Kraken.com - Основна Информация

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот George » 03 Май 2020, 16:09

Здравейте, имам няколко въпроса относно Kraken. Направих си регистрация, верифицирах се и стигнах до мемента на покупка на коини. Направи ми впечатление че има опция “leverage” x 2,3,4,5. На теория знам какво е leverage и съм наясно горе долу как работи. Въпроса ми е как седят нещата при покупка на BTC с leverage. Някой може ли да ми даде конкретен пример с някакви примерни цифри как се случват нещата когато се ползва leverage.

Например в сметката си в Kraken имам 10 000$ и купувам BTC с всичките пари и leverage x2. Като например цената на 1бр. BTC e също 10 000$. В този случай ако цената на BTC,то се покачи на 10 200$ означава ли, че съм на печалба 400$ защото leverage е x2. И съответно ако цената на BTC,то падне на 9 800$ ще съм на загуба 400$ за момента докато не се вдигне цената. Ако е така тогава тези пари които ги имам реално по сметката ми в Kraken 10 000$ те ще намаляват все x2 колкото пада цената. Примерно ако цената на BTC стане 7 000$ мойте пари по сметката ще намалеят съответно 2x3 000$ = 6000$. И ако стигна до там, че BTC,то падне толкова много, че да не мога да покрия загубата x2 то тогава позицията ми се затваря и вече съм загубил парите по сметката.

Ако е така и правилно съм го разбрал то тогава каква е таксата на Kraken за ден за да ми бъде активен leverage. Тя за ден ли е или как се определя?

Във всякаква валута ли може да се ползва leverage например и в Evro и в USD (конкретно за Kraken)?

Leverage в Kraken може ли да се променя или прекратява докато е отворен order,a или чак когато се продаде купеното BTC тогава се премахва leverage?

Когато имам само пари по сметката в Kraken без купена никаква криптовалута но виждам че цената тръгва да върви на долу мога ли да направя SELL order въпреки че нямам никаква криптовалута закупена? И ако мога как точно става това нещо да продаваш без да го притежаваш?


Извинявам се ако не съм могъл да се изразя правилно и да си задам правилно въпросите. Надявам се да ми разберете мисълта. Благодаря предварително!
George
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Апр 2020, 15:58

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот 2GOOD » 14 Юли 2020, 18:07

Помогнах на приятел с верификация на акаунта в Кракен, не стана със зелена карта на колата, защото нямало дата на издаване. Но стана много лесно бързо и евтино с удостоверение за настоящ адрес издадено от община Бургас, струва 5лв. Сканирано и изпратено на борсата директно на български както излиза от общината. Верификацията мина много бързо.

Относно въпроса на колегата за ливъридж, аз тъгувам предимно 1:1 в Кракен, но ще се опитам да отговоря в следващия пост
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот bastri » 15 Фев 2021, 20:41

Кракен в Панама ли е регистрирана?
bastri
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Яну 2020, 19:24

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот niki » 15 Фев 2021, 20:47

Да
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот bastri » 16 Фев 2021, 15:07

niki написа:Да

Сигурно ли е това? Не намирам никаква информация за това?
bastri
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Яну 2020, 19:24

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот 2GOOD » 16 Фев 2021, 22:53

bastri написа:
niki написа:Да

Сигурно ли е това? Не намирам никаква информация за това?


Хмм.. не са ли американска компания, поне в Wiki така пише, отделно знам, че там се вдигна много шум покрай БитФинекс и Кракен относно тетер

Payward Inc
ADDRESS
237 Kearny Street Suite 102 San Francisco, CA 94108 United States

Това е човека зад крипто борсата:
https://www.linkedin.com/in/jessepowell
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот bastri » 16 Фев 2021, 23:23

И аз затова питам, понеже виждам, че вече са в US.
bastri
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Яну 2020, 19:24

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот bastri » 18 Фев 2021, 23:01

Има ли изискване, банковата сметка да е на същия титуляр?
bastri
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Яну 2020, 19:24

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот symp » 18 Фев 2021, 23:17

Да!
symp
Donator
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Яну 2020, 16:32

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот Metamorph » 09 Апр 2021, 19:57

Срещам голяма трудност със верификацията в Кракен.
Явно тяхното разбиране за utility bill, е различно от моето. Сметка за плащане искат, а не документ удостоверяващ плащането.
Е каква е тая сметка и от къде да я намеря?
Имам бегъл спомен , че навремето при една друга верификация в Кракен , бележка за платена вода (странно защо преведена чрез преводаческа фирма) свърши работа.А може и да бъркам и да не е било въобще за Кракен.
Последна промяна Metamorph на 09 Апр 2021, 20:03, променена общо 1 път
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin