Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот BAUAR » 08 Дек 2017, 09:52

Много интересна прогноза на ixch. И сега какво - да продаваме ли? Или да пазим ...
Защото един път се прецаках и продадох на $1000 ... и сега съм мега прецакан... Но дали сега да ги кътам, или да ги продавам ако ще следва срив почти 50% надолу?
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот ixch » 08 Дек 2017, 09:54

Трудно е да се каже .. нещата са непредсказуеми, иначе да сме милионери всички :)
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот filchef » 08 Дек 2017, 10:17

Не знам за вас но аз действам като чичките щото и възраста ми вече е на чичка - когато цената е над 200 дневната МА купувам на корекциите или холдвам ако нямам пари да купя ,а когато е под нея продавам като се вдига цената а купувам при спад.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот ixch » 08 Дек 2017, 17:30

Ще си позволя да коментирам малко текущата ситуация и краткосрочното бъдеще, понеже здраво ми прилича на манията през 2013.

TL;DR
Манията е в своя пик, достигната е критичната маса на хора купуващи за първи път с единствена цел бързо забогатяване, без никакво разбиране какво купуват. В същото време спекулантите инвестиращи много здраво още от $2-3к са на стабилна печалба, продават голяма част и вероятно заделят останалата част за манипулиране на пазара надолу.

-- дълга версия
В момента става нещо, което за мен е голям индикатор за краткосрочната цена и подходящо време за продаване.
Обема на търгувия на биткойн е $25 милиарда (за последните 24 часа), за сравнение на 12 ноември на цялата екосистема направи рекорд с обем от $24 милиарда (а сега е $39 милиарда). По време на пробива към $10к на 29.11 обема бе 7 милиарда, а при срива от $11.5к до $9к, когато повечето exchange дори имаха бая офлайн време - направи рекорд от $12 милиарда обем.

Още малко контекст: биткойн обема преди година беше средно $50 милиона (при цена $800), а по време на огромните спекулации през март (решениет за etf и срива от $1280 до $930) беше $800 милиона. Трябва да имаме предвид, че при цена на биткойна 10x от тогава е нормално да е по-голям и обема, но числата са огромни и всъщност до сега ралитата в биткойн бяха с малък обем или поне FOMO беше кратък, който бързо спадаше, въпреки това цената с големи темпове се качваше без много шум. Сега трети ден е мазало.

Разбити са рекорди на обем търгувия на пазара, масите купуват по-здраво от всякога, въпреки че цената за първи път проби $10к преди 10 дни. Еуфорията е в критичните си нива и дори това да не е индикация за обръщане на тренда, е минимум индикация за предстояща корекция под $10к този месец и голяма волатилност (т.е. след корекцията може да се възстанови на $13-16к), което реално ще предразположи и край на текущия бул рън. Притеснителното е, че голям процент от купуващите в момента са новаци, не знаят какво купуват и като цяло купуват за краткосрочна печалба, а на тях продават хора с огромни печалби, които ще реинвестират при корекцията. Много хора не са съгласни и смятат големия обем за трансфер от слаби към силни ръце, но според мен е точно обратното. Силните ръце излизат сега от пазара след 3x/5x/10x и дори 20+x печалба. Слабите ръце ще излязат от пазара, когато се паникьосат при корекцията (и в последващ bear market, когато обикновено се консолидира пазара).
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот silence » 08 Дек 2017, 23:17

само ме притеснява, че в тоя така наречен балон алтовете не мърдат нагоре, а през 2013 алтовете последваха биткойн, което ме навежда на мисълта че блонът не е свършил своето надуване
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот val1900 » 09 Дек 2017, 08:44

Балон има , но не е голям.
Движим се все още по график.
Ето ъпдейт на прогнозата.
Изображение
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот ixch » 09 Дек 2017, 20:32

Тази прогноза базира ли се на нещо иначе? Доста от топ алтовете са с 50-200 увеличение за 12 месеца, трябва да ги имаме предвид, като отчитаме дали е голям биткойн балона в момента, реално цялото крипто може да се гледа като едно цяло, дори да има 5% алтове, които да имат различно движение.

Аз виждам доста сигнали за преумора на пазара и обръщане на тренда през януари-февруари.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот farmdve » 09 Дек 2017, 22:44

ixch написа:Тази прогноза базира ли се на нещо иначе? Доста от топ алтовете са с 50-200 увеличение за 12 месеца, трябва да ги имаме предвид, като отчитаме дали е голям биткойн балона в момента, реално цялото крипто може да се гледа като едно цяло, дори да има 5% алтове, които да имат различно движение.

Аз виждам доста сигнали за преумора на пазара и обръщане на тренда през януари-февруари.

Не е ли било винаги така? Винаги към края на годината цената се е качвала, после последва цяла година надолу, като даже от 2013-та едва преди няколко месеца взеха да се случват интересните събития.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот ixch » 11 Дек 2017, 12:08

Ако се пробие зоната на съпротива и тази седмица цената премине $20к ще стане интересно.

Ако се провали пробива, като гледам се заформя класически double top, точно като по учебник.
Тоест би трябвало да има здрава корекция до 8-10к и "dead cat bounce" до 14-15к.
При всички положения ни чака много волатилен месец и ще е интересно следващите 30 дни.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот Ivan.D » 13 Дек 2017, 14:35

Четейки стари коментари и прогнози тук, а и в много други форуми и трейдинг платформи, си припомних колко наивно е да вярваме, че може да предопределим с точност бъдещата цена на дадена криптовалута и кога тя ще бъде достигната в дългосрочен план. Развитието на събитията свързани с криптовалутите са много динамични и не кореспондират изцяло с пазарната цена, как тогава да определим колко ще е склонен да плати за тях някой след точно определен период от време? Да продаваме ли? Да купуваме ли?

Моята прогноза за цената към края на 2017 се оказа малко скромна. Мислих че влака е от София до Пловдив, а той се оказа до Бургас. На печелившите честито, на по-малко печелившите пак честито! Добра година беше, нека алчността да не надделява и да запазим трезва мисъл за това, което се случва и предстои.

Прогнозна цена за 2018 все още не мога да дам, но пък ето 3 неща за които смятам, че е важно да помислим докато си правим калкулацийката:

1. броя на бтс адресите
https://blockchain.info/bg/charts/n-unique-addresses

2. бтс е навсякъде
https://www.coindesk.com/bitcoin-gone-m ... -big-deal/

3. енергията, която се консумира към момента за майнинг на бтс в годишен мащаб е по-голяма от цялата енергия, която се консумира от една страна като Сърбия.
https://digiconomist.net/bitcoin-energy-consumption



Част от прогнозата ми за 2017

Ivan.D написа:В зависимост от типа на желаната инвестиция:

.................
Алткоини (част от топ 50 крипто по паз. кап. към 08.2017: ЛТЦ, Монеро, ДАШ... ) = среден риск, увеличение в рамките на 0,1х - 2х или спад с 0,1х - 0,5х към края на 2017-та.
БТЦ = относително малък риск, било то в кракткосрочен или дъгосрочен план. Поне към момента покачването на цената ми изглежда някак неминуемо. Прогнозна пикова цена около края на 2017-та: 4500/5000 $
ЕТЦ = среден до малък риск, в краткосрочен план. Покачване на цената в дългосрочен план, пряко свързано с етапите на развитие, фаза - пост Метрополис и Серенити. Прогнозна пикова цена около края на 2017-та: 400/450 $
.................
Ivan.D
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Юли 2017, 10:20

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin