Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот Stanbeto » 24 Яну 2018, 14:39

Проверено, раифаизен ниамат нищо против да взимат такси ... И вьобще не ги интересува от каде идват парите. Говорих по телефона с тях
Stanbeto
 
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Дек 2017, 19:14

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот Stanbeto » 25 Яну 2018, 12:46

Незнам дали ще кажа нещо ново , имам познат вв пьрва инвестиционна - не позволяват преводи от и към крипто местенца ... Проверено на 100% преди час
Stanbeto
 
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Дек 2017, 19:14

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот Kickbanner » 25 Яну 2018, 14:36

Stanbeto написа:Незнам дали ще кажа нещо ново , имам познат вв пьрва инвестиционна - не позволяват преводи от и към крипто местенца ... Проверено на 100% преди час

Аз тях ползвам да тегля вярно че беше миналия месец но все пак мина но като си търсех банка всички ми казаха че няма да минават преводи и в това число fibank но не е така явно според мен просто се опитват да ограничат тегленята , незнам това е мое мнение не е компетинтно но и дск мина превот от кракен всеки месец на мембар от форума просто не ги питаите нищо
Kickbanner
 
Мнения: 85
Регистриран на: 09 Ное 2017, 20:58

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот Playman77 » 15 Фев 2018, 15:47

Kickbanner написа:
Stanbeto написа:Незнам дали ще кажа нещо ново , имам познат вв пьрва инвестиционна - не позволяват преводи от и към крипто местенца ... Проверено на 100% преди час

Аз тях ползвам да тегля вярно че беше миналия месец но все пак мина но като си търсех банка всички ми казаха че няма да минават преводи и в това число fibank но не е така явно според мен просто се опитват да ограничат тегленята , незнам това е мое мнение не е компетинтно но и дск мина превот от кракен всеки месец на мембар от форума просто не ги питаите нищо


И от райфайзенбанк отказват превод към койнбейз и кракен. А много интересно ако решиш да вкараш голяма сума пари към някой букмейкър и да ги заложиш няма проблем. Нещо твърде лично са приели криптотата банките :mrgreen:
Playman77
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Фев 2018, 00:09

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот whiteking » 17 Фев 2018, 12:37

Привет,

Като новак в сферата имам един-два въпроса. След като повечето банки вече отказва да извършват такива операции за превод към криптоборси, то означава ли, че ако имам биткойни в портфейла, които искам да осребря в реална валута (usd например) няма да мога, защото не мога да си ги преведа в сметката?

Ако изпозлвам банкомат за биткойн ще мога да си купя някакви биткойни и да си ги държа в портфейла, но ако по някое време реша, че искам да ги осребря и да продам, означава ли че няма да имам такъв избор?

Благодаря предварително1 :wink:
whiteking
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Фев 2018, 12:30

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот degoor » 14 Мар 2018, 13:44

Странно е, че в Първа Инвестиционна са отказали преводи към Койнбейз: направих 2 покупки през дебитна карта на ПИБ към Койнбейс на 26.1.18 и на 9.2.18 от клона в Русе. Не само че не съм имал проблем, ами дори от Койнбейс по погрешка ми бяха надвзели суми и от банката автоматично ми върнаха надвзетото. Може би проблемът идва, когато се пише платежно нареждане... :think:
degoor
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Фев 2018, 19:49

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот miner99 » 14 Мар 2018, 15:05

degoor написа:Странно е, че в Първа Инвестиционна са отказали преводи към Койнбейз: направих 2 покупки през дебитна карта на ПИБ към Койнбейс на 26.1.18 и на 9.2.18 от клона в Русе. Не само че не съм имал проблем, ами дори от Койнбейс по погрешка ми бяха надвзели суми и от банката автоматично ми върнаха надвзетото. Може би проблемът идва, когато се пише платежно нареждане... :think:

Абсолютно. На мен ми отказаха откриването на фирмена сметка, защото съм управител на фирмата и малко по-рано бях превел 3-4 хил. евро към криптоборса. Така предрешиха, че преместването на сметката ми няма да е при тях. Естествено втори превод през тази сметка към криптоборсата не мина. Но през картата на сметката върви, явно картите не са под тяхната юристдикция - затова се чака закриването на картата, преди да могат да закрият сметката. От ОББ пък отказват трансфери през карта. Явно зависи и от вида на картата, кой е поддържа. Но всички банки са... не е за разправяне. Почнаха и да решават вместо нас какво може да правим с парите си.
И все пак има решение - през онлайн чужди банки. Засега върви, като изключим, че нашите за SEPA взимат същата такса като за SWIFT - към 40-50 лева. Абе не е за разправяне.
Такова чудо никъде по света го няма. А нашите само са купили право да ползват името. Реално са нещо като франчайз. Но са 100% български банки, поне за Райфайзен мога да го кажа със сигурност, мисля, че и Експресбанк. За гръцките не мога да кажа, ама реалността е, че няма официални западни банки при нас, или си пускат мръсен бизнес от който се разграничават - "клон" тук в БГ, защото може и закона (и беззаконието) го позволяват. На практика живеем в "Европа", колкото и циганската махала е пълна с официални европейски граждани.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот jamiemirror » 14 Мар 2018, 22:15

miner99 написа:
degoor написа:Странно е, че в Първа Инвестиционна са отказали преводи към Койнбейз: направих 2 покупки през дебитна карта на ПИБ към Койнбейс на 26.1.18 и на 9.2.18 от клона в Русе. Не само че не съм имал проблем, ами дори от Койнбейс по погрешка ми бяха надвзели суми и от банката автоматично ми върнаха надвзетото. Може би проблемът идва, когато се пише платежно нареждане... :think:

Абсолютно. На мен ми отказаха откриването на фирмена сметка, защото съм управител на фирмата и малко по-рано бях превел 3-4 хил. евро към криптоборса. Така предрешиха, че преместването на сметката ми няма да е при тях. Естествено втори превод през тази сметка към криптоборсата не мина. Но през картата на сметката върви, явно картите не са под тяхната юристдикция - затова се чака закриването на картата, преди да могат да закрият сметката. От ОББ пък отказват трансфери през карта. Явно зависи и от вида на картата, кой е поддържа. Но всички банки са... не е за разправяне. Почнаха и да решават вместо нас какво може да правим с парите си.
И все пак има решение - през онлайн чужди банки. Засега върви, като изключим, че нашите за SEPA взимат същата такса като за SWIFT - към 40-50 лева. Абе не е за разправяне.
Такова чудо никъде по света го няма. А нашите само са купили право да ползват името. Реално са нещо като франчайз. Но са 100% български банки, поне за Райфайзен мога да го кажа със сигурност, мисля, че и Експресбанк. За гръцките не мога да кажа, ама реалността е, че няма официални западни банки при нас, или си пускат мръсен бизнес от който се разграничават - "клон" тук в БГ, защото може и закона (и беззаконието) го позволяват. На практика живеем в "Европа", колкото и циганската махала е пълна с официални европейски граждани.


SEPA не значи безплатно, а само еднакви такси както са страната, така и за целия ЕС. Така че таксата е същата, но може да е произволно висока :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот cerebration » 18 Мар 2018, 19:43

Аз лично ще препоръчам ДСК. Ползвам съм услугите и смея да твърдя, че съм доволен.
cerebration
 
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Фев 2018, 11:13

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот miner99 » 20 Мар 2018, 12:19

jamiemirror написа:
miner99 написа:
degoor написа:Странно е, че в Първа Инвестиционна са отказали преводи към Койнбейз: направих 2 покупки през дебитна карта на ПИБ към Койнбейс на 26.1.18 и на 9.2.18 от клона в Русе. Не само че не съм имал проблем, ами дори от Койнбейс по погрешка ми бяха надвзели суми и от банката автоматично ми върнаха надвзетото. Може би проблемът идва, когато се пише платежно нареждане... :think:

Абсолютно. На мен ми отказаха откриването на фирмена сметка, защото съм управител на фирмата и малко по-рано бях превел 3-4 хил. евро към криптоборса. Така предрешиха, че преместването на сметката ми няма да е при тях. Естествено втори превод през тази сметка към криптоборсата не мина. Но през картата на сметката върви, явно картите не са под тяхната юристдикция - затова се чака закриването на картата, преди да могат да закрият сметката. От ОББ пък отказват трансфери през карта. Явно зависи и от вида на картата, кой е поддържа. Но всички банки са... не е за разправяне. Почнаха и да решават вместо нас какво може да правим с парите си.
И все пак има решение - през онлайн чужди банки. Засега върви, като изключим, че нашите за SEPA взимат същата такса като за SWIFT - към 40-50 лева. Абе не е за разправяне.
Такова чудо никъде по света го няма. А нашите само са купили право да ползват името. Реално са нещо като франчайз. Но са 100% български банки, поне за Райфайзен мога да го кажа със сигурност, мисля, че и Експресбанк. За гръцките не мога да кажа, ама реалността е, че няма официални западни банки при нас, или си пускат мръсен бизнес от който се разграничават - "клон" тук в БГ, защото може и закона (и беззаконието) го позволяват. На практика живеем в "Европа", колкото и циганската махала е пълна с официални европейски граждани.


SEPA не значи безплатно, а само еднакви такси както са страната, така и за целия ЕС. Така че таксата е същата, но може да е произволно висока :)

Не говоря за безплатно. Идеята на SEPA е евтини транзакции в общността. Както направиха разговорите и интернета. Четох някой беше писал, че SEPA му взели 2-3 лева от гише.
Райфайзен си таксува SEPA като SWIFT. Пише го в официалната им ценова листа за изходящи трансфери извън България. Може за вътрешни преводи да взимат по-малко по SEPA, което противоречи на това което казваш.
Истината е в алчността на банките и беззаконието в БГ. В Европа таксите (и лихвите) са други. Ще се радвам някой ако сподели евтин начин на трансфер до онлайн банка или крипто-борса извън БГ.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin