Ползване на Бот - плюсове и минуси

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Ползване на Бот - плюсове и минуси

Мнениеот Rubik777 » 01 Сеп 2017, 11:15

Здравейте на всички!

Поразрових малко, но не намерих подобна тема и реших да пусна една. Доста съм зелен в търговията с валути, общо взето се занимавам от няколко месеца, но като цяло за сега върви добре. Обмислям покупката на бот, с който да автоматизирам малко нещата и се надявах някой малко по-запознат да изясни някои основни точки, които ме интересуват, понеже поизчетох доста и навсякъде препоръчват новаците да НЕ ПОЛЗВАТ бот. Така и не разбрах каква е точно опасността. Не може ли просто да се зададе на бота ако цената падне под определена стойност да спре да купува? Къде е риска ако има лимити, които могат да се задават крие ли ползването на бот някакви опасности? Ако примерно само за теста човек изпробва бота с 0.1 BTC примерно на BTC/ETH какъв е точно риска при положение, че тези валути само се вдигат напоследък?

Благодаря предварително!
Rubik777
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2017, 15:55

Re: Ползване на Бот - плюсове и минуси

Мнениеот mortix » 01 Сеп 2017, 12:39

Разглеждах наскоро и аз ботове.... примерно https://bitcointalk.org/index.php?topic=1715214.0 там може да видиш описани проблемите.
Gigabyte GA-7ZM (S7), AMD Duron 650, 128 Mb PC133 SDRAM, 22 Gb Deskstar 22GXP (IBM), Creative 3DBlaster Annihilator Pro 32 Mb, Creative SoundBlaster Live!, Win 98 (Second Edition)
mortix
 
Мнения: 34
Регистриран на: 03 Май 2017, 09:53

Re: Ползване на Бот - плюсове и минуси

Мнениеот Rubik777 » 01 Сеп 2017, 15:56

Ами да всъщност точно за този бот се интересувам и аз. Уж прочетох доста и все се казва, че е опасно и не е за начинаещи, но не виждам как реално човек може да претърпи голяма загуба. Не знам аз ли пропускам нещо или просто съм прекалено предпазлив. Все си мисля, че изтървам нещо.
Rubik777
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2017, 15:55

Re: Ползване на Бот - плюсове и минуси

Мнениеот jkminkov » 01 Сеп 2017, 21:51

единствения, бот който докарва само + е този, който прави арбитраж между няколко чейнджа, само че такива не се продават :lol:
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Ползване на Бот - плюсове и минуси

Мнениеот Rubik777 » 02 Сеп 2017, 12:27

[/quote]
mortix написа:Разглеждах наскоро и аз ботове.... примерно https://bitcointalk.org/index.php?topic=1715214.0 там може да видиш описани проблемите.


Повечето проблеми и загуби идват от грешни настрйки на бота. Когато се правят грешки няма как да няма загуби било то с бот или без.

jkminkov написа:единствения, бот който докарва само + е този, който прави арбитраж между няколко чейнджа, само че такива не се продават :lol:
А защо няма ботове за арбитраж? Сигурно е доста по-сложно за програмиране, но щом има печалба все ще го направи някой.
Rubik777
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2017, 15:55

Re: Ползване на Бот - плюсове и минуси

Мнениеот jkminkov » 02 Сеп 2017, 13:44

кое точно му е по-сложното, вижда ордер продава(с таксите и таксата за теглене) под цената на друг купува, на първата борса купува, на втората продава и си разменя балансите с две тегления, единствения проблем е, че трябва да държи баланси по ХХХ единици от всички търгувани койни на всичките използвани борси. такива ботове има, но не се продават, най-малкото защото е против интересите на автора...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Ползване на Бот - плюсове и минуси

Мнениеот Rubik777 » 02 Сеп 2017, 14:03

jkminkov написа:кое точно му е по-сложното, вижда ордер продава(с таксите и таксата за теглене) под цената на друг купува, на първата борса купува, на втората продава и си разменя балансите с две тегления, единствения проблем е, че трябва да държи баланси по ХХХ единици от всички търгувани койни на всичките използвани борси. такива ботове има, но не се продават, най-малкото защото е против интересите на автора...


Да, като стратегия не е кой знае колко сложно. Имах предвид, че може би като програмиране е по-сложно, нямам представа. Но щом няма такива ботове явно хората, които се занимават с това имат интерес да не ги разпространяват. И да - има логика да не го правят.
Rubik777
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2017, 15:55


Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin