Kraken.com - Основна Информация

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот Maple » 25 Яну 2018, 21:30

Здравейте!
Имам няколко въпроса към по-запознатите (напълно начинаещ съм).
1: Някой използва ли TransferWise + MisterTango?
2: Нужно ли е да се минава по пътя: дебитна карта от БГ банка -> TransferWise -> MisterTango -> борса?
Тъй като в TransferWise се въвежда БГ дебитна карта, сайтът те кара да въведеш сумата в определена валута (BGN например), след което я конвертира в друга (например EUR). Не може ли (и това е основния ми въпрос, нещо, което никак не ми е ясно) с карта в Euro от БГ банка (Visa
или Mastercard) да се прескочи стъпалото TransferWise? Да се преведат пари дирекно към Г-нТанго и от там директно в Kraken например?
Maple
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2018, 12:49

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот filchef » 26 Яну 2018, 00:21

Maple написа:Здравейте!
Имам няколко въпроса към по-запознатите (напълно начинаещ съм).
1: Някой използва ли TransferWise + MisterTango?
2: Нужно ли е да се минава по пътя: дебитна карта от БГ банка -> TransferWise -> MisterTango -> борса?
Тъй като в TransferWise се въвежда БГ дебитна карта, сайтът те кара да въведеш сумата в определена валута (BGN например), след което я конвертира в друга (например EUR). Не може ли (и това е основния ми въпрос, нещо, което никак не ми е ясно) с карта в Euro от БГ банка (Visa
или Mastercard) да се прескочи стъпалото TransferWise? Да се преведат пари дирекно към Г-нТанго и от там директно в Kraken например?


Няма как да стане щото г-н Танго е банка и тя издава дебитни карти и няма опция за получаване от друга дебитна карта - можеш да преведеш от банка в БГ на IBAN сметката си в г-н Танго чрез обикновен или сепа трансфер но излиза по скъпо отколкото през TransferWise.Имай предвит че Коинбейз и борсата им GDAX не работят с банки от Литва - тоест г-н Танго не може да се ползва за тях а само за Кракен.Най добре ползай https://www.leupay.eu/bg/business/money-transfers - той ти дава българска IBAN сметка и няма да плащаш за международен превод и ти обменя евентуално левовете в евро или можеш да го заредиш направо с евро но там не знам кой курс е по изгоден щото левовете минават през Бисера или ако много бързаш през Ринг но за еврата май таксите между банките са солени и е по изгодно да обмениш в Леупей.Виж тая тема viewtopic.php?f=10&t=5154&start=10#p50847
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот eliteware » 26 Яну 2018, 13:49

Определено вече човек не може да си направи регистрация в кракен... :(:(:(
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот izvestniinfo » 27 Яну 2018, 14:26

Maple написа:Здравейте!
Имам няколко въпроса към по-запознатите (напълно начинаещ съм).
1: Някой използва ли TransferWise + MisterTango?
2: Нужно ли е да се минава по пътя: дебитна карта от БГ банка -> TransferWise -> MisterTango -> борса?
Тъй като в TransferWise се въвежда БГ дебитна карта, сайтът те кара да въведеш сумата в определена валута (BGN например), след което я конвертира в друга (например EUR). Не може ли (и това е основния ми въпрос, нещо, което никак не ми е ясно) с карта в Euro от БГ банка (Visa
или Mastercard) да се прескочи стъпалото TransferWise? Да се преведат пари дирекно към Г-нТанго и от там директно в Kraken например?

Зареждане с карта става със revolut ->там се регваш и верифицираш и имаш английска банкова сметка с iban и безплатни сепа преводи. Зареждаш си с карта (трябва да е на твое име) и след това прехвърлях към която и да е борса (кракен , койнбейс) . После тегленето е по обратния ред. Таксите на револут са 0 , вече при получаване на сепа някой бг банки имат такси за входящ превод. Зареждането с карта се приема от бг банките като плащане на пос терминал и според банката може да е безплатно или с някоя такса.
izvestniinfo
 
Мнения: 24
Регистриран на: 31 Юли 2017, 23:02

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот mybabybook » 07 Фев 2018, 18:34

Tier 1 или Tier 2 ми трябва, за да мога да вкарвам пари в кракен акаунта, за да купувам крипто валута?
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот Dikken » 07 Фев 2018, 23:09

mybabybook написа:Tier 1 или Tier 2 ми трябва, за да мога да вкарвам пари в кракен акаунта, за да купувам крипто валута?

И аз ще чакам отговор на този въпрос.

Инак аз когато натиснах на Тиер1, най отдолу има полета за попълване които са задължителни. Трябва да въведа: датада на раждане, трите имена, държава и телефонен номер.
А за Тиер2 пише, че не съм подходящ или годен (eligible) за да се регистрирам.
Аватар
Dikken
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Яну 2018, 20:18

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот filchef » 08 Фев 2018, 00:47

mybabybook написа:Tier 1 или Tier 2 ми трябва, за да мога да вкарвам пари в кракен акаунта, за да купувам крипто валута?

По рано беше минимум Tier 2 скоро не съм чел условията им но както казах и в постовете по горе за сега не разглеждат новорегистрирани потребители и може да нямате достъп за регистрация на по горните нива.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот mybabybook » 08 Фев 2018, 13:35

Да попитам още нещо- понеже видях, че пише, че при банков трансфер на пари от банка към кракен, трябва да преведа от сметка на същото име, както името, с което съм регистриран в кракен. Но, мога ли да преведа от чужда банка, т.е. не от българска банка, след като в данните за верификация съм посочил България като държава на местоживеене, както и български мобилен номер? Или мога да вкарвам пари в кракен само от български банки?
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот silence » 08 Фев 2018, 19:43

mybabybook написа:Да попитам още нещо- понеже видях, че пише, че при банков трансфер на пари от банка към кракен, трябва да преведа от сметка на същото име, както името, с което съм регистриран в кракен. Но, мога ли да преведа от чужда банка, т.е. не от българска банка, след като в данните за верификация съм посочил България като държава на местоживеене, както и български мобилен номер? Или мога да вкарвам пари в кракен само от български банки?


според мен не би трябвало да има проблем стига името на бенефициента да е същото като това в кракен при верификацията
Последна промяна silence на 09 Фев 2018, 13:55, променена общо 1 път
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот izvestniinfo » 08 Фев 2018, 21:14

mybabybook написа:Да попитам още нещо- понеже видях, че пише, че при банков трансфер на пари от банка към кракен, трябва да преведа от сметка на същото име, както името, с което съм регистриран в кракен. Но, мога ли да преведа от чужда банка, т.е. не от българска банка, след като в данните за верификация съм посочил България като държава на местоживеене, както и български мобилен номер? Или мога да вкарвам пари в кракен само от български банки?

можеш от чужбина , само имената трябва да са същите
izvestniinfo
 
Мнения: 24
Регистриран на: 31 Юли 2017, 23:02

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, svetlim, turista77, viniamin