Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ EUR?

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ EUR?

Мнениеот Fujitzo » 26 Сеп 2017, 14:27

Ясно е че борси са коментирани доста, та бързам да вкрам конкретика за да не ме обвините, че не съм си направил труда да проверя в стари теми.

1. Става въпрос когато искаме да КУПИМ БТЦ. Ясни са ми наличните бг дилъри, но проблема с тях е че те са дилъри, а не борса. Аз искам да имам някъде фиат пари и когато реша (ако трябва и в 3 през нощта) да купя БТЦ НА МОМЕНТА. Всичките схеми с банков превод на гише в банката на дилъра (за да видят парите до 1ч) epay, easypay, еконт, кеш са обвързани с работно време от 9 до 18-19ч , което покрива само 1/3 от денонощието, а както всички знаем цената играе с по 10% за 1ч

2. ОК, отиваме на вариант чужди борси, но как да заобиколим секирата от 60лв за международен превод? имам 2 банкови сметки - Пиреус и ПИБ, и в двете е 60лв, дори за SEPA трансфер.

Открих https://transferwise.com (препоръчано и от приятел) - те се явяват посредник за международни wire / sepa плащания на 1/5 от цената. Обаче след като попълних IBAN-а на кракен ми излезна

Unfortunately TransferWise is unable to support payments for Bitcoin or other Cryptocurrency Services :(

any ideas ?

плащане с карта до колкото знам не съществува никъде? а paypal ?

ПП: Само докато пиша това съобщение цената отиде от $3907 на $3945 .... за 15 мин :D
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ E

Мнениеот laik2 » 26 Сеп 2017, 14:33

Купуваш БТЦ от бг търговци(ргкойнс примерно). Даваш адреса на някоя борса да ти пратят БТЦ-то и се надяваш да пристигнат бързо за да ги обърнеш във ФИАТ. После си търгуваш спокойно. Само си изчисли таксите при превалутирането дали ще са равни, по-малки или по-големи от 60лв.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ E

Мнениеот danisapfirov » 26 Сеп 2017, 14:55

Прехода от книжни пари в крипто и обратно е винаги болезнен и най-добре да се избягва.
Може да държиш средства в крипто валути и търгуваш за да избягваш тези преходи.
Има вариант да работиш с USDT в Poloniex, който аз предпочитам.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ E

Мнениеот chardak » 26 Сеп 2017, 15:00

Прехвърлял съм от Кракен към ПИБ фиат и става бързо и с минимална такса. Обаче обратното не съм.
chardak
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Юли 2017, 20:39

Re: Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ E

Мнениеот Fujitzo » 26 Сеп 2017, 15:10

danisapfirov написа:Прехода от книжни пари в крипто и обратно е винаги болезнен и най-добре да се избягва.
Може да държиш средства в крипто валути и търгуваш за да избягваш тези преходи.
Има вариант да работиш с USDT в Poloniex, който аз предпочитам.


Ясно е това, но все пак трябва да има един (или няколко) първоначални момента фиат >> крипто, не ми плащат заплатата в биткойни все пак :) Какъв е смисъла да се ползва USD Thether ? Нали пак трябва да направиш международен банков трансфер за да си купиш титър? още едно стъпало и още такси ??
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ E

Мнениеот Fujitzo » 26 Сеп 2017, 15:14

chardak написа:Прехвърлял съм от Кракен към ПИБ фиат и става бързо и с минимална такса. Обаче обратното не съм.


Да ПИБ имат 0лв такса за входящ валутен EUR превод до 500 EUR за това си отрких сметка там понеже получавам плащания от чужбина чат пат. Обратното е тесла - 60лв.. или 0.2%(което е по-голямо)

А освен това крипто >> фиат и 1 седмица да се бавят парите обикновено не е проблем, понеже след 1 седмица хляба пак ще си е 1.3лв а бензина 2лв , докато обратното е критично при тази волатилност.
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ E

Мнениеот chardak » 26 Сеп 2017, 15:18

Купуваш си една карта или направо риг си правиш, да ти вади zcash примерно и директно в кракен да ти го сипва. Бавно но постоянно. След това си го обръщаш във фиат и си чакаш момента в 3 през нощта :)

Може да ти е смешно но при мен така стават нещата
chardak
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Юли 2017, 20:39

Re: Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ E

Мнениеот danisapfirov » 26 Сеп 2017, 15:22

Ами аз го правя така...

Депозит
1. Купувам от БГ. Таксите са от БГ банка към БГ банка (фиат-крипто).
2. Прехвърлям го в борса. (крипто-крипто)

Теглене
1. Прехвърлям от борса в портфейл (крипто-крипто)
2. Продавам го в БГ (крипто-фиат)
3. Парите пристигат от БГ банка към БГ банка (фиат-фиат)

Не виждам нужда от скъпи международни трансфери.
Даже и сделки с BTC вече избягвам, а само с крипто, които имат евтини трансфери.

А за миньорите е още по-удобно. Няма нужда от фиат, а добива отива в борсата.
Последна промяна danisapfirov на 26 Сеп 2017, 15:25, променена общо 1 път
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ E

Мнениеот Fujitzo » 26 Сеп 2017, 15:24

Благодаря на всички отзовали се. Поствам решението до което стигнах след проведени няколко разговора по телефона. Ще го напиша завоалирано за да не назовавам търговски марки :)

Правите си банкова сметка в банката на БГ дилъра. С онлайн банкиране разбира се. В конкретния случай разбрах че вътрешно банкови плащания минават в рамките на 1ч от 7-8ч до 21:50ч всеки РАБОТЕН ден. т.е Бисера времената 10ч 13:30 и 16ч нямат значение. Това е ограмоно предимство понеже се покрива поне частично US business hours, а и за мен лично е важно да мога да направя сделка във времето когато обикновено съм вкъщи след работа без да излизам да търся easypay и подобни.

по този начин таксата е 1лв (вместо 1-2% на easypay, еконт и т.н) a BTC ще се купи и преведе от дилъра в рамките на 1ч , което е доста добро време. Вече кога ще се появят в сметката ни в борсата предполагам не е от критично значение освен ако нямаме намерение веднага да ги развъртим по други малки койни.. :obscene-drinkingcheers:
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Как и къде да внесем най-бързо, лесно и евтино левове/ E

Мнениеот stamen » 27 Сеп 2017, 15:35

С crypto.bg можеш да фиксираш курса, в момента, в който пожелаеш:

Как да фиксираме курса при покупка на биткойн

С две думи, след като ти дадат или постигнеш този статус (работи до 150% от средната сума на предните поръчки, но може и да се даде предварително, ако поискаш), си правиш поръчка за определената от теб сума за инвестиция в лева.

В имейла ще получиш линк, с който да определиш момента на купуването на биткойните - няма проблем да е 3 през нощта, защото системата е автоматизирана.

След като избереш този линк и потвърдиш фиксирането на курса, crypto.bg ще купи на момента биткойни и ще чака да получи парите до 3 работни дена.
Така дори няма нужда да имаш сметка в ПИБ.

Вариантът, който си намерил със сметка в ПИБ, също работи, защото вътрешно-банковите преводи в ПИБ са мигновени, а системата на crypto.bg проверява за нови преводи на всеки 3 минути през деня и всеки 10 минути през нощта.
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin