Coinbase теглене

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Coinbase теглене

Мнениеот marhov » 18 Дек 2017, 10:07

Здравейте, имах litecoin-и, които продадох в coinbase. Сега искам да изтегля парите си, бихте ли ми казали как по-точно става всичко това и какви са таксите за подобно нещо.
marhov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Дек 2017, 10:05

Re: Coinbase теглене

Мнениеот mincho » 18 Дек 2017, 11:54

Трябва да си верифицираш сметката към банката.
Това става с изпращане на малка сума пари по тяхна сметка.
За BG задължително изпрати евро... (Бяха написали "please send a SEPA payment for a small amount to the following account:" но никъде не се споменаваше, че трябва да е евро. Аз пратих един долар и в такъв филм влязох, че все още не ми е верифициран акаунта и ги зарязах).

Поздрави
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: Coinbase теглене

Мнениеот marhov » 18 Дек 2017, 12:00

Видях, че трябва да бъде чрез метода SEPA, може ли някой да ми обясни като отида в банката дали изобщо ще си имат понятие от такова нещо и какво представлява това. Какви са таксите за самият превод?
marhov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Дек 2017, 10:05

Re: Coinbase теглене

Мнениеот jkminkov » 18 Дек 2017, 12:16

с къф акъл се регистрирате в някакви сайтове БЕЗ ИЗОБЩО да им четете условията, че и пари им наливате...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Coinbase теглене

Мнениеот marhov » 18 Дек 2017, 12:43

Отчитам го като грешка, затова гледах да разпродам каквото имам и сега се допитвам до вас за помощ, защото все си мисля, че ще има някой, който да може да ми помогне, а не само да се хейтва.
marhov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Дек 2017, 10:05

Re: Coinbase теглене

Мнениеот elektrik » 18 Дек 2017, 22:40

отиди в банката и им преведи 1 или 2 евро и като основание да напишат номера, които ще ти дадат от coinbase, когато цъкнеш на верифициране на банкова сметка. Преовода на 1то евро ще ти излезе около 30 лева и ще те гледат все едно си най-големия тъпак в банката, но да не ти пука. След като еврото пристигне при тях ще ти го добавят в акаунта ти и сметката ще ти бъде верифицирана. И оше един съвет отмен - махни се от там! Веднъж ми изгубиха едни коини (500лв) и си скъсах нервите да им пиша. След месец и половина когато курса падна и вече не бяха 500лв ми ги възстановиха, но имах пропуснати ползи и от тогава ги зачуках!
Аватар
elektrik
 
Мнения: 50
Регистриран на: 14 Апр 2017, 01:50

Re: Coinbase теглене

Мнениеот svett » 19 Дек 2017, 00:31

elektrik написа:отиди в банката и им преведи 1 или 2 евро и като основание да напишат номера, които ще ти дадат от coinbase, когато цъкнеш на верифициране на банкова сметка. Преовода на 1то евро ще ти излезе около 30 лева и ще те гледат все едно си най-големия тъпак в банката, но да не ти пука. След като еврото пристигне при тях ще ти го добавят в акаунта ти и сметката ще ти бъде верифицирана. И оше един съвет отмен - махни се от там! Веднъж ми изгубиха едни коини (500лв) и си скъсах нервите да им пиша. След месец и половина когато курса падна и вече не бяха 500лв ми ги възстановиха, но имах пропуснати ползи и от тогава ги зачуках!


Твърде неоптимално и то ако целта е веднага теглене в EUR. Ако не бързаш толкова, бих те посъветвал отново да си купиш LTC при по-изгоден курс и да си ги изтеглиш от Coinbase като крипто към някоя друга борса, примерно Кракен. Там няма нужда от евров превод за доказване на самоличност, а SEPA превод към бг банка е 9 евроцента. Недостатъкът при Кракен е бавния процес на получаване на необходимото ниво за теглене на EUR. Като цяло зависи с колко време разполагаш, ще кажа нещо тривиално, но парите и времето винаги са в обратнопропорционална зависимост :mrgreen: колкото по-бързо ги искаш толкова повече ще ти струва.
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Coinbase теглене

Мнениеот elektrik » 19 Дек 2017, 12:55

Съгласен съм за обратната пропорция, така е наистина, много добре казано. Аз просто дадох указания на колегата, който питаше. Иначе в Кракен идват бързо преводите - ако го пусна сутринта, до края на работния ден парите са в банката. Преди месеци допуснах грешката "Coinbase", но вие не я допускайте!
Аватар
elektrik
 
Мнения: 50
Регистриран на: 14 Апр 2017, 01:50

Re: Coinbase теглене

Мнениеот theonek » 19 Дек 2017, 18:11

но тук идва важната подробност за кракен - верифицирането на нови потребители не е активно от месец насам!!
theonek
 
Мнения: 29
Регистриран на: 27 Ное 2017, 21:21

Re: Coinbase теглене

Мнениеот svett » 19 Дек 2017, 19:05

За съжаление е така, претрупани са от заявки за нови регистрации. Банката mistertango.com позволява от една страна депозиране на BTC и обръщане към EUR - но тази услуга ми се струва неизгодна
=======================================
Transfer your Bitcoin to given BTC address and they will be automatically changed into Euros. If the obtained value will be more than 5% lower than market value, your Bitcoin will not be changed. At your convenience you will be able to sell your Bitcoins by yourself at Bitmarket.
Note: Bitcoin will be changed into Euros after 1 network confirmation. This service is provided by Bitmarket.
Deposit fee: 1 % (minimum 0.0025 BTC) - към момента 45 USD
=======================================

Регистрацията при Mistertango е изключително лесна и бърза.

Друг вариант би бил ако Coinbase се захрани от Mistertango, но това предполага да се захрани първо Mistertango - което пък става от Transferwise (мисля, че нямат долен праг за изпращане):

http://outsidia.com/cheap-transfer-to-bitcoin-exchange/

Пътят е доста заобиколен, но:
1) се прави един път за доказване на самоличност пред Coinbase
2) сумарните такси във всеки случай ще са по-ниски отколкото директно през бг банка (банковите преводи от и към Mistertango са SEPA т.е. нямат такси)

И така:

Верификация при Coinbase
бг банка-> Transferwise -> Mistertango -> Coinbase

Теглене EUR от Coinbase
Coinbase->Mistertango-> бг банка (обратният път отново минава през Mistertango тъй като при Coinbase вече сте верифицирани с Mistertango акаунта си)
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin