Kraken.com - Основна Информация

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот l1xx » 12 Юли 2017, 02:45

Authentic написа:Аз бих препоръчал да ползваш crypto.bg за закупуване на биткойн.


Няма да купувам биткойн. А и то проблема вече стана, щото превода е пуснат.
Ама да видим - аз и на съпорта писах, те естествено нищо не отговориха смислено (освен да изчакам неколко дена) , но реакцията беше в рамките на час - нищо общо с оплакванията за съпорта им.
l1xx
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Юни 2017, 19:50

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот Authentic » 12 Юли 2017, 16:45

Купуваш биткойн от crypto.bg, те ти го превеждат на адреса в кракен и оттам купуваш каквото искаш с биткойн.
Authentic
 
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Май 2017, 20:18

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот l1xx » 14 Юли 2017, 21:26

Authentic написа:Купуваш биткойн от crypto.bg, те ти го превеждат на адреса в кракен и оттам купуваш каквото искаш с биткойн.


И какъв е смисъла на това упражнение, освен да направиш оборот на още един посредник по веригата?
Нещо не си представям, как ще е по-изгодно, след като платиш такса за превода на парите до крипто, тяхната надценка на цената на биткойна и после такса за транзакцията на самия биткойн.
Освен всичко друго, тва трябва да се случи и задължително през деня.

За инфо - превода в кракен влезе на следващия ден без никакви проблеми. Единствената такса в процеса е тая за SEPA превода. В моя случай - 5 евро.
l1xx
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Юни 2017, 19:50

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот l1xx » 14 Юли 2017, 22:02

Банката е прокредит. Таксата е 5 евро, независимо от сумата.
Ползвам ги от 5-6 години по друга линия и точно по тая причина им изтърпях другите глупости - евтините преводи в евро. До скоро бяха 9.50, но тука преди няколко месеца ги свалиха на 5.
l1xx
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Юни 2017, 19:50

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот l1xx » 14 Юли 2017, 22:36

rgcoins написа:
l1xx написа:Банката е прокредит. Таксата е 5 евро, независимо от сумата.
Ползвам ги от 5-6 години по друга линия и точно по тая причина им изтърпях другите глупости - евтините преводи в евро. До скоро бяха 9.50, но тука преди няколко месеца ги свалиха на 5.


Благодаря за бързия отговор. Принципно има значение за каква сума става въпрос... :wink:


За петцифрени суми нямам представа как стоят нещата, най-добре да питаш директно. Между 200 и 3500 евро разлика в тарифата не съм виждал ;)
Иначе имат и друг бонус - няма никакви удръжки за входящи преводи (поне в евро). Дори да е левова сметка превалутират по курса за деня, който е нещо от сорта на 1.9500 и толкоз.
l1xx
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Юни 2017, 19:50

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот x7z » 07 Сеп 2017, 00:44

Здравейте,
един новобрански въпрос - Имам акаунт в Kraken, tier 2 съм, искам да направя депозит в EUR.
Moга ли да направя SEPA превод от българска банка (без да съм техен клиент и без да имам отворена разплащателна сметка при тях) към Fidor Bank AG (банката на kraken-a).
x7z
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Май 2017, 09:29

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот 2GOOD » 05 Ное 2017, 00:48

Колеги как успявате въобще да търгувате в Кракен, много е бавна платформата, както през сайта, така и през https://trade.kraken.com
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот mybabybook » 10 Ное 2017, 17:00

Здравейте,
как стоят нещата с превеждането на пари, с които да се купи криптовалутата? Понеже има познат в чужбина, който проявява интерес, но не сме наясно как се прехвърлят парите, т.е. ако се регистрира просто с банков превод ли превежда към кракен.ком и след това купува валутата или има други неща?
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот 2GOOD » 10 Ное 2017, 19:13

mybabybook написа:Здравейте,
как стоят нещата с превеждането на пари, с които да се купи криптовалутата? Понеже има познат в чужбина, който проявява интерес, но не сме наясно как се прехвърлят парите, т.е. ако се регистрира просто с банков превод ли превежда към кракен.ком и след това купува валутата или има други неща?


От страна от еврозоната директно се прави SEPA трансфер до банката на кракен - става почти веднага и почти без такси.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот mybabybook » 10 Ное 2017, 19:15

Ясно. А иначе нещо друго има ли? Понеже видях, че в първия пост пише нещо за верификация?

ПП СЕПА трансфер ще рече обикнове банков превод, нали?
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin