Биткойни през PayPal - НИКОГА

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Биткойни през PayPal - НИКОГА

Мнениеот vellen » 30 Авг 2013, 02:21

Първо извода, после историята:
ИЗБЯГВАЙТЕ ДА ТЪРГУВАТЕ БИТКОЙНИ ПРЕЗ PAYPAL С НЕПОЗНАТИ!
***
И така, решавам аз да печеля пари, купувайки койни на борсова цена и препродавайки ги за ПейПал с надценка 20%-2.5%ескроу=17.5% на сайта bitcoinary.com
Няколко пъти ми провървя и всичко мина добре, спечелих си някой друг лев. Няколко пъти, разбирах, че човекът иска да ми плати с хакнат акаунт и отказвах сделката.
Последният път, обаче един германец (уж) купи 2 поредни дена по един биткойн от мен. Релийзнах ескроуа. Мерси, мерси, положителен фийдбек етц... Тегля си парите от ПейПала, отивам на море, и опа - Unauthorised transaction dispute от PayPal - 2 броя - таман към 190 евро общо. Качам линкове към транзакциите, през сайта, пиша, обяснявам и... губя диспутите, а с тях и парите. Звъня до ПейПал и пича ми обяснява, как продавачите са защитени от ПейПал само ако продават нещо физическо и са го пратили с проследяващ номер. Вика ми да се обръщам към полиция и т.н. и ми прати някакъв линк към някаква институция (на Европейския съюз), не се сещам сега точно - ще го напиша после.
Писах на cybercrime.bg, на електронната приемна на МВР, ще пиша и до тая институция.
Някой, ако има подобен опит или някакви идеи, съвети, моля да подсказва !
А останалите да си имат едно на ум за PayPal. И особено ЗАКС, който не можеше да разбере, защо аджеба хората не щат да продават монетки през любимия му ПейПал. Еми ей затова.
Не знам дали въпросния "германец" е решил да ме прее*е с 190 евро, или съм продал (подарил) койните на някой, който му е хакнал акаунта. Но и в 2-та случая ПейПал не са прави.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Биткойни през PayPal - НИКОГА

Мнениеот ZAX » 30 Авг 2013, 02:30

Моят опит показва. Че много обичат да пре*бават българи! А германците са страшни скапаняци! И няма значение купуваш или продаваш! На мен пък така и не ми върнаха парите, пък уж и аз спечелих диспутите... Пак нямаше физически стоки и 100% доказах измамата. Просто видиш ли нямало пари в акаунта на измамника и затова нямало как да ми ги върнат... Та какво щеше да стане ако си беше изтеглил парите по-рано и не беше в България, а някъде където е инстант?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Биткойни през PayPal - НИКОГА

Мнениеот vellen » 30 Авг 2013, 02:38

Значи в момента не съм им върнал нито стотинка, просто не мога да си ползвам ПейПала за покупки в ибей например. А баланса ми в Пейпал е написан с червено - 184 и нещо евро. Като отида на диспутите, дето вече са completed в полето за добавяна на информация пише нещо такова: Информацията, която добави няма да промени решението на диспута, но ще бъде добавена към първоначалните доказателства, при предаването им на правоохранителните органи.
Демек ПейПал или ония пич ще ме съдят? Nice.
Другото, което е - няма значение българин, германец или патагонец. Навсякъде има нормални хора и хора с 'цигански' характер.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Биткойни през PayPal - НИКОГА

Мнениеот 2GOOD » 30 Авг 2013, 03:27

Едно от големите предимства на Bitcoin е че транзакциите са необратими - няма как да стане подобно нещо.

А това да не се търгува биткойн през PayPal е дъвкано доста, но явно не достатъчно.

Единствено можеш да приложиш самата транзакция заедно с лог на кореспонденцията м/у страните по сделката.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Биткойни през PayPal - НИКОГА

Мнениеот ZAX » 30 Авг 2013, 10:49

И какъв по дяволите е проблемът. Просто си правиш нов пейпал.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Биткойни през PayPal - НИКОГА

Мнениеот ggeorgiev » 30 Авг 2013, 17:32

ZAX написа:И какъв по дяволите е проблемът. Просто си правиш нов пейпал.


Не е баш като да си направиш нова поща, и да пишеш каквото си искаш в полетата.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански


Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin