Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Избор на банка за откриване на сметка - криптовалути

Мнениеот червен лебед » 02 Дек 2017, 11:53

Здравейте,кои банки са подходящи за избор при копуване на "коини?Пробвах с Пиреос,но не ми позволява да напиша основанието за плащане-излиза ми надпис в червено че основанието е невалидно като напиша кода.
червен лебед
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Ное 2017, 19:30

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот marcoin » 02 Дек 2017, 14:30

Фибанк
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот lomidol » 02 Дек 2017, 19:13

Само заради таксите ли.
Аз ползвам PAYEER
От ССex където копая, прехвърлям в PAYEER от която имам издадена дебитна карта и тегля от банкомата.Картата е с нула такси за обслужвани и теглене. В момента обаче те/PAYEER/ не прехвърлят долари по картата щото временно имали проблеми.Говорих с колега който преди време е ползвал PAYEER и каза че не е имало такъв проблем.От PAYEER прехвърлям в дебитна карта към ОББ, на 230 $ такса към 15 $. Не знам дали е изгодно, вие преценете.
lomidol
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Сеп 2017, 07:44

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот svett » 02 Дек 2017, 22:05

payeer.JPG
payeer.JPG (94.69 KiB) Прегледано 4680 пъти


* ATM fees is 1.99$ per transaction and 3.50$ per transaction with currency convertation. You will see this fees in your card statement.

*** такава дума "convertation" няма, има conversion. Английския в тоя сайт на моменти ми е ниво 3ти клас. Дали защото са грузинци :-)
Последна промяна svett на 26 Дек 2017, 20:28, променена общо 1 път
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот червен лебед » 03 Дек 2017, 08:27

в такъв случай ми остават варианти да ползвам Фибанк или да ползвам картовата услуга на PAYEER и съответно отново да повтарям процеса на верификация на сметката :)
червен лебед
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Ное 2017, 19:30

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот svett » 03 Дек 2017, 13:44

lomidol написа:Само заради таксите ли.
Аз ползвам PAYEER
От ССex където копая, прехвърлям в PAYEER от която имам издадена дебитна карта и тегля от банкомата.Картата е с нула такси за обслужвани и теглене. В момента обаче те/PAYEER/ не прехвърлят долари по картата щото временно имали проблеми.Говорих с колега който преди време е ползвал PAYEER и каза че не е имало такъв проблем.От PAYEER прехвърлям в дебитна карта към ОББ, на 230 $ такса към 15 $. Не знам дали е изгодно, вие преценете.


Само ще допълня малко примерно инфо. Вътрешните борсови цени за продажба на крипто изглеждат близки до cryptocompare. За да се захрани PAYEER Mastercard с € 200 сумарната такса би била 4.88 € Payeer Fee + 1.34 € Gateway Fee (общо такси € 6.22) така чисто получената сума е € 193.78. Оттук на банкомат следва да се удържат USD 3.50 (транзакция с конвертиране) или общо 18 лв такси за теглене (около 4,6%). Така при получени от продажба на крипто € 200 ефективно трябва да могат да се изтеглят 370 лв.

Screenshot-a е за илюстрация на примера на lomidol
fees.JPG
fees.JPG (35.59 KiB) Прегледано 4552 пъти

Методът изглежда подходящ за по-големи суми.
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот lomidol » 03 Дек 2017, 20:23

Дайте някакъв по добър вариант
lomidol
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Сеп 2017, 07:44

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот stylius » 03 Дек 2017, 20:45

По-добрия вариант е ПИБ (FiBank) - без такса за входящ SEPA превод до 500 Евро. Освен тях, май и ДСК имаха някакви добри условия за входящите преводи, ама не знам какви точно. При тея банки имаш 2-3лв месечна такса за поддържане на сметката. Ако теглиш крипто веднъж на високосна година и в големи размери, тоя PAYEER може да е по-добрия вариант. Ако теглиш по-често от веднъж на 2-3 месеца, тогава банкова сметка в FiBank.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот svett » 03 Дек 2017, 20:50

За по-малки и чести преводи: Крипто -> Кракен -> бг банка (примерно ПИБ).

Депозитни такси за крипто към Кракен:

(само етер и етер класик имат малка депозитна такса, другите не се таксуват при депозит)
https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/201396777-What-are-the-deposit-fees-

При продажбата на криптото имаш малка такса която може да се избира в EUR или съответното крипто, после имаш 9 евроцента такса за превод към банкова с/ка. После в зависимост от банката в която ти е сметката. Конкретно при ПИБ до 500 евро х 1.949 лв без допълнителни такси. Месечната такса за поддръжка на сметка при ПИБ е 1.50 лв, но пък забелязвам, че не вземат такса при плащане на битови сметки.

Не бих разделял вариантите на по-добър и по-лош. Всеки вариант си има плюсове и минуси според конкретната ситуация. Благодарности на lomidol, че сподели за PAYEER, тъй като сайта е подходящ и за купуване на крипто (и то на добра борсова цена).
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Избор на банка за откриване на сметка

Мнениеот xorred » 07 Дек 2017, 08:27

доста по-добре е да се ползва банка в една от арабските страни. Не е толкова трудно да се отвори сметка там. И няма да е в юрисдикцията нито на САЩ, нито на ЕС
xorred
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Дек 2017, 08:20

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, Kartoff, viniamin