Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Мнениеот bitcoin_fan_2015 » 15 Ное 2015, 00:45

Здравейте, от скоро чета тук там за биткойна, търговията с него и т.н. вече долу горе ми е ясно що е биткойн портфейл как мога да купя и продам биткойн (начините на плаюане и т.н.) тази вечер се натъкнах че цената на биткойна курс продава на място X е по ниска от курс купува на място Y...

няка поясня със малко снимки
Ето от тук можеше да купя биткойн за $331.63
Изображение

и после да го продам за $336.33
Изображение

Следователно да спечеля $4.70

Големият за мен въпрос е дали точно това е в основата на търговията - да се следи моментната цена от различни търговци и да се купува/продава в този момент?

Ясно е че 4.70 долара не са ниюо въпросът е това ли е принципа който вие следвате и на какво друго трябва да се обърне внимания, някакви скрити такси и комисионни ?

Да поясня по принцип съм уеб разработчик/програмист и от любопитство ми се искаше да разработя неюо като notifier който да следи на няколко места / борси и при възникване на възможност за реализиране на печалба да "алармира" било то с SMS или email. (знам че има такива системи но нали аз трябва да създам по-добра :) )

За да заложа по правилен начин "формулата" обаче трябва да знам всички тънкости като комисионни, такси при плащане и т.н. за да бъдат внедрени правилно неюата.
Именно за това задавам горния въпрос като се надявам компетентните в областта да хвърлят малко светлина в тунела :)

Поздрави и успех на висчки!
bitcoin_fan_2015
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Ное 2015, 00:29


Re: Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Мнениеот Spoon.Net » 15 Ное 2015, 10:02

Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Мнениеот bitcoin_fan_2015 » 15 Ное 2015, 12:39

rgcoins, мерси за отговора, точно този отговор търсех :)
значи за да пратя пари от БГ до битстамп най-ниската такса е 15 EURO ? мислех че е по малко наистина
а какво се има впредвид таксата на локала ?
bitcoin_fan_2015
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Ное 2015, 00:29

Re: Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Мнениеот greo » 15 Ное 2015, 19:19

брат, тва е просто ново разплащателно средство :)
не търси печалба...
яка е идеята само ;)
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Мнениеот larry12 » 15 Ное 2015, 19:53

Сериозно обмисли съвета на @rgcoins и почети няколко седмици/месеца преди дори да ти е минало през акъла да се заиграваш по борси, дори и да имаш някъв опит с търгуване във Форекс и т.н. при Биткойн търговията нещата са доста по-различни. Никой няма да ти даде точен съвет как да “търгуваш” или го можеш или не, а като гледам доста от ОСНОВНИТЕ неща не са ти ясни та определено трябва да отделиш малко време за да се запознаеш по-сериозно с нещата.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Мнениеот bitcoin_fan_2015 » 17 Ное 2015, 00:30

да точно от там е , :) добре де какво ме плашите ще купя един биткойн на 320USD и ще чакам ако стане 600 примерно ще го продам ит от цялата далавера

комисион за покупка на биткойна 15Еуро ако пратя парите по банка (да го кажем долари че по лесно се смята) + 1% за сделка = към 18.5 USD
като го ппродавам сигурно пак има комисиончици :) да кажем пак толкова става минус 33USD

Следователно 600-320-33=247 USD далавера
пък ако не най-много да загубя едни 300 долара (риск печели риск гъби) айде малко по ведро - развеселих ли ви? :D

Едит:
Другото което искам да питам за adress verification в битстампа снимка от касова бележка за платен ток става ли? там няма как да са моите имена понеже имота на адреса ми по лична карта не е моя собственост? и не е на английски естествено?

Кой как си направи този верификейшън?
bitcoin_fan_2015
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Ное 2015, 00:29

Re: Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Мнениеот 2GOOD » 17 Ное 2015, 01:33

bitcoin_fan_2015 написа:да точно от там е , :) добре де какво ме плашите ще купя един биткойн на 320USD и ще чакам ако стане 600 примерно ще го продам ит от цялата далавера

комисион за покупка на биткойна 15Еуро ако пратя парите по банка (да го кажем долари че по лесно се смята) + 1% за сделка = към 18.5 USD
като го ппродавам сигурно пак има комисиончици :) да кажем пак толкова става минус 33USD

Следователно 600-320-33=247 USD далавера
пък ако не най-много да загубя едни 300 долара (риск печели риск гъби) айде малко по ведро - развеселих ли ви? :D


Ето това вече е приказка :)

И да отбележа, че тръгваш с много добра нагласа - инвестирай толкова, колкото можеш да си позволиш да загубиш, разбира се никой не е в този форум с нагласата, че биткойн ще стане 0$ :)

Иначе колегите се опитаха да кажат, че арбитража не е за всеки ;)

Реално биткойн можеш да си купиш по много начина, да правилно си се насочил единия от тях е Битстамп, разбира се имаш и други варианти:
Kraken, bitcoin.de и не на последно място няколкото на брой български "брокери" (не знам дали качките са на място), можеш да видиш по-известните борси, както и друга полезна информация и линкове за биткойн тук: viewtopic.php?f=3&t=3145

Успех
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Мнениеот bitcoin_fan_2015 » 19 Ное 2015, 15:24

Благодаря на всички за отговорите. До колкото разбирам за да търгувам с bitstamp е нужно първо да кача парички "funds" в акаънта си за да купя биткойни от тях. А гледам в bitcoin.de не е така. Конкретно за bitcoin.de , предполага се че търговците са предимно от EU или не само? Как мога да разбера всеки търговец по какъв начин получава пари за да знам колко ще са ми на мен разходите за да му пратя XXX EUR примерно?

Сигурно трябва да си направя и там акаънт за да разбера.
Като пращате пари на германец примерно със сметка в немска банка колко ви излизат таксите?
bitcoin_fan_2015
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Ное 2015, 00:29

Re: Здравейте и от мен приятели. ето и първият въпрос!?

Мнениеот bitcoin_fan_2015 » 19 Ное 2015, 16:46

В bitcoin.de - 0.5% т.е. ако купувам примерно 1 бикойн за 300EUR превеждам 300EUR на човека, плаюам си таксата 12EUR (да приемем че е точно такава от към БГ банката) и получавам 0.995 (0.005BTC са ми таксите от bitcoin.de)
За това ли става въпрос? Изключвам 0.5% от преведените от мен 300Eur , защото нали в bitcoin.de парите не минават през тяхната система а директно купъвача плаюа на продавача?
bitcoin_fan_2015
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Ное 2015, 00:29

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, shulio, UserX1XO

cron