Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observer

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот davidorento » 01 Дек 2013, 21:43

спекулантчета има много и се паникосват ,чиста корекция ,тука някъде тря да спре
при китайците държи 1000$ с много голям обем така че няма място за паника според мен
няма и фундаментална причина
bitcointalk.org го хакнаха ли кво не знам но се опитват да вкарат паника на масовката ,много стари трикове :mrgreen:
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот 2GOOD » 01 Дек 2013, 22:20

davidorento написа:спекулантчета има много и се паникосват ,чиста корекция ,тука някъде тря да спре
при китайците държи 1000$ с много голям обем така че няма място за паника според мен
няма и фундаментална причина
bitcointalk.org го хакнаха ли кво не знам но се опитват да вкарат паника на масовката ,много стари трикове :mrgreen:


Абсолютно опитват се да всеят паника и да си купят после евтинки койнчета, да видим до къде ще стигне. А да и вече не е мечи капан, по-скоро дъмп/корекция
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот Странник » 01 Дек 2013, 22:34

Според мен по скоро се стигна до психологическия връх в който всеки чакаше най-висока цена за да продава
след продължителния рейд нагоре на цената.
И се започна лавината от продажби довела до този спад.
Ще ми е интересно къде ще се спре за нормална търговия вече.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот davidorento » 01 Дек 2013, 22:36

около 700$ на БТЦ-Е беше идеалното място за покупки,лошото е че нямам кеш
700$ нивото е 61.8 фибоначи корекция на по големите фреимове и 50 на по малките
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот ZAX » 04 Дек 2013, 13:46

davidorento написа:около 700$ на БТЦ-Е беше идеалното място за покупки,лошото е че нямам кеш
700$ нивото е 61.8 фибоначи корекция на по големите фреимове и 50 на по малките

Една позната беше пуснала отложена заявка за 0.50 BTC в bitcoini.com при курс 1200 лева. Това са всичките пари които е имала и се оказа че е уцелила точно дъното при тях, както може да се види и от графиката на сайта им!

Проблемът е бил че това е било май само за някакви секунди или минути, 22-23 вечерта и то в неделя. Тя се е събудила в 1-2 през нощта и е видяла че заявката и е приета, но няма как да я изпълни защото е трудно подвижна и няма електронно банкиране, явно и не познава никой с такова, а и да намери няма как да отиде да даде парите на време... Дори да е било през деня, конкретно в нейният случай, това което за много хора е елементарно (просто да отидат до банката), тя няма как да го направи. Затова съм и казал че като има нещо, може да ми звъни по всяко време. Та звъни ми Тя на пожар в 2 през нощта. До 3 часа се намери кой да преведе парите, занесох му ги. Предполагам едва ли са стигнали преди крайния срок от 4-5 часа, който е бил (намалили са го от 12 на 6 часа, а мисля преди дори нямаше такъв, но като гледам бруталните флуктуации, вероятно е имало спекули които са го налагали, така че няма да се учудя скоро да стане и по-малко...). Аз лично когато си легна да спя умирам и 6 часа няма да има как да ги спазя... Но тя един път е уцелила дъното, че да купи на него, втори път поне условно е спазила срока, защото едва ли парите са пристигнали преди 4 сутринта, ако ще и човекът който ги е пратил да е бил на същата банка, като получателя. Въпреки това заявката е изпълнена. Което за пореден път показва че това е най-коректната борса в България.

И аз затова за пореден път я препоръчвам. Защото само там можеш да си вземеш коините или парите на същия ден, дори час и то без цигании от сорта на "ама той курсът се е променил и се отказвам или цената вече е друга". Но пък ако курсът се промени в изгодна за теб посока, да си разполагаш със средствата в точния момент. А не да гледаш как печалбите ти се стопяват докато чакаш превод от гокса с месеци или както пък друга позната ми се оплакваше наскоро, продала си коините за 3000 лева в гокса, но вече месец си чака парите, а те и трябват ужасно много, но няма от кой да вземе на заем толкова пари, като не знае кога ще може да ги върне... Банките също не дават пари на база това че чакаш превод от мтгокс, ако ще и да го чакаш по сметката към която е заема :mrgreen:

Така че забравете го този мтгокс и спекулативно завишеният му курс. Изберете българското (само да не е с марка technobit[теченопребит])

П.П. http://bitcoinity.org/markets/btce/EUR

panic.png
panic.png (19.55 KiB) Прегледано 1861 пъти


ХАХА, дори нямаше да забележа преместването на десетичната запетайка, ако не бяха сложили този вадещ очите надпис. Да не би заради това китайците пак да полудяха :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот ZAX » 07 Дек 2013, 09:25

Китайското мангал вдигнало цена, китайското мангал свалило цена... :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот 2GOOD » 16 Дек 2013, 23:58

ZAX написа:Китайското мангал вдигнало цена, китайското мангал свалило цена... :mrgreen:



Неочаквано, но факт - закса е прав :mrgreen:

http://www.coindesk.com/china-bans-paym ... ces-claim/

Да видим до къде ще потъне, силно се надявам да стане като спада след новината за силк роад, както се казва ако оцелеем ще сме още по-силни ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот angelche1973 » 17 Дек 2013, 16:29

http://thecryptotimes.com/content/china ... e-bitcoins

Май все пак няма банове от банки и забрана на търговия с виртуални валути :dance:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот davidorento » 17 Дек 2013, 16:38

Има забрана доставчиците на платежни услуги/китаиския Paypal,Skrill и подобни да оперират с биткоини след 31 януари .Оттук следва че на btcchina и другите китайски борси ще може да се депозира и тегли само от банки.Нищо повече.
Един вид регулация и изкарване на бяло се опитват да направят.
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: Обща приказки за цената на биткойн aka MtGox Wall Observ

Мнениеот angelche1973 » 18 Дек 2013, 10:05

Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin