъра ще приключи сделка, която стои от дълго време . Периода , който определя колко дълго можете да пазите отворени ордери , идва от променливата MaxTradeOpenHours . MaxTradeOpenHours е променлива стойност, измерена в часове .

Това е общо взето колеги.Мисля че сами оценявате какви възможности предлага този трейдър на борсите както и ви показах нагледно че работи реално.
Не бързайте,тествайте и проиграйте различни сценарии преди да скочите на дълбокото в реална търговия с реални пари.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Mr.Mighty » 23 Ное 2013, 23:25

Много съм доволен. Огромни благодарности от мен.
<p>Read The Funniest Stories and Facts on the Internet. </p>
http://mydailymix.eu/
Аватар
Mr.Mighty
 
Мнения: 208
Регистриран на: 24 Сеп 2013, 10:45

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот saiclabs » 23 Ное 2013, 23:41

Ето тук има още малко информация за пипса в трейдъра.
saiclabs
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Окт 2013, 08:27

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот Странник » 24 Ное 2013, 00:29

Един съвет от житейски характер от един препатил човек.Не се хвърляйте в заеми или да си хвърляте всичките спестявания в тази търговия.Моя милост си е дал дума - каквото изкопае се влага в търговия на борсата и толкова.Без значение е че мога да си позволя на момента да започна да играя без да се замисля с доста пари.Разпространявайте това за всеки който прецените че може да схване и да се възползва-особено наши съграждани изпаднали в крайна нужда.Надявам се това да им даде поне надежда и шанс да се справят по леко с днешните трудности в които живеем.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: How to: MetaTrader (MT4) и Golddigger-G в БТС-е

Мнениеот ZAX » 24 Ное 2013, 02:05

Благодаря и аз на @ggeorgiev, доста от термините не само не ги знам, но и никога нямаше да ги узная без неговия превод. И все пак има няколко термина които все още не са ми ясни.

1. Арбитраж (Arbitrage) - едновременна покупка и продажба на идентични или еквивалентни финансови инструменти на различни пазари с цел реализиране на печалба от разлика в цените им.

Всъщност арбитраж знаех какво е, все пак го правя всеки ден и аз, но как така едновременно, това просто няма как да се случва. Защото ако държиш пари и коини едновременно в различни борси, то ти постоянно си на загуба от това. А когато купиш или продадеш, после чакаш транзакцията да мине и през това време нещата от печалба могат много лесно да се обърнат на загуба, не веднъж ми се е случвало с някоя умряла монетка, която са ми забавили не просто с часове, а с дни и то не заради непотвърдена транзакция, а защото всички борси са смотани...

2. Дълга позиция (Long position) – позиция, при откриването на която е закупен даден актив.
3. Къса позиция (Short position) – позиция, която е открита чрез продажба на акции, без те да са притежавани, продажба на фючърс, продажба на кол или покупка на пут опция.

Не разбирам... В превод дълга значи да си купя коини, а къса какво значи, да ги продам или?

4. Ниво на съпротива (Resistance Level) – ценово равнище, над което цената би преминала трудно. Най-често това са стойности, плъзгащи се средни, нива на Фибоначи. тренд линии.

Тук не трябва ли да е "Най-често това са предишни най-високи стойности"

5. Отменяща поръчка (Canceling order) – поръчка, кочято премахва предишната поръчка от пазара.

коЯто

6. Офсетна операция (offset) – операция, която е противоположна на тази, с кочто сме отворили позиция. Например , ако сме купили финансов актив и сме отворили дълга позиция, чрез офсетна сделка.

Абе тук ако се замисля може и да го разбера, но имам твърде много непознати думички на куп и ми става сложно, пък и "която" отново има нужда от корекция, кофти е ч и я да са една до друга и да ти е неудобна клавиатурата :mrgreen:

7. Спред (Spread) – на валутните пазари това е разликата между курсовете "купува" и „продава". При търговията с фючърси това e комбинация от дълга и къса позиция във фючърси или опции с различни месеци на доставки или от сходни пазари.

Това как се прилага при "монетния" пазар и съответно в тази частнос има ли разлика с волатилността?

8. Стоп поръчка (Stop order) – поръчка за покупка или продажба, когато пазарът достигне определена точка. Тази поръчка става пазарна, когато цената достигне зададеното ниво. Стоп поръчка за покупка се пласира на цена, която е по-висока от пазарната в момента. Стоп поръчка за продажба се пласира на цена, която е по-ниска от пазарната в момента. Стоп поръчките могат да се използват за откриване на позиции или предпазване от загуби.

Каква е разликата с "пазарна при достигане"?

9. Margin (Марджин/Гаранционна сума) - Марджинът представлява гаранционна сума, предоставена от клиента при откриване на сметка за търговия. Тя служи за обезпечение по открити позиции и дава възможност да се търгува със средства, неколкократно превишаващи вложената сума.

Някой предлага ли услугата :mrgreen:

Веднага ми прави лошо впечатление че иска твърде много лични данни, задължително ли е да се дават? Няма BTC/XXX така че избирам друго и правя акаунт. Иска ми някакъв сървър, тук вече предполагам трябва да рестартирам, т.е. да го спра, да като следвам стъпките и след това да го пусна за да имам вече имплементирани опции за BTC-e. BTW, не избрах език а страна, не видях да ме пита за език...

При мен папката всъщност е "C:\Program Files (x86)\MetaTrader 4"

Мисля че се компилира:
Compiling 'Golddigger-G.mq4'...
0 error(s), 0 warning(s)

Направих си демо сметка в BTC-e. Разбира се че първоначалния акаунт където уж си сменям езика просто не беше нужен, изтрих го. Изтрих и другите ненужни графики, чартнах необходимите ми от BTC-e. Абе не са ми съвсем излишни, но така или иначе вече не работят... Сега трябва ли да окажа по някакъв начин че съм сейвнал настройките или това става автоматично?

След това се фокусираме в Navigator (под Chart Window, или Ctrl+N) , влизаме в Expert Advisors , и намираме Golddigger-G. С десния бутон избираме Attach to a chart. На отворилия се прозорец можем да променим настройките, които евентуално сме направили в т.4 ,и можем да си запишем новите настройки, което е полезно при тестовете. От същия прозорец, е особенно полезно да погледнем какви са настройките в Common , и да махнем отметката на „Ask manual confirmation”, за да не ни пита след това за всяка сделка. Натискаме OK, и програмата започва да работи вместо вас.

Ти луд ли си, няма такава гавра... 570 лайна и нито едно не е голддигър, ама разбира се се търсят в нещо по малко от крещялката с 4 реда само...

След прелиствания на 568/4=142 страници (благодаря, нямаше нужда...) установих че явно не съм го добавил... Така че съм до тук аз

Сега да си довърша заяждането със @Странник:
Странник написа:Един съвет от житейски характер от един препатил човек.Не се хвърляйте в заеми или да си хвърляте всичките спестявания в тази търговия.Моя милост си е дал дума - каквото изкопае се влага в търговия на борсата и толкова.Без значение е че мога да си позволя на момента да започна да играя без да се замисля с доста пари.Разпространявайте това за всеки който прецените че може да схване и да се възползва-особено наши съграждани изпаднали в крайна нужда.Надявам се това да им даде поне надежда и шанс да се справят по леко с днешните трудности в които живеем.
Добре, ти понякога ей така за разнообразие случва ли ти се да мислиш?!

Аз съм един от най-бедните тук в този форум, помня времето когато това беше много срамно и винаги са се мъчили да ме мачкат на тази основа. Мислех че тези времена ще отминат, но гледам че е станало и по-зле... Който е по-беден от мен да ме поправи ако греша, но не мислите ли че точно изпадналите в крайна нужда нямат и една шибана стотинка, която да рискуват (така също наричани стотинкаджии от колегата @ekrem). Гледам че @marto74 също няма скруполи да краде от тях. Така че аз ще кажа, не залагайте нищо на бот, познавам достатъчно много хора които са ревали горчиво! Някои от тях бяха много по-умни от всички тук взети заедно. Опариха се и сега си търгуват само ръчно! Ако имаше смисъл от тези ботове, всички брокери щяха да са безработни, предполагам.

НЕ СИ ХАРЧЕТЕ ТРУДНО ИЗКОПАНИТЕ СТОТИНКИ КОЛЕГИ

Ако по някаква случайност се чувствате на печалба, не заделяйте повече от 10% от печалбата си. Но печалбата е чак след RIO. Разбира се на @Странник и неговите "само" 100% добив засилени към бота, просто искренно му пожелавам късмет. И няма да го мисля щом има възможностите които твърди. Аз все още имам да избивам и връщам пари, заради лъжите и шмекеруването на Марто...

Въпреки това щеше да ми е интересно да си разцъкам демото, но явно няма да е тази нощ... Успех и на всички останали разбира се!

След малко ще зачета и поста с подчертаните в червено думички, но дано отново не се почувствам ограбен, както в повечето случаи след като прочета нещо написано от @Странник.

П.П. @ggeorgiev оправи го тоя път, трябва да се сложи в папка experts и няма какво да се търси след това, само си излиза където трябва!

Остава само въпросът, ще работи ли демото ако нямам нищо в BTC-е :mrgreen:
Последна промяна ZAX на 24 Ное 2013, 06:23, променена общо 1 път
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin

cron