Kraken.com - Основна Информация

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот mybabybook » 09 Мар 2018, 16:51

Ми, да не вземат да ме питат що ползвам чуждестранна сметка за депозит, пък като тегля, ползвам българска.
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот freelancer » 20 Мар 2018, 21:14

Имам верификация Tier 3 на kraken.com (за fiat лимита е 25000/200000$), но така и не съм ползвал сериозно услугите им заради мотиката със SEPA захранването на баланса в евро, имах навремето идеята да пусна бот за криптотърговия през API интерфейса. За операциите по SEPA ползват само Fidor Bank, това е една онлайн банка с доста мътна репутация, регистрирана е в UK. В референцията при плащането към сметката им задължително присъства "kraken.com", което е достатъчно за да откажат превода, т.к. са в черните списъци на повечето големи европейски банки (през които пък минават плащанията на малките такива).
В България банките са настроени много отрицателно към търговията с криптовалути (в което се уверихме след проблемите на бг трейдърите с Уникредит и ПИБ, а после и с други банки и платежни системи)...дори и в самата бг банка да излъчат превода, има преобладаваща вероятност да не мине, да ти увиснат някъде парите, че и да си платиш 20+ евро за тоя кеф. Отделно от това бг банките имат отвратителната и незаконна практика вместо истинска SEPA услуга, да пробутват безумно нахално псевдо SEPA, на 30-50 пъти по висока цена, като времето за получаване е не часове, а 1-3 дни.
В чужбина също постоянно коментират проблеми с преводите към Fidor, а самият Kraken упорито не дава информация кои банки още не са ги отсвирили. Алтернативните методи, които съм проучвал също не работеха (Theter прекратиха работа след като ги обраха), TransferWise отказват преводи към Kraken, същото важи и за LeuPay и подобните им SEPA посредници (пробвах още 1-2, но вече не ги помня). Питах и в 3 естонски банки (известни са като либерални и френдли към клиентите, с много ниски такси), но отново дирек, направо отказват, или уклончиво намекват, че трябва да пребиваваш там. Единственият вероятно работещ метод беше да си направиш сметка в самия Fidor, да я захраниш, и след това да пращаш трансфери към борсата...но те по това време имаха стриктни изисквания да докажеш с комплект документи постоянно жителство в UK. :? :? :?

Та, защо изписах всичко това...ако от тогава нещо се е променило, и някой е успял да намери работещ, удобен, и евтин начин да захранва баланса си на борсата с евро, много ще се радвам да разбера как е заобиколил пречките :clap: :clap: :clap:

mybabybook написа:Един бърз въпрос- ако направя депозит от чуждестранна банка към кракен и купя криптовалута, която в последствие продам пак на кракен, мога ли парите(ФИАТ) да ги пратя към българска банка, или ще трябва към тази, от която съм направил депозита?


Проучи не само какви са таксите за входящ превод, но и политиката на българската банка по отношение на трансфери, свързани с криптовалути. Има реална опастност да блокират сумата, и да те вкарат в някой филм за доказване на произхода на средствата, като мярка против изпиране на пари (таргет са сборни или единични суми над 20 000лв). Kraken отдавна е в блек листите на всички големи европейски банки.
Последна промяна freelancer на 20 Мар 2018, 21:55, променена общо 3 пъти
Аватар
freelancer
 
Мнения: 32
Регистриран на: 11 Мар 2018, 22:29
Местоположение: Sofia-London

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот MVetov » 21 Мар 2018, 19:31

freelancer написа:Имам верификация Tier 3 на kraken.com (за fiat лимита е 25000/200000$), но така и не съм ползвал сериозно услугите им заради мотиката със SEPA захранването на баланса в евро, имах навремето идеята да пусна бот за криптотърговия през API интерфейса. За операциите по SEPA ползват само Fidor Bank, това е една онлайн банка с доста мътна репутация, регистрирана е в UK. В референцията при плащането към сметката им задължително присъства "kraken.com", което е достатъчно за да откажат превода, т.к. са в черните списъци на повечето големи европейски банки (през които пък минават плащанията на малките такива).
В България банките са настроени много отрицателно към търговията с криптовалути (в което се уверихме след проблемите на бг трейдърите с Уникредит и ПИБ, а после и с други банки и платежни системи)...дори и в самата бг банка да излъчат превода, има преобладаваща вероятност да не мине, да ти увиснат някъде парите, че и да си платиш 20+ евро за тоя кеф. Отделно от това бг банките имат отвратителната и незаконна практика вместо истинска SEPA услуга, да пробутват безумно нахално псевдо SEPA, на 30-50 пъти по висока цена, като времето за получаване е не часове, а 1-3 дни.
В чужбина също постоянно коментират проблеми с преводите към Fidor, а самият Kraken упорито не дава информация кои банки още не са ги отсвирили. Алтернативните методи, които съм проучвал също не работеха (Theter прекратиха работа след като ги обраха), TransferWise отказват преводи към Kraken, същото важи и за LeuPay и подобните им SEPA посредници (пробвах още 1-2, но вече не ги помня). Питах и в 3 естонски банки (известни са като либерални и френдли към клиентите, с много ниски такси), но отново дирек, направо отказват, или уклончиво намекват, че трябва да пребиваваш там. Единственият вероятно работещ метод беше да си направиш сметка в самия Fidor, да я захраниш, и след това да пращаш трансфери към борсата...но те по това време имаха стриктни изисквания да докажеш с комплект документи постоянно жителство в UK. :? :? :?

