Coinbase теглене

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Coinbase теглене

Мнениеот mybabybook » 20 Дек 2017, 12:54

А други варианти освен Кракен има ли? Понеже да си призная се бях насочил към койнбейз, но добре, че прочетох темата. Но щом и кракен не приемат нови регистрации, какви са другите възможности? Вариантите в по-горното менние ми се струват доста сложно или по-скоро изискващо много време.
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Coinbase теглене

Мнениеот svett » 20 Дек 2017, 13:20

Най-дълго би отнела верификацията при Coinbase, но тя е еднократна, а транзакциите на суми не отнемат много време. Ако не ви се чака винаги можете да ползвате родни криптоборси или опцията с превалутиране от Mistertango - но тя както съм описал по-горе не е никак изгодна. При други борси пак трябва верификация заради AML регулациите. С други думи конвертирането фиат<->крипто все още се случва бавно и скъпо (с много малки изключения).
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Coinbase теглене

Мнениеот mybabybook » 20 Дек 2017, 13:31

Coinbase ги отписах, след като прочетох няколко негативни мнения за тях. Българските борси ги предпочитам, но пък идват моментите като сега- нито купуват, нито продават. И за това трябва да се насоча към чужди такива. Какви верификации се искат при кракен, за да може да се теглят пари, т.е. да си обърна криптовалутата в реални евра и да ги дръпна към банкова сметка? На сайта им не пише точно.
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Coinbase теглене

Мнениеот svett » 20 Дек 2017, 14:22

Минимум Tier 2

Изображение

Kraken signup and verification guide
https://kb.oshi.io/?ht_kb=kraken-signup-and-verification-guide

https://bitcoinbestbuy.com/exchanges/kraken-bitcoin-exchange-review/

За колегите, които нямат на свое име партида при ВиК, Електроснабдително дружество или Топлофикация:

Адресната верификация при Кракен, освен чрез Удостоверение от общината може да се направи и с бележка от банката.
За удостоверението от общината се плаща такса и се чака. Бележката от банката не струва и се получава на момента, включва няколко реда - 3 имена, адрес и IBAN (обикновено подпечатват).
Ако питат за пред кого е - работодател.
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Coinbase теглене

Мнениеот silence » 20 Дек 2017, 21:33

svett написа:Минимум Tier 2

За колегите, които нямат на свое име партида при ВиК, Електроснабдително дружество или Топлофикация:

Адресната верификация при Кракен, освен чрез Удостоверение от общината може да се направи и с бележка от банката.
За удостоверението от общината се плаща такса и се чака. Бележката от банката не струва и се получава на момента, включва няколко реда - 3 имена, адрес и IBAN (обикновено подпечатват).
Ако питат за пред кого е - работодател.


Не го ли искат на английски преведен?
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Coinbase теглене

Мнениеот filchef » 20 Дек 2017, 23:38

silence написа:
svett написа:Минимум Tier 2

За колегите, които нямат на свое име партида при ВиК, Електроснабдително дружество или Топлофикация:

Адресната верификация при Кракен, освен чрез Удостоверение от общината може да се направи и с бележка от банката.
За удостоверението от общината се плаща такса и се чака. Бележката от банката не струва и се получава на момента, включва няколко реда - 3 имена, адрес и IBAN (обикновено подпечатват).
Ако питат за пред кого е - работодател.


Не го ли искат на английски преведен?

Аз моя го преведох в преводаческа агенция с техния печат и подпис и го приеха и стана относително бързо но беше доста отдавна.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Coinbase теглене

Мнениеот svett » 21 Дек 2017, 01:15

Няма нужда от превод тъй като борсите приемат сметките за ток, вода и тец в оригинал и само сверяват адреса с подадения по време на регистрацията.
Просто бележката от банката е по-лесен за вадене документ, който освен адрес и имена верифицира пред борсата и номера на банковата сметка.
Банковата бележка трябва да има и дата, защото едно от условията ако се upload-ват сметки за ток, вода и тец е да не бъдат по-стари от 6 месеца.
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Coinbase теглене

