Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот johnkill » 07 Дек 2017, 14:04

stylius написа:По-добрия вариант е ПИБ (FiBank) - без такса за входящ SEPA превод до 500 Евро. Освен тях, май и ДСК имаха някакви добри условия за входящите преводи, ама не знам какви точно. При тея банки имаш 2-3лв месечна такса за поддържане на сметката. Ако теглиш крипто веднъж на високосна година и в големи размери, тоя PAYEER може да е по-добрия вариант. Ако теглиш по-често от веднъж на 2-3 месеца, тогава банкова сметка в FiBank.

Много неподходящо предложение. И двете не работят с Биткойни а ДСК дори имат спуснато официално съобщение на страницата си.
Texim има ниски такси и за сега няма претенции към крипто.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот stylius » 07 Дек 2017, 17:57

johnkill написа:
stylius написа:По-добрия вариант е ПИБ (FiBank) - без такса за входящ SEPA превод до 500 Евро. Освен тях, май и ДСК имаха някакви добри условия за входящите преводи, ама не знам какви точно. При тея банки имаш 2-3лв месечна такса за поддържане на сметката. Ако теглиш крипто веднъж на високосна година и в големи размери, тоя PAYEER може да е по-добрия вариант. Ако теглиш по-често от веднъж на 2-3 месеца, тогава банкова сметка в FiBank.

Много неподходящо предложение. И двете не работят с Биткойни а ДСК дори имат спуснато официално съобщение на страницата си.
Texim има ниски такси и за сега няма претенции към крипто.

Към момента на писане на предложението, това не беше така. Вярно са няколко дни, но доста неща се промениха, примерно биткойна вече не е $7000.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот NAKATA » 07 Дек 2017, 18:59

Тексим и те са сложни. Преди час една от служителките им ми обесни ,че имат спусната дериктива от ръководството да не работят с крипто валути и отдела им по сигурност следял дали и как се изълнява.Имат списък с кох не работят като на първо място беше Кракен.Остава вариант вътрешен превод с РГ.
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот induce » 15 Дек 2017, 21:26

С уидрола към българска банка има ли проблем или само при превод!
induce
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Дек 2017, 21:21

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот Mateev » 05 Яну 2018, 12:30

Искам да ви информирам, че днес направих специално запитване към висшето ръководство на моята банка Allianz. От там ми отговориха, че НЯМА НИКАКВИ ОГРАНИЧЕНИЯ за преводи към криптоборси в двете посоки както за фирмени, така и за лични акаунти. Единствено ме предупредиха за риска, и вероятно при всеки превод пак ще ме предупреждават, но твърдо ми казаха, че няма да имам проблеми с преводите.

Вероятно и други банки в България са съгласни да правят преводи и аз много се чудя на българските криптоборси защо не се разтропат и не проверят всяка една банка. Според мене с българските борси има някакъв друг проблем, който го крият от нас, но този проблем в никакъв случай не е свързан с банковата система. Например службите да са отишли при тях и да са им скръцнали със зъби, като са им забранили да казват в публичното пространство истината за това защо спират да работят. Може да е и нещо друго - знам ли.

При всички случаи за нас простосмъртните потребители и копачи на криптовалута няма никакъв проблем да продължаваме да си оперираме спокойно с чуждестранни борси през наши български банкови сметки.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот НЛК » 19 Яну 2018, 20:20

Здравейте! Днес бях ДСК - клонът на Цар Калоян. Отказаха ми преводи от Кракен в евро. По-скоро отказаха откриването на лична разплащателна сметка, която ще кореспондира с борса с криптовалути. Било разпореждане на банков надзор и е валидно за България. Опитах в турската Зираат банк, но и там същото. В друга тема служители на ДСК бяха написали, че няма проблеми и в двете посоки. Излиза, че не е вярно. Служителката в ДСК, обаче, беше много любезна и ми разясни, че мога да открия сметка, но още след първия превод от криптоборса се обаждат на клиента да си изтегли парите, като след това закриват сметката. Разбирам го така, че еднократен превод може да се направи, все пак. Много странна работа - виновен до доказване на противното. Не знам дали имат законово основание да откажат превод от легитимна, лицензирана борса (в моя случай Кракен), но е факт. В понеделник ще проверя в Алианц, както предлага г-н Матеев по-горе. Някакви други идеи? Благодаря предварително!
НЛК
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Яну 2018, 17:02

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот nasopraso » 23 Яну 2018, 14:10

Отиваш в ДСК и си откриваш каквато и да е сметка левова еврова няма значение без да им се обясняваш. И после от кракена си теглиш и това е!
nasopraso
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2017, 11:00

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот Stanbeto » 24 Яну 2018, 11:51

Имам малко евро в coinbase и реших да се верифицирам банковата сметка в ЦКБ , започнах да попьлвам сепа формуляра и като видяха коинбеис и директно ми казаха че няма да стане. Някакви идеи и съвети как да си дръпна левчетата? Благодаря предварително
Stanbeto
 
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Дек 2017, 19:14

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот jamiemirror » 24 Яну 2018, 12:15

Поискай отказът в писмен вид. И ще стане :) ша им ... и чалъмите.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот Stanbeto » 24 Яну 2018, 12:48

Хм мм ... Сигурно ще се започнат да мънкат, но тя провери в някакъв списак и ми изброи кракен и коинбейс и някви други и просто ми каза че няма да мине и ще ми изгори таксата ще ги ....
Stanbeto
 
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Дек 2017, 19:14

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin