Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот BAUAR » 16 Юни 2016, 11:41

Колеги, кога ще се спука този китайски балон? Не мислите ли, че не е като всички балони, които сме виждали до момента...
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот 2GOOD » 16 Юни 2016, 11:49

Още не е започнал да се надува като хората :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот steam » 16 Юни 2016, 13:21

BAUAR написа:Колеги, кога ще се спука този китайски балон? Не мислите ли, че не е като всички балони, които сме виждали до момента...


Не е като тези в миналото. Не е и провокация. Изглежда по-зряло и сякаш добре премерено и с капацитета да се реагира навреме и адекватно. Става на порции ... направо :violin: :)
steam
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:26

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот нимрод » 16 Юни 2016, 14:46

Според мен има два странични фактора, които ще позволят стабилизирането на друго ниво.

1) Банките са фалирали де факто, въпросът е кога ще стане това и де юре. Допускам, че дериватните им дългове ще се оповестят непосредствено преди по-долната стъпка в човешката еволюция.
2) Сапуненият мехур, наречен USA икономика, наближава 20 трилиона. (Знам ли, може би управници там чакат да стане децилион, за да е по-кръгло число по техните представи).

Лична прогноза: оптимистична - 5-10К в BGN до 6 месеца, 25-50К до 18 месеца, песимистична - нямам идея.
нимрод
 
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Мар 2016, 01:27

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот val1900 » 16 Юни 2016, 15:56

Има резон в това. Цирка с този шут Трумп май е подготвен, за да отнесе негативите на хиперинфлацията. Септември ще стане ясно дали ще го бутнат на поста.
Изберат ли го всичко е ясно ... до месеци 10$=1Евро
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот BAUAR » 16 Юни 2016, 21:49

А дали това не е финално напомване преди Bitcoin Block Reward Halving Countdown.
И всички големи китайски инвеститори да ги е страх какво ще стане тогава и финално да надуват яко балона, и да го спукат преди датата 10 Юли?
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот ixch » 16 Юни 2016, 21:52

Попринцип не правя прогнози - не се занимавам с това (а и нямам излишно време да пиша относно това), нито с финанси, не съм трейдър и не разбирам особено от форекс и подобни теми, но следя доста всичко свързано с биткойн (цената е само част от аспектите), форуми, редит, медии и тн. и ми стана доста любопитно накъде отиват нещата, може би защото притежавам малко биткойни (и може би подсъзнателно това е част от причините да съм 'bullish' за цената в момента).
Но се провокирах след статия на bitcoin медиен сайт "the merkle" за съжаление след като я прочетох разбрах, че не може да става дума за професионалисти, камо ли за журналисти. Дори домейнът е само на година.
Като цяло анализът им беше просто коментар на всеки кендъл през последните 24 часа, но не и нещо стойностно. Това, което ме провокира и дори подразни беше следния коментар:

"It is unlikely we will see US$710 once again in the next few days, and more downward pressure may be coming."

Разбирам, че това са по-скоро лични коментари на автора и нямам против да се изразяват. Даже е много вероятно да е изкопиран от друг сайт, като гледам цитирания сорс накрая.
(Не знам какво се счита за добър етикет във форума що се отнася до постване на линкове, затова който желае да потърси статията, заглавието е "Downward Bitcoin Price Momentum Puts US$715 Value Well Out of Reach").

Та как автора достигна до този извод? Ето моя коментар:

Когато биткойн стана $530, реших, че това е нормална корекция и подготовка за halving-а. Бях в огромна грешка - всичко се изясни веднага щом цената плавно и стабилно премина $600. И то без отбелязване на mainstream медии и без особено включване на спекуланти от САЩ и Европа - обема продължаваше да е нисък в тези райони, а по мои впечатления китайците са стабилни, купуват здраво и не си играят на ежедневен pump&dump. Знаех какво следва - здраво повишаване на цената след $600. И така стигна преди няколко дни ~ $715 и след корекция на $670 стабилизира на $690. Както и в момента, така и преди 2 дни си мисля само едно - това е само началото! И разбира се когато прочетох коментара, че следващите дни няма да видим $710 отново и че ще се наблюдава все повече downward pressure.. - единствените ми думи бяха, за какво говори този!? До 2-3 дни ще сме $750.. и отново - това е само началото.

И ето ни в момента с индекс $749 (спрямо $690 вчера), само два дни по-късно. Така се реших да напиша и своята прогноза за следващите 12 месеца. Първоначално мислих да пиша в редит, но реших да е в родния форум.

Може да е много далеч от истината, но едва ли ще навреди да се разпиша :) Моля не взимайте коментара ми за индикатор или нещо подобно, всеки сам да взима решения при покупка или продажба и също - никога не купувайте повече, отколкото можете да прежалите да изгубите.

Не съм чел всички коментари и теми, но мисля, че всички сте съгласни, че това е необичайно движение на цената, с тези плавни и стабилни тласъци, без големи драми и колебания, цената се покачва последните седмици.
За мен това ще продължи.
Повтаря се голям цикъл, някои го наричат балон, мехур/бъбъл и тн. За мен е все тая какви думи използват, важното е, че се е случвало 3 или 4 пъти при биткойн и всеки път дъното е по-високо от преди (както и пика). Така ще бъде и сега. Беше пределно ясно, че стабилизирането на около $220 - $240 беше дългосрочното дъно, въпроса беше до кога. Смятам, че спокойно можем да забравим за този диапазон, новото дъно е $430.

За мен има над 70% вероятност да наблюдаваме следното:

Със същите темпове цената ще продължи да се покачва близкия месец. Вече mainstream медиите писаха статийки и volume се увеличи в западните райони, което ще помогне за покачването.
Възможни са леки корекции, но не повече от 5% надолу. Някъде преди/около/след halving-а ще достигнем първия пик, когато първата вълна ще приключи: $1250. След това ще има огромна корекция до $950, при балоните понякога се счита за bear trap преди втората вълна, която е по-голямата. Масовите медии ще се раздвижат и корекцията ще е точно след или по време на еуфорията при масите. Ще видим изказвания от типа "bitcoin is dead" за 150-ти път. Лятото не очаквам драми, по-скоро диапазон $830-$990.
До края на годината цената отново ще тръгне нагоре и ще достигне своя пик от около $2000 есен-зима (но може и по-рано), отново ще се предизвика голяма медийна еуфория, което би трябвало да е индикатора за здраво продаване. В края на годината/началото на следващата цената ще се срине до около $550-$650, вероятно ще се дават причини я с някой пореден бан в китай или нещо подобно (а защо не и segwit update soft-fork). Както винаги причините никога не са ясни и винаги се анализират в дълбочина, но без това да дава резултат. Реално причините за всичко ще са пазарни - яко печалба от спекулиране на този микро пазар. Влиение ще има референдума за брекзит, решението за лихвите на федералния резерв, изборите в САЩ, състоянието на икономиката и валутата в Китай, както и цялостното състояние и доверие във финансовата система.

Горните стойности очаквам да се разминават с не повече от 10%.

20% вероятност според мен е изобщо да няма втора вълна и цената едва да доближи $1000 като се стабилизира на $700.

Под 10% вероятност е да видим стойности над $2200 и под $530 близките 12 месеца, като ако се удари дъно ще е $430.

За мен е изключително малко вероятно дъното да е под $400 и пика да е над $5000.

Повтарям, всичко това е лично мнение и не желая никой да се ангажира се него. Просто исках да го "запиша" някъде, особено ако се окажа прав.
И разбира се не се съобразявам с неочаквано възникнали събития от типа на голям бъг или major сриване/хакване на exchanges (тип mt gox), което би довело до срив в цената или обратното - major fail в икономиката (криза тип 2008), което ще доведе до астрономически ръст на биткойн.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот 2GOOD » 17 Юни 2016, 00:16

Отличен пост, който до голяма степен споделям, особено първата част. Аз също не съм специалист или нещо подобно просто гледам биткойн графики последните 5 години. Да нещата са доста по различни от последния ATH, но напълно съм съгласен, че това е само началото ;)

Може да се каже, че аз съм х2 оптимист на твоята прогноза ;)

п.с.
===
Могат да се постват линкове свързани с темата ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот steam » 17 Юни 2016, 11:25

Аз си мисля, че паузите на спад между халвингите постепенно ще започнат да се скъсяват. Предния халвинг вдигна цената доста след като се случи - няколко месеца. Сега точно тази част от графиката се повтаря, но месеци преди сегашния халвинг. Да не говорим, че контракциите започнаха още миналата есен. Според мен включването на допълнителен потенциал - бизнеси, технологично усъвършенстване, като напр. смарт контракти, мащабирането, ще направят и дъната по-високи. Нещата не са вече "хайде горе на черешата". Заедно с пазарните спекулации ще продължи да се развива и разпространява разбирането за Биткойн, а това ще променя качествено и движенията на пазара. Естествено посоката е нагоре.
steam
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:26

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #3 (2016)

Мнениеот 2GOOD » 17 Юни 2016, 12:28

Реално все още се подготвяме за халвинга с тези "контракции" :mrgreen:

Единственото нещо, което на този етап би ни спряло от покоряването на нови върхове е размера на блока, а там ми се струва сме в застой.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], ionicle, scorpy, svetlim, UserX1XO, viniamin