Kraken.com - Основна Информация

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Въведен данък доход от положителна капитализация?

Мнениеот dob » 30 Дек 2019, 21:43

Въведен данък доход от положителна капитализация?
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Въведен данък доход от положителна капитализация?

Мнениеот 2GOOD » 30 Дек 2019, 21:56

dob написа:Въведен данък доход от положителна капитализация?


Не се разбира много въпроса, но ако е дали се дължи данък при реализирана печалба - ДА - имаме две теми по въпроса с данъците и приходите от биткойн и крипто
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот dob » 30 Дек 2019, 22:00

не Kraken са въвели май данък?
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот filchef » 30 Дек 2019, 23:31

Предполагам си се притеснил от това писмо

Hi Valentin,
Let’s be honest, nobody likes paying taxes. When we file our returns, it reminds us that a good-sized chunk of our hard-earned money goes to the government, and, if we overpay, we have to wait around for a refund.
Fortunately, there is a way that you can reduce some of the agita that comes with tax day, and perhaps some of the sting that came from an underperforming asset, by leveraging your crypto holdings.
It can be done with a strategy called Crypto Tax Loss Harvesting, and the clock is ticking.
What is Crypto Tax Loss Harvesting?
While it sounds complicated and like it may involve some type of farming, Crypto Tax Loss Harvesting is actually very simple. It involves disposing of a crypto asset at a loss. This transaction (see examples below) creates a taxable loss that can offset gains and, in some cases, ordinary income. It does not matter if you are offsetting a gain from a stock, bond, or other type of traditional investment.
What is a Taxable Event?
Specific actions that lock-in gains or losses on your crypto holdings are generally taxable. For example, the following are all taxable events.
1. Sell your crypto for another crypto
2. Sell your crypto for fiat
3. Use your crypto to pay for goods and services
To utilize a taxable loss on your 2019 return, it is VERY important to realize the capital loss (by entering into a taxable transaction) on or before Dec 31, 2019. You cannot offset gains by just claiming that the value of your portfolio has dropped.
Can You Show Me an Example?
Imagine you bought $2,000 worth of Nike stock and $2,000 worth of crypto at the beginning of 2019. The Nike stock increased by 50%, so your portfolio is now valued at $3,000. However, the value of your crypto holdings dropped by 10%, so those are now worth $1,800.
You may want to lock in your capital gains from the Nike stock now, so you sell for a profit/capital gain of $1,000. At this point, you would owe tax on that $1,000.
However, there is a way to reduce your tax bill. If you sell your depreciated crypto holdings, the losses generated may offset your total gains, and reduce your tax bill. Instead of paying tax on $1,000, you would only owe for the net gain of $800.
What if my Portfolio is in the Red but I have no Gains to Offset?
Good news, even if you did not realize gains during the current year, you can generally still use tax loss harvesting to offset up to $3,000 of other forms of income, such as your salary.
For example, if you made $75,000 in salary this year, you could use your capital losses to reduce your taxable income by up to $3,000, reducing it to $72,000.
If your realized losses are greater than $3,000 for the year, the balance may be carried forward to future years.
Remember, the Clock is Ticking!
The deadline to take advantage of crypto tax loss harvesting for 2019 is December 31, 2019, so you need to sell before the clock strikes midnight and rings in the new year.
Fortunately, now that we offer the Kraken Pro app in both the App Store and Google Play, you won’t miss out on this opportunity because you are not in front of your computer!
DISCLAIMER
Kraken does not provide legal or tax advice! Please consult your personal advisor to see how crypo loss tax harvesting can benefit you.
Thank you for choosing Kraken, the trusted and secure digital asset exchange, and Happy New Year!
The Kraken Team
Sign in to your Kraken account
P.S. Have you tried the Kraken Pro mobile app yet?
Download the Kraken Pro App from the App Store or Google Play:


Те американските данъци не са същите като нашите - това се отнася за данъчното облагане в щатите и никъде не пише че ще удържат данък те само те съветват ако ти е на загуба портфолиото да си закриеш позициите за да могат да бъдат осчетоводени - това не се отнася за нашия данъкоплатец - при нас доходите от работна заплата се облагат не на края на годината а ежемесечно при работодателя.
Ако имаш фирма или търгуваш форекс, акции и фючърси или някакви други облагаеми доходи тогава има смисъл да си закриеш позициите за няколко часа и пак да ги откриеш в новогодишната нощ ако порфолиото ти е на загуба за да може счетоводителя ти да го отрази като загуба в данъчната ти декларация - честно казано не виждам много смисъл защото има доста други законни начини за намаляване на данъците - все пак зависи и колко са ти загубите щото има някой хора които се набълбукаха и са с пълни торби шиткоини за десетки хиляди долари които в момента не струват почти нищо.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот valka_pone » 07 Фев 2020, 10:36

Някой може ли да ми даде актуална информация как към днешна дата е най-изгодно да се преведат Евро от Кракен към българска банка?
/Имам сметка във Фидор, но не мога да влезна в акауната си там, тъй като ми искат German tax ID. Три пъти им пращах декларация, че съм данъчно задължен в България, плащам данъците си тук, но така и не изчезва това съобщение за German tax ID при log in/
Рових из нета за други методи, но така и не знам кои са актуални сега.
/Имам сметки в ПИБ и Райфайзен/
valka_pone
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Яну 2020, 19:39

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот filchef » 07 Фев 2020, 11:52

valka_pone написа:Някой може ли да ми даде актуална информация как към днешна дата е най-изгодно да се преведат Евро от Кракен към българска банка?
/Имам сметка във Фидор, но не мога да влезна в акауната си там, тъй като ми искат German tax ID. Три пъти им пращах декларация, че съм данъчно задължен в България, плащам данъците си тук, но така и не изчезва това съобщение за German tax ID при log in/
Рових из нета за други методи, но така и не знам кои са актуални сега.
/Имам сметки в ПИБ и Райфайзен/

Доколкото знам в ДСК можеш до 100 евро на превод като можеш няколко превода на ден да пращаш без такси и комисиони - от ПИБ и Райфайзен могат да ти върнат превода - съветвам те за Фидор да изчакаш седмица или две докато пристигне хартиения вариант на декларацията - тогава пак да пишеш на съпорта.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот 2GOOD » 07 Фев 2020, 12:22

valka_pone написа:Някой може ли да ми даде актуална информация как към днешна дата е най-изгодно да се преведат Евро от Кракен към българска банка?
/Имам сметка във Фидор, но не мога да влезна в акауната си там, тъй като ми искат German tax ID. Три пъти им пращах декларация, че съм данъчно задължен в България, плащам данъците си тук, но така и не изчезва това съобщение за German tax ID при log in/
Рових из нета за други методи, но така и не знам кои са актуални сега.
/Имам сметки в ПИБ и Райфайзен/


ПИП входящ превод вече е без такса, малки суми (до 500ево) минават без проблеми, за големи нямам представа, освен да пробваш и да пишеш. По новите такси на банките в БГ нямат такса входящ превод
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот Костадин Боев » 27 Мар 2020, 23:53

Здравейте!
Може ли да кажете ,с кой банки може да се оперира в Кракен.
От ОББ ми спряха превода и по телефон ми обясниха , че тяхната банка не работи с крипто борси
Опитах се и през Булбанк. Там вкарвайки IBAN-a на Кракен ми изписва, че е грешен или непълен(най- вероятно баннат).
Търся си банка за която съм сигурен , че ще стане и да ходя да си отварям сметка.
Мислех си направо във Fidor Bank, но като чета коментарите от по-горе явно е главоболие.
Благодаря предварително!
Костадин Боев
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Мар 2020, 23:35

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот 2GOOD » 28 Мар 2020, 16:26

Костадин Боев написа:Здравейте!
Може ли да кажете ,с кой банки може да се оперира в Кракен.
От ОББ ми спряха превода и по телефон ми обясниха , че тяхната банка не работи с крипто борси
Опитах се и през Булбанк. Там вкарвайки IBAN-a на Кракен ми изписва, че е грешен или непълен(най- вероятно баннат).
Търся си банка за която съм сигурен , че ще стане и да ходя да си отварям сметка.
Мислех си направо във Fidor Bank, но като чета коментарите от по-горе явно е главоболие.
Благодаря предварително!


Здравей и Добре Дошъл :)

Понеже проблема с банките наистина е сериозен направихме отделна тема, където да ги обсъждаме: viewtopic.php?f=3&t=7040
Сега ще добавя и информацията, която споделихте.

Поздрави
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот Костадин Боев » 29 Мар 2020, 11:01

Благодаря за отговорите! Скачам в другата тема.
Костадин Боев
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Мар 2020, 23:35

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Sando_83, Spenchoni, viniamin

cron