Борси на които може да се разчита 2017

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот bossorange » 23 Юни 2017, 17:30

2GOOD написа:
bossorange написа:Като цяло какви са + и - да купуваш криптовалута от Бг борси и световни борси? Какви са таксите съответно? И предимствата на localbitcoins какви са?
Мерси

Световните борси, става бързо и лесно - парите влизат по банка.
БГ посредниците за криптовалути става още по-бързо и лесно, дори без регистрация, но курса ще е с около 1-2% по-лош.
Локал биткойнс е удобен за малки суми.

Благодаря за отговора.
Понеже все още съм нов в търговията с криптовалути, моля да ме извините ако задавам глупави въпроси.
1.Ако купя/продам криптовалута от световна или Бг борса, няма ли да плащам някакъв данък в Бг, освен техните комисионни, въобще как е урегулирано това с данъците?
2.Ако дадена борса фалира, аз ще "изгоря" само ако си държа парите онлайн в портфейл при тях, ако ми е в хардуерен портфейл не съм застрашен?
bossorange
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Юни 2017, 15:30

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот Veronika » 27 Юни 2017, 15:15

Имайте си едно на ум за "Btc-e" доста негативни изказвания прочетох последната седмица който са притеснителни...
Veronika
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Юни 2017, 02:59

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот stylius » 27 Юни 2017, 15:38

bossorange написа:Благодаря за отговора.
Понеже все още съм нов в търговията с криптовалути, моля да ме извините ако задавам глупави въпроси.
1.Ако купя/продам криптовалута от световна или Бг борса, няма ли да плащам някакъв данък в Бг, освен техните комисионни, въобще как е урегулирано това с данъците?
2.Ако дадена борса фалира, аз ще "изгоря" само ако си държа парите онлайн в портфейл при тях, ако ми е в хардуерен портфейл не съм застрашен?


1. Всеки доход трябва да се декларира и да се внесе данък върху него, с някои изключение, сред които НЕ са криптовалутите. Реално могат да те засекат само ако от банката те изпеят за големи суми или ако НАП се самосезират да ти правят проверка, щото караш бентли, а вземаш заплата 300лв на месец. За дребни месечни суми едва ли ще имаш проблем, но ако почнеш да въртиш големи суми, по-добре да си чист, за да си свободен да си ги харчиш.

2. Да, ако койните ти са в портфейл на борсата и борсата фалира, губиш само тях. Тези, които са на хардуерен или софтуерен портфейл при тебе си остават. Хардуерните са доста по-сигурни от софтуерните.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот Hermes » 22 Юли 2017, 15:43

Аз лично разчитам най-вече на Kraken и Bittrex. В първата мога да обръщам от крипто към фиат по всяко време, ако стане напечено. Втората предоставя хем голям на брой валути, хем по-голяма ликвидност от повечето борси.
Hermes
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Юли 2017, 10:48

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот Justlub » 07 Сеп 2017, 10:43

Здравейте, понеже съм нов в тази сфера, искам да попитам, мога ли да заредят пари в борсата, но не от банка или карта? Регистрирах се в bitstampи още след регистрация ме бита за банка или друг начин?
Justlub
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 10:28

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот 2GOOD » 07 Сеп 2017, 12:14

Justlub написа:Здравейте, понеже съм нов в тази сфера, искам да попитам, мога ли да заредят пари в борсата, но не от банка или карта? Регистрирах се в bitstampи още след регистрация ме бита за банка или друг начин?


Може да, например във финекс, не ти иска банкова сметка и можеш да работиш изцяло с крипто, същото е положението и с Кракен и с борсите за латернативки като Полониекс
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот Justlub » 07 Сеп 2017, 12:25

Мисълта ми е, мога ли да я за храня с e-pay или Money Gram или нещо такова?
Justlub
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 10:28

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот 2GOOD » 07 Сеп 2017, 12:36

Justlub написа:Мисълта ми е, мога ли да я за храня с e-pay или Money Gram или нещо такова?


С е-пей можеш да си купиш биткойн от България и така да я захраниш
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот Justlub » 07 Сеп 2017, 12:42

Ок, Благодаря.
Justlub
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 10:28

Re: Борси на които може да се разчита 2017

Мнениеот maxaffey » 08 Сеп 2017, 04:28

Facira написа:btc-e %101


Значи и при 101% няма сигурност :)

Като гледам колко хора завлече btc-e и са под федерална забрана, май наистина няма сигурна борса!!!!
maxaffey
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Юли 2017, 23:39

Предишна

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], dakata, Hristo, ionicle