Та, защо изписах всичко това...ако от тогава нещо се е променило, и някой е успял да намери работещ, удобен, и евтин начин да захранва баланса си на борсата с евро, много ще се радвам да разбера как е заобиколил пречките :clap: :clap: :clap:

mybabybook написа:Един бърз въпрос- ако направя депозит от чуждестранна банка към кракен и купя криптовалута, която в последствие продам пак на кракен, мога ли парите(ФИАТ) да ги пратя към българска банка, или ще трябва към тази, от която съм направил депозита?


Проучи не само какви са таксите за входящ превод, но и политиката на българската банка по отношение на трансфери, свързани с криптовалути. Има реална опастност да блокират сумата, и да те вкарат в някой филм за доказване на произхода на средствата, като мярка против изпиране на пари (таргет са сборни или единични суми над 20 000лв). Kraken отдавна е в блек листите на всички големи европейски банки.



Колега, мога от личен опит да ти кажа как съм захранвал и теглил пари от кракен-а, но сумите са малки до 4 цифрени. Става с Револют :) Последно захранвах кракена преди 2 дена с евро за да купя рипълчета :)
MVetov
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Яну 2018, 17:50

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот freelancer » 21 Мар 2018, 22:44

MVetov написа: Колега, мога от личен опит да ти кажа как съм захранвал и теглил пари от кракен-а, но сумите са малки до 4 цифрени. Става с Револют :) Последно захранвах кракена преди 2 дена с евро за да купя рипълчета :)


Благодаря за информацията! През Revolut не съм пробвал, т.к. преди година бяха със статут на екзотичен електронен портфейл, а и плащания през телефона са малко неудобни за мен. Първоначално са се набутали с няколко милиона загуба, възможно заради мошеническата практика на руските банки да пришиват дебитни карти под BIN на кредитни такива (т.е. набиват допълнителни % за плащанията, които остават за сметка на платформата). Зачетох се, явно нещо напоследък се променя там, т.к. се опитват да получат банков лиценз в Литва през 2018г., и ще могат да защитават депозираните суми според Европейската директива за депозитите. Revolut към момента са с лиценз в Англия, и присвояват английски IBAN на клиентите...от март 2019г. ЮК излиза от ЕС, и не е ясно дали ще останат в системата за SEPA плащания, така че е навременен ход да се изнесат в Литва. Все пак трябва да го просвирим и този вариант за зареждане на Kraken, да се види какви са разходите като % върху изпращаната сума от България през SEPA. Границите на профита от търговия с крипто са малки, 2-2.5%, и ще е жалко, ако такъв няма :) По груба сметка върху преведени 1000 евро българските банки товарятминимум 15-20 евро такси, а Kraken взима върху търгувани обеми крипто едни 0.16%, както и % за извеждане.

Ето какъв съвет дават блогерите тук за правилните настройки на SEPA преводите в Revolut:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2344473.0

Re: Revolut SEPA transfer to Kraken possible?
January 28, 2018, 08:12:24 PM
#9
I also appear to have successfully initiated a transfer from Revolut to Kraken.
I was stuck for a bit because after I entered Kraken's bank info and tried to do a transfer, it said something like "beneficiary is not allowed".
However, there was an easy fix to this:
Ensure you’ve activated your new Euro account. More > Profile > Account Details > Euro and click activate
This gives you a unique account number and your name is on the account.
I tried this and the transfer went through! Cheesy
Аватар
freelancer
 
Мнения: 32
Регистриран на: 11 Мар 2018, 22:29
Местоположение: Sofia-London

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот Dikken » 31 Мар 2018, 20:38

Колко лева, евро или паунд е минимума за зареждане на пари в Кракен?
Аватар
Dikken
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Яну 2018, 20:18

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот batbaiqn » 31 Мар 2018, 20:53

аз оня ден преведох от mistertango 4 евра в кракена и минаха :)
batbaiqn
 
Мнения: 23
Регистриран на: 25 Сеп 2017, 10:16

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот botsi90 » 10 Апр 2018, 10:45

Колеги някой скоро теглил ли е от кракен към бг банка ? и ако да как?
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот MVetov » 10 Апр 2018, 15:40

botsi90 написа:Колеги някой скоро теглил ли е от кракен към бг банка ? и ако да как?



през Revolut иначе, мисля са забранени директно от българска старана...
MVetov
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Яну 2018, 17:50

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот theater » 10 Апр 2018, 16:49

botsi90 написа:Колеги някой скоро теглил ли е от кракен към бг банка ? и ако да как?

преди 2 седмици, през ПИБ
Аватар
theater
 
Мнения: 17
Регистриран на: 03 Мар 2018, 23:28

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот 2GOOD » 11 Апр 2018, 00:50

theater написа:
botsi90 написа:Колеги някой скоро теглил ли е от кракен към бг банка ? и ако да как?

преди 2 седмици, през ПИБ


Полезно... сумата под 500 Евро ли беше или над, ако си склонен да споделиш тази информация, само дали е под или над
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin