Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот val1900 » 14 Яну 2015, 19:39

Реших вече ще купувам между 65-75$.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот larry12 » 14 Яну 2015, 19:41

Добро решение.... :)
Ама все си мисля че под 100$ надали ще паднем. Въпреки това и аз съм наслагал късметлийските ордери :)
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот whocares » 14 Яну 2015, 23:07

И аз не мисля, че ще паднем до тези нива.
В момента сме на кота -85% от предишното ATH, като 132$ ми изглежда като много солидна линия /нивата от лятото на 2013 преди помпата/.
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот farmdve » 14 Яну 2015, 23:45

С извинение към колегите, но така казваха за 270, 200...вижте ни сега, върнахме се Април 2013-та, а скоро и 2012-та цена.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот whocares » 15 Яну 2015, 00:43

farmdve написа:С извинение към колегите, но така казваха за 270, 200...вижте ни сега, върнахме се Април 2013-та, а скоро и 2012-та цена.


Пропадахме защото съпорта на определени нива не издържа, но и резервите на манипулаторите не са безгранични и в един момент ще привършват/ в главата ми изникват много теории за координиран дъмп дали някой да си възвърне загубите от "откраднато", дали скамърите/Карпелес, BFL и т.н/ и пирамидките не кашират, заради някакви новини, които ще има в Петък и т.н/ ..
Пък и нещата за биткойн са много по-различни от 2012-13, когато я нямаше тази инфраструктура и парите, които инвестираха някои компании, търговците, регулациите, които ще настъпват ..
Биткойна реално не се е провалил на ниво протокол, фундамента и технологията е тук и работи добре, просто сегашните борси трябва да загинат и на тяхно място да се появят легитмни маркети, при които цената няма да бъде манипулира от ботове, фалшиви обеми и борси, които всеки момент могат да изпаднат в несъстоятелност и да зачезнат с парите на хората.
Трябва и хората да започнат да плащат за стоки и услуги с биткойн, а не да го закупуват предимно със спекулативна цел.

Предполагам, че около конференциите до края на месеца ще станат ясни много неща.
Чакам с интерес Петък.

П.П Ще тестваме пак "дъното" ....
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот 2GOOD » 15 Яну 2015, 01:20

whocares написа:Пропадахме защото съпорта на определени нива не издържа, но и резервите на манипулаторите не са безгранични и в един момент ще привършват/ в главата ми изникват много теории за координиран дъмп дали някой да си възвърне загубите от "откраднато", дали скамърите/Карпелес, BFL и т.н/ и пирамидките не кашират, заради някакви новини, които ще има в Петък и т.н/ ..
Пък и нещата за биткойн са много по-различни от 2012-13, когато я нямаше тази инфраструктура и парите, които инвестираха някои компании, търговците, регулациите, които ще настъпват ..
Биткойна реално не се е провалил на ниво протокол, фундамента и технологията е тук и работи добре, просто сегашните борси трябва да загинат и на тяхно място да се появят легитмни маркети, при които цената няма да бъде манипулира от ботове, фалшиви обеми и борси, които всеки момент могат да изпаднат в несъстоятелност и да зачезнат с парите на хората.
Трябва и хората да започнат да плащат за стоки и услуги с биткойн, а не да го закупуват предимно със спекулативна цел.

Предполагам, че около конференциите до края на месеца ще станат ясни много неща.
Чакам с интерес Петък.

П.П Ще тестваме пак "дъното" ....


Отличен пост, поздравления :clap:

Напълно подкрепям всичко казано в него, и НЕ биткойн не е "умрял" системата е тук и работи :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот farmdve » 15 Яну 2015, 01:39

Никой (включително и аз) не е казал, че биткойн е "умрял". Технологията не е, говорих за цената.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот LT530 » 15 Яну 2015, 10:58

whocares написа:просто сегашните борси трябва да загинат и на тяхно място да се появят легитмни маркети, при които цената няма да бъде манипулира от ботове, фалшиви обеми и борси, които всеки момент могат да изпаднат в несъстоятелност и да зачезнат с парите на хората.


Това като как го виждаш? И между другото един "борсов бот" който знае да прави само пинг-понг по никакъв начин не може да манипулира цената
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот opper » 15 Яну 2015, 11:03

LT530 написа:
whocares написа:просто сегашните борси трябва да загинат и на тяхно място да се появят легитмни маркети, при които цената няма да бъде манипулира от ботове, фалшиви обеми и борси, които всеки момент могат да изпаднат в несъстоятелност и да зачезнат с парите на хората.


Това като как го виждаш? И между другото един "борсов бот" който знае да прави само пинг-понг по никакъв начин не може да манипулира цената


Питай MtGox, те знаят как се прави. :)
opper
 
Мнения: 206
Регистриран на: 06 Ное 2014, 09:37

Re: Дъмп на БТЦ (спад на цената на Биткойн)

Мнениеот whocares » 15 Яну 2015, 12:41

farmdve написа:Никой (включително и аз) не е казал, че биткойн е "умрял". Технологията не е, говорих за цената.


Цената е много важен компонент що се отнася до production cost т.е за миньорите.
Някъде в btctalk бяха пуснали една таблица с разходите при различните АСИЦИ и различната тарифа на тока и беше изчислено(извинявам се ако греша), че под 200$ в момента се копае на загуба.
Нали идеята е биткойна да се ползва все по-масово, а това изисква съответните мощности и ако те не са достатъчни, то транзакциите ще увисват и интересът ще замре.
Сега точно това се обсъждаше да бъдат увеличени броят транзакции на блок, заради перспективата от "широка приемственост", което предполага здрава мрежа и доволни миньори, които да покриват разходите си и да имат възвръщаемост.

http://www.coindesk.com/gavin-andresen-bitcoin-hard-fork/

Т.е изводът ми е че ако биткойнът се използва масово, то той няма да е евтин, а вече останалото е просто чиста манипулация - армия от тролове, трейдъри, които се пръсват из мрежата и създават хаос с единствената цел да купят/продадат монетите на възможно най-добрата цена за тях.
Но на първо място биткойна, както казах трябва да се използва за търговия на стоки и услуги.

LT530 написа:
whocares написа:просто сегашните борси трябва да загинат и на тяхно място да се появят легитмни маркети, при които цената няма да бъде манипулира от ботове, фалшиви обеми и борси, които всеки момент могат да изпаднат в несъстоятелност и да зачезнат с парите на хората.


Това като как го виждаш? И между другото един "борсов бот" който знае да прави само пинг-понг по никакъв начин не може да манипулира цената


Достатъчно е да погледнеш Стампа по време на дъмпа - поддържаше с 10-на долата по-ниска цена, отделно orderbook-a за bid частта беше "странно" изтънял и удобен за спорадичните дъмпове, целящи да повлекат и другите борси след себе си.

Всичкото това, което мисля, разбирасе са мои разсъждения и не претендирам, че съм прав :) .
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, viniamin