Kraken.com - Основна Информация

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот silence » 07 Дек 2014, 19:48

Здравейте Колеги,

Правя тази тема чисто информативна за Kraken.com
Целта е да поставя в главният пост всичко свързано с борсата, ако имате препоръки драснете едно лично съобщение!

1. Регистрация
Отваряте https://www.kraken.com, кликате на Signup и си правите регистрация с ваш емайл адрес, потребителско име и парола

2. Защита на вашия Kraken акаунт
След като вече имате регистрация, влезте с вашите данни в сайта. Кликнете на менюто Security и си изберете един или няколко от възможните варианти за защита на вашия акаунт в сайта.

3. Верификация
След като вече сте в сайта кликате на менюто Get Verified. Отваря ви се страница с информация за различните нива на достъп в сайта и така наречения Tier. Под нива се има в предвид възможностите за внасяне в борсата и теглене от борсата пари и крипто валути. Има 4 вида Tier и може би вече ги гледате в менюто Get Verified. Започнете верификация!

4. Внасяне на пари чрез SEPA превод
След като сте регистрирани и имате поне верификация за Tier 2 може да внесете пари в борсата за да си закупите крипто валути. Кликате на менюто Funding, след като се зареди вие по подразбиране сте в подменю Deposit и по долу избирате Euro (EUR). След това от падащото меню Deposit Method избирате Fidor Bank AG (SEPA). След като сте избрали Fidor Bank AG (SEPA) отдолу се появява нужната ви информация за да направите превод към борсата. Задължително като основание за плащане попълнете вашия уникален код за вашия профил от полето Reference

5. Изтегляне на пари от Kraken.com във вашата Банка
След като сте регистрирани и имате поне верификация за Tier 2 може да изтеглите пари от борсата във вашата банка. Кликате на менюто Funding, след като се зареди вие по подразбиране сте в подменю Deposit, но трябва да изберете съседното подменю Withdraw, а от него по долу избирате Euro (EUR). От менюто Withdraw Method избирате SEPA, а отдолу се зареждат още менюта в които трябва да въведете вашата банка. След като направите изтегляне до няколко дни парите са при вас в зависимост от вашата банка.

6. Деклариране на Доходите в НАП и заплащане на 10% Данък към държавата
За България при получаване на доходи от крипто валути то вие сте длъжни да ги декларирате пред държавата и да заплатите дължимия 10% данък.

7. 10% Дарение
Нека бъдем добри хора и дарим 10% от своите доходи за добри каузи с благородна цел. Нека всеки помогне кой с каквото може! А даденото ще се върне многократно.


Всекиму Господ здраве да дава.

ВИЕ сте, https://www.kraken.com ви очаква :)
Последна промяна silence на 05 Яну 2018, 22:38, променена общо 15 пъти
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот silence » 07 Дек 2014, 19:50

Първият ми въпрос е какво е това XBT, как се използав купува ли се и т.н
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот peshan » 07 Дек 2014, 20:06

XBT=BTC Щракни на Funding и ще ги видиш всичките
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот marincho » 07 Дек 2014, 21:41

Цялата информация я има във форума. Ако искаш да я обобщиш в тази тема, се разтърси - няма нужда от безсмислени повторения.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот LT530 » 08 Дек 2014, 09:44

silence написа:правя тази тема чисто информативна за Kraken.com / все още нищо не знам не съм ползвал борсата, ще ми е нужна вашата помощ


Основният въпрос на който трябва да си отговориш е - ще го играеш трейдър или просто искаш да си продаваш криптото?
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Kraken проблем при транзакция

Мнениеот Metamorph » 29 Апр 2016, 09:38

Здравейте. Реших да вкарам btc във kraken. Вече 3 дни ми стои на състояние Confirming, във blockchain.info за адреса ми дава че е пратено,но е непотвърдена транзакция. Писал съм на съпорта. Някой с подобна случка?
Tier 2 съм .
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Kraken проблем при транзакция

Мнениеот Metamorph » 29 Апр 2016, 21:40

Днес транзакцията се осъществи. В блокчейн пише че са минали 36 потвърждения. Къде бяха досега? Сумата ми е стандартната ,която предлага портфейла.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Kraken проблем при транзакция

Мнениеот 2GOOD » 29 Апр 2016, 23:07

Metamorph написа:Днес транзакцията се осъществи. В блокчейн пише че са минали 36 потвърждения. Къде бяха досега? Сумата ми е стандартната ,която предлага портфейла.


Когато мрежата е по-натоварена, може да има забавяне, портфейла има опция колко такса да платиш, съответно колко бързо да ти се потвърди транзакцията. Като цяло приоритета на една транзакция зависи от няколко фактора само един от тях е таксата, повече по темата можеш да намериш тук:
viewtopic.php?f=3&t=124&start=10#p10195
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken проблем при транзакция

Мнениеот suncho0 » 03 Май 2016, 14:16

Колега при мен беше нещо подобно и ми обясниха че просто били много натоварени и им отнело много време.
suncho0
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Май 2016, 18:30

Re: Kraken проблем при транзакция

Мнениеот superlud » 14 Юни 2016, 14:33

suncho0 написа:Колега при мен беше нещо подобно и ми обясниха че просто били много натоварени и им отнело много време.

Ако съм разбрал правилно проблема си е бил в Kraken.com и явно доста често им се случва да се бавят транзакции при тях?
superlud
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Юни 2016, 23:13

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, viniamin