Съвет за борса която изпълнява стоп-лимитите коректно

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Съвет за борса която изпълнява стоп-лимитите коректно

Мнениеот jorro » 04 Юли 2017, 22:25

Драмата е в това, че Битфинекс явно има проблем с стоп-лимитите. Преди дни ме набута като прескочи стоп-лимита който бях заложил на ЕТН. Днес даже си помислих, дали не е нарочно предвид курса ЕТН/ВТС... След това обаче, номера се повтори и с LTC, като тук за всеки случай бях разделил сумата на 2 стоп-лимита, но работата беше същата. Прескочи ги и ми изпълни само около 10% от по-ниския лимит.
Преди 2 седмици имах подобен проблем и в Полонекс, с стоп-лимит на NXT. Тогава отдадох проблема на това, че сумите които се търгуват в Полонекс за тази валута са много по-малки от моя стоп-лимит ордер. Както и да е, очевидно тези две борси имат проблем с този инструмент.
Въпросът ми към онези от вас с повече опит е: Можете ли да ми препоръчате борса, където стоп-лимита се изпълнява коректно за суми с равностойност на 10 или повече ВТС?
Защото вече се замислям да си прибера парите в хардуерния портвейл и да оставя на борсите по 1 ВТС само за да си играя...
Аватар
jorro
 
Мнения: 54
Регистриран на: 18 Апр 2017, 08:44

Re: Съвет за борса която изпълнява стоп-лимитите коректно

Мнениеот jorro » 06 Юли 2017, 11:07

Очевидно никой не желае да вземе отношение по-темета.
Както и да е, замисляйки се над проблема на борсите стигам до извода, че най-вероятно прескачането и съответно пропускането на стоп-лимита не е софтуерен бъг, а организационен или друг проблем.
Предполагам, че борсите са създали алгоритъми които регулират курсовете между отделните борси в приемливи граници за тях така, че да не започнат клиентите прехвърляне на суми от една борса в друга заради курсова разлика. При такова положение, не мога да се сетя за друг начин чрез който да се удържи рязката волатилност, освен ако не останат неизпълнени стоп-лимити.
Дано не съм прав в това заключение, но ако е така, СЪВЕТВАМ начинаещите да не разчитат на този инструмент на борсите, защото ще бъдат подведени в най-неподходящия момент, обикновенно при резки движения на цената на-долу!
Аватар
jorro
 
Мнения: 54
Регистриран на: 18 Апр 2017, 08:44

Re: Съвет за борса която изпълнява стоп-лимитите коректно

Мнениеот stamen » 06 Юли 2017, 14:48

Стоп ордер означава следното: Когато цената мине съответния стоп лимит, се пуска маркет ордер. Ясно е, че при рязко движение, така наречения slippage може да е огромен...

форекс брокерите, които гарантират No slippage, играят 100% срещу клиентите си и трябва да се избягват

На първоначалния въпрос - няма такава борса, ако играеш много със стоп ордери, търгувай на най-ликвидната борса (тази с най-големи обеми), за да не носиш загуби от слипидж :)
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: Съвет за борса която изпълнява стоп-лимитите коректно

Мнениеот jorro » 06 Юли 2017, 17:37

Thanks!
Това обяснява нещата. :D Абе аз усетих, че проблема е свързан с обемите които борсата търгува, ама ме убедиха, че Битфинекс е 3- 4-та в класацията по-обем и не би трябвало това да е проблема...
Благодаря още веднъж и се надявам информацията да е полезна и на други като мен :wink:
Аватар
jorro
 
Мнения: 54
Регистриран на: 18 Апр 2017, 08:44


Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, Spenchoni, syncho, viniamin

cron