Мнениеот IvayloAndonov » 29 Дек 2017, 18:11

svett написа:За съжаление е така, претрупани са от заявки за нови регистрации. Банката mistertango.com позволява от една страна депозиране на BTC и обръщане към EUR - но тази услуга ми се струва неизгодна
=======================================
Transfer your Bitcoin to given BTC address and they will be automatically changed into Euros. If the obtained value will be more than 5% lower than market value, your Bitcoin will not be changed. At your convenience you will be able to sell your Bitcoins by yourself at Bitmarket.
Note: Bitcoin will be changed into Euros after 1 network confirmation. This service is provided by Bitmarket.
Deposit fee: 1 % (minimum 0.0025 BTC) - към момента 45 USD
=======================================

Регистрацията при Mistertango е изключително лесна и бърза.

Друг вариант би бил ако Coinbase се захрани от Mistertango, но това предполага да се захрани първо Mistertango - което пък става от Transferwise (мисля, че нямат долен праг за изпращане):

http://outsidia.com/cheap-transfer-to-bitcoin-exchange/

Пътят е доста заобиколен, но:
1) се прави един път за доказване на самоличност пред Coinbase
2) сумарните такси във всеки случай ще са по-ниски отколкото директно през бг банка (банковите преводи от и към Mistertango са SEPA т.е. нямат такси)

И така:

Верификация при Coinbase
бг банка-> Transferwise -> Mistertango -> Coinbase

Теглене EUR от Coinbase
Coinbase->Mistertango-> бг банка (обратният път отново минава през Mistertango тъй като при Coinbase вече сте верифицирани с Mistertango акаунта си)


Аз съм по този начин за най-изгодно депозиране на пари към крипто борса : ДСК банка лв -> TransferWise ( взима най-добрия курс с минимална такса ) - > Mistertango ( euro account ) -> Gdax/Coinbase.
В момента чакам парите да бъдат депозирани в GDAX и да започна търгуването на койнове. Само че им проблем с верифицирането на Mistertango акаунта в Coinbase с цел да си теглиш парите там : дава грешка (Iban is invalid (Coinbase is not available in your country) .
Предполагам защото това е онлайн банка в Латвия, която не влиза в списъка на Coinbase...
Дано успея да получа парите поне в Coinbase от Mistertango. За withdraw ще го мисля по-нататък...
IvayloAndonov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2017, 18:03

Re: Coinbase теглене

Мнениеот svett » 29 Дек 2017, 21:58

Всъщност Mistertango са регистрирани в Литва, не Латвия.
Литва не е сред поддържаните страни, но Латвия е в списъка.

https://www.coinbase.com/global?locale=en

Естония също не е сред поддържаните страни, в същото време обаче Coinbase работят с естонска банка (същата ползват и Transferwise, но Transferwise не изпращат на Coinbase)
За верификация (подобно на Paypal) Coinbase искат съвсем малка сума, не превеждайте от раз голяма сума за да не берете притеснения
CBverification.JPG
CBverification.JPG (79.66 KiB) Прегледано 5351 пъти

Освен това Coinbase поддържат много неизгодни курсове.

А това са поддържаните страни от GDAX, Литва също не е в списъка, но БГ е
https://support.gdax.com/customer/portal/articles/2425188-countries-us-states-are-supported-by-gdax
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Coinbase теглене

Мнениеот IvayloAndonov » 02 Яну 2018, 12:36

Вече чакам 3 работни дни и парите ми още не са постъпили в GDAX, няма ги дори като Pending transfer.
Mistertango online banking оперира и е лицензирано от банката в Литва. А Литва не е в списъка със поддържани страни в GDAX, какво би следвало от това?
Парите изобщо да не пристигнат и да се върнат в Mistertango или? Не ми се вярва да не могат да се вкарват пари от определени държави, по-скоро за изкарването на пари от GDAX да бъде само към определените държави в списъка им. Как мислите?
IvayloAndonov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2017, 18:03

Предишна

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin