Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот BGanio » 10 Мар 2016, 20:50

Никога не ме е влечало лихварството, ама и хич не ми харесва биткойните които стискам в очакване курса да стигне 20-30К за BTC просто да ми мухлясват в портофейла. За съжаление установих че не ме бива особено и за трейдър. Обмислях известно време дори офертата на rgcoins за депозит на BTC... и тогава открих че Poloniex дават възможност да финансираш марджин търговията срещу съвсем прилична лихва :)

От около 15 дена се занимавам с това и понеже ме кефи (тъй като доста активно можеш да участваш в управлението на парите си) реших да ви споделя. Значи 1-во преди да четете на долу - БОРСИТЕ ФАЛИРАТ така че макар и лихварството да е ужким сигурно и нискорисково занимание в нашият случай НЕ Е НИСКОРИСКОВО Определено лично моето мнение е че при RGCoins е доста по нискорисково... ама и по нискодоходно.

И така по същество...
Марджин търговията предоставя възможност както да купуваш с по голям капитал от колкото имаш - тоест да ползваш заем, така и да продаваш актив (валута) която нямаш - тоест пак да я вземеш на заем, който ще върнеш след като си я купиш обратно
В този смислъл Poloniex дава възможност да отпускаш заеми във всички видове валути които се търгуват при тях на марджин - мене първо ме заинтригува възможността да си метна там дарккоитните които вярвам (вярвах) че някога ще станат 0.1 БТЦ за лихвичка докато този момен дойде, ама там лихвите са просто смешни
Най- добрите лихви са на БТЦ
За 15 дена играчка с Lending-a na Poloniex имам следните наблюдения:
В на страничката си показва колко БТЦ в момента се предлагат за заемане - при умрял пазар има оферти от 3500БТЦ на горе тогава лихвата на която можеш да реализираш заема си е между 0.20 - 0.30% НА ДЕН
Значи офертат се пуска с процент на ден за сума за минимум 2 дена (максимум 60дена) и опция за аутореню - която при мене е винаги изключена
Абе подробностите ще си ги разучите - аз ще ви споделя нивата
При малко по активен пазар се ползват повече заеми - тогава общата сума на предлаганите заеми е в гарниците на 2000 - 3000 К БТЦ - тогава спокойно може да реализирате заем между 0.30-0.40% на ден
При много активен пазар предлагания обем пада под 1500 БТЦ и тогава може да реализирате заем до 2% на ден което си е сериозна цифра ако някой го задържи 30 дена ... ама не става
Аз съм реализирал няколко заем по 2% - най дългият период за който са ми се задържали е 2 дена - а обикновено се освобождават след час - два - това не пречи да пуснеш веднага нова оферта с актуалено лихвено ниво
Абе интересно, занимателно и може да се изкара някое БТЦ с доста по-малък риск от трейването
НО не забравяйте че НЕ Е НИСКОРИСКОВО - борси фалират непрекъснато, даже и CRYPTSY фалира тази година ... така че си правете сметката добре - може да се изкара прелична лихва, но винаги същесвува опасност освен хубавата лихва да изгубите и първоначалния капитал
И понеже ми е леко неудобно от RGCoins пак да спомена че при него макар и доста по-нискодоходно е и доста по-нискорисково - поне ако фалира може да потърсите физическа компенсация за материалните щети :D
И в крайна сметка - това тука го поствам не само щото съм добър самарянин и нямам нищо против в конкуренцията на заемоотдаването, а и защото се надявам и някой друг да сподели подобни опции някъде другаде, щото аз такава опция открих единствено в bitfinex, ама там лихвите са смешни - не и за USD на фона на банковите лихви - ама все пак там риска ми изглежда неоправдан

Ей много глуписти изписах - хайде наздраве и живи и здрави :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот milan_gl » 10 Мар 2016, 21:20

Поздравления зя тези просветления ! :clap:
На практика обаче е нещо като гъбаркане не дребно . Днеска ти клъвнали на 1-2% лихва - ура , ура ! После не следиш колодата и твоята оферта за кредитиране увиснала няколко дена без да закачи клиент защото останала прекалено висока . Паричките ти бездействат . Като цяло моята констатация е че не е избарана схемата до край . Ако следиш постоянно трейда на лихвите и хванеш тенденцията за покачване - гарантирано ще спечелиш . Ама след няколко дена все му изпускаш края и се прецакваш . Другият капан е че ако някой ти блокира средствата за два дни поне на символична лихва и точно в този момент лихвата скочила до 1-2% а ти си блокиран . Идва ти да си отпориш вените от яд . Наиграх се бързо на тази далавера .
Още веднъж , поздравления за прекрасно поднесените разяснения !
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот greo » 11 Мар 2016, 15:23

Poloniex rox! :mrgreen:
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот flavius » 15 Мар 2016, 07:59

Занимавам се с това от почти година.

Poloniex е сравнително сигурна борса. Била е хаквана един път и админа орязва 10% от всички депозити в борсата, за да може да продължи работа и след това ги възстановява. Така, че мисля е свестен човека..

Лиьвата силно варира, през повечето време е между 0.015% и 0.035%. Това сегашното е заради лудницата покрай етерите и няма да продължи вечно. Възползвайте се докато е момента, но внимавайте все пак, борса е, всичко се случва. Аз съм си определил лимит, който съм решил да рискувам и го държа там за лихва и не го надвишавам.

НЕ СЛАГАЙТЕ ВСИЧКИТЕ СИ :btc: ТАМ!
flavius
 
Мнения: 65
Регистриран на: 10 Окт 2013, 12:27

Re: Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот jkminkov » 17 Мар 2016, 12:26

BG дай някакъв реф линк,

пример

оферта от 0,15% за 100 бтц е дневна лихва или годишна? за дневна е 15% такса за банката, т.е. 0,85*0,15/100=0,1275*2(дни)=0,255 или 46,53% лихва на годишна база(с каптализирана е повече) - нещо грешно в сметката?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот BGanio » 17 Мар 2016, 14:10

Няма реферална система :)
Иначе сметките са ти абсалютно верни - лошото е че flavius явно е прав за нормалните нива на лихвите - от 15.03 ми виси оферта за 0.30% на ден и не се закача най високата която реализирах последните дни е 0.279
Аз си бях помислил че е баси далаверата като преди това реализирах няколко оферти между 1% и 2% на ден
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот jkminkov » 29 Юли 2016, 13:51

има ли разлика в % в другите деноминации сравнено с такива в btc? гледам има бот който взема оферти на 0,025 за секунди, при пазар от bid 0,02 до sell 0,0271
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот spirosi » 29 Юли 2016, 20:50

Занимавах се с лендинга в полониекса известно време. За жалост лихвите паднаха доста когато цената на биткойна беше почти 1300 лева. Тогава спрях с надеждата, че цената ще скочи рязко и ме беше страх да си държа койните блокирани в лендинга и да изпусна някоя златна оферта за продажба.
Естествено цената не се качи пвоече и известно време койните ми стояха в очакване и търгувия с етериум. Сега пак се върнах там.

Преди Полониекса изобщо да имат лендинг обаче се занимавах с лендинг в www.loanbase.com
койните не са защитени както в полониекса и могат да бъдат извадени от системата за да бъдат инвестирани в всякакъв вид бизнес, но пък лихвите са много по високи. Но не опитвай ако не ти се занимава да проучваш хората който търсят заемите, аз загубих малко койни в един момент. После ги възстанових но все пак... не рискувай повече от колкото можеш да си позволиш да загубиш.
spirosi
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Май 2016, 09:55

Re: Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот jkminkov » 02 Авг 2016, 10:20

може ли да вземеш заем в полониекс и да го дадеш на друг или взетия заем отива само в margin секцията?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Биткойн Лихварство /Margin Funding/

Мнениеот BGanio » 02 Авг 2016, 11:50

Схемата е следната - залагаш 1 БТЦ в ленндинг секцията за даване на заем при еди каква си и примерно твоя биткойн е на най добрата лихва - до момента нищо не се случва - не ти тече лихва, можеш да си го изтеглиш ако решиш
Ако някой обаче купи някаква валута на марджин примерно за 2 биткоина - той плаща един и взима твоя един на заем и почва да ти тече лихвата която си обявил че искаш - докато той не си затвори позицията лихвата ти тече но не можеш да си изтеглиш биткоина докат той не си затвори позицията или не изтече срока за който ти си обявил че пускаш тоя биткойн на заем.
Или конкретно на въпроса ти - не може да теглиш заем от полонито - там само коините заложени за лихва допълват твоите коити в позициите които отваряш на марджин
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], gorgar, ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin