За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот bitcoini » 26 Окт 2014, 23:59

Малка част от информацията е вярна, премесена с много манипулативни твърдения и на много места пълни лъжи. Не знам още колко надолу трябва да падаме и да намесваме семейства и родове. "семейството ми не го харесва". Нямам представа какъв е бил повода преди това, но когато потръгна бизнеса си ме харесваха май.

Въпросните "медикаменти", с които сме се черпили и двамата с Владо защото и той е любител, щом ще сме така откровени всъщност става дума за легализирана билка в много страни и нищо друго освен това. Тези допълнителни подробности малко останаха скрити в горното изказване за сметка на преувеличението.

Аз пуснах сайта месеци преди Владо да се включи и това с което можеше да допринесе бяха парите, да. Не беше и чувал за Биткойн тогава. Аз го въведох в тази област понеже се занимавам с програмиране и изцяло информационни технологии от както се помня. Аз направих и фирмата и уредих всичко покрай нея за да започне да съществува. Той държеше сметките изцяло и обслужваше заявките. Аз бях съгласен, защото парите така и така са негови и най-добре той да си ги движи. Но цялата бумащина освен техническите въпроси се падаше на мен като управител (той не може да участва във фирмата заради конфликт на интереси и нямаше друг начин) и така всички разправии с банки и институции и някои от първите срещи за учредяването на асоциацията се падаха на мен през деня, а техническите въпроси пак на мен през нощта. Той цъкаше по заявките и фейсбука докато е на работа и след това си гледаше кефа. Трудно можеше да говорим по бизнес с него понеже винаги си намираше някакви битови оправдания след работа, а през деня оправданията бяха свързани с местоработата му в МОСВ. На една от срещите в асоциацията, която се проточи до 10 и половина - 11 вечерта дори ми даваше зор с СМСи да му нося на крака подписите от банката, че бързал да си ляга, докато през това време си гледаше мача с Лудогорец на топло у тях. Новините ги пишеше друго момче, на което плащахме на статия. Аз също съм писал някои статии, въпреки че той е написал повече от мен.

Когато ни поканиха за втори път в Bulgaria On Air нашият "PR" (който казва иначе че прави всичко) в последния момент ме остави сам да участвам защото през това време трябваше да си купува крос-тренажор от мола. А по прицип трябваше да сме пак двамата в студиото.

Когато ни удари хартблийда аз през това време висях в банката за N-ти път.

За ДАНС случая беше, че случайно сме били на пътя на опит за престъпление от външна страна, което се установи след също много неприятното за мен приживяване с тях... И там колкото единия има нещо общо със случая толкова и другия. Манипулативните статии на Владо създаваха друго впечатление отново невярно.

За Лаунчхъба случая беше много интересен. В началото прояви инциатива, а след това умишлено се опита да провали сделката, когато разбра, че инвеститорите държат създателите на проекта да са изцяло ангажирани по него и да не работят другаде. Тогава започна да се държи странно. На една от срещите когато нещата бяха на кантар и всъщност се пазарихме кое, как, колко... насред срещата той най-неочаквано скочи и заяви "Аз тръгвам, че трябва да купувам билети за гаджето ми за "Като две капки вода"". При което аз потънах от срам. Даже почти бях сигурен, че друга среща нямаше да има при такъв сериозен подход към бъдещите ни партньори.

Все пак те се съгласиха да ни финансират, но той ме убеждаваше да се откажем. (Иначе се налагаше да си изтърве поста в министерството) А това „Абе нали ти казват, че нищо не очакват, дай да взимаме парите и да не му мислим.“ е извадено от контекста за да звучи малко като "Вземай парите и бягай" (което той направи накрая практически), а всъщност разговора беше дали тези пари ги дават като кредит и дали ще трябва да им ги връщаме в последствие, което 100 пъти му обяснявах, че те ги инвестират и си поемат риска без да трябва да ги връщаме ако случайно фалираме. Просто имах впредвид да ги вземаме и да действаме.

И така стана ясно, че вече не можем да продължаваме по този начин. Исках да се разберем какво да правим от тук нататък, но той изглежда беше планирал всичко много добре, защото вече беше изтеглил всичко от фирмената сметка, беше минал и през лаунчхъб да им говори същите неща като по-горе, отмъкна страницата във фейсбук и смени всички пароли по борсите (всичко за 1 ден) и броени дни по-късно си пусна негов сайт coinfixer.

Освен сумата, която беше моят дял от печалбата до момента (малко над 4 хил. според отчетите, а за дънъците бяхме заделили пари отделно още преди това) отмъкна и 2 биткойна (единият от които е мой). Когато го попитах най-нагло ми каза по телефона че не знае за какво му говоря и ми заяви, че вече ще сме конкуренция.

Иначе сега се бие в гърдите и се пише на големия експерт и строител на биткойн общността, а му липсват ключови познания в тази област (типичен държавен служител - службогонец). Просто повтаря като папагал каквото е накълвал от форуми и статии. Обаче да издребнява до украсени лични неща и клевети като жълт вестник, това също го може.

Според мен делата са по-важни от думите, така че каквото и да се говори, факт е, че от както съществува било то със и без "експерта / сериен предприемач" Владо, биткойни.ком винаги е обслужвал всички заявки честно и почтено. Дори и при загуба от някои сделки заради прекалената волатилност. Това обаче изглежда не винаги се отнася за Койнфиксер:

http://www.publikuvaj.com/index.php?opt ... atest-news


btw Най-новият му сайт - великата борса и в момента не се отваря и сигурно пак аз съм виновен.
Аватар
bitcoini
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Юни 2013, 21:24

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот Flex » 27 Окт 2014, 10:08

Май и двамата сте за детектор на лъжата :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот kopacha » 27 Окт 2014, 11:05

Незнам ама такава анти реклама си направихте и двете борси, че :))) незнам кой би пазарил, от вас! Като има такива кирливи ризи ако питате мен не е хубаво да се вадят :)) Този който започна скандала, той направи хубавата реклама и със желанието си да о*ере Влади Драмалиев, о*ра и биткойни.ком Пийс:))
Не го казвам да се заяждам просто ви се чудя защо ви беше нужно да се разправяте публично???

п.с Сега най- вероятно на моя пост ще отговори засегнатия нещо от сорта на:
,,не бях виновен аз той почна да се заяжда '' :))) и всичко продължава със пълна сила :)))
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот Mr.Mighty » 27 Окт 2014, 11:40

Момчета, според мен е време за лулата на мира пълна с лековити билки :)
Може пък да се оправите после - живота е странно нещо.
<p>Read The Funniest Stories and Facts on the Internet. </p>
http://mydailymix.eu/
Аватар
Mr.Mighty
 
Мнения: 208
Регистриран на: 24 Сеп 2013, 10:45

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот crab » 27 Окт 2014, 12:04

"Не пиши доноси за противника си, правиш го известен". Ама в този случай - не точно.

Приятели сте (били), хайде седнете и се разберете като хора, карайки се виртуално си правите само анти реклама и двамата.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот bitcoini » 27 Окт 2014, 16:37

Всички си имаме кирливи ризи. Както се казва "Който е безгрешен, нека пръв хвърли камък". Всички борси се управляват все от някакви хора и всички със своите особености. Аз до сега си траех и не исках да участвам в подобни полемики, защото знаех колко е неприятно, но не мога да стоя и да гледам безучастно как се подменя истината и как се създава фалшив имидж и се подвеждат хора. При копачите трудностите може да са главно технически, но поне с компютрите нещата са ясно дефинирани и точни. Когато го има човешкия фактор и се намесят пари обаче, става съвсем друго. Ако се замисли човек, това е и главния проблем на Биткойн в момента въобще. В началото си беше съвсем безобидно хоби на компютърни "нърдове", докато в един момент не започнаха да се появяват някакви типове с бели ризки и да обсебват цялата идея без да разбират толкова нещата, но да гонят бързата печалба. Днес от биткойн утре от нещо друго. За това ги има и тези спекулации, балони и мръсотии. Тази тенденция като че ли се е разпространила във всеки аспект от живота в днешно време, за това сме свидетели на такива глобални неправди, проблеми, фалш и лицемерие. Биткойн трябваше да направи финансова революция и да сложи край на всичко това, нали? Е, ще стане, но няма да е безпроблемно и не докато има такива като Владо, които "учат" другите как се прави хартиен портфейл под Линукс, без да са работили на Линукс никога през живота си и не знаят как да му стартират графичната среда даже. От къде на къде?
Не е въпроса да става сеир. Кой на кого направил антиреклама и т.н. Не ме интересува какво ще последва от тея словестни спорове и дали ще загубя няколко заявки от това. Аз и без това загубих достатъчно от един подлец.
Аватар
bitcoini
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Юни 2013, 21:24

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот larry12 » 28 Окт 2014, 18:29

Имам 5-6 сделки с bitcoini.com и като изключим че чат пат ми дава "заявката не може да бъде изпълнена в момента" съм доволен. В повечето случаи преводите идват до няколко часа, като последните 2-3 пъти пращам сутринта монетите а на обяд вече парите са по сметката та може и да не спи вече чак толкова колегата. Преглеждал съм и другите бг "борси" и тази ми се вижда най-подредена и заради това използвам нея.

Нямам идея каква е драмата м/у двамата но е доста по-добре да се разберете м/у себе си защото така и двамата ще си изгоните клиентите. Кой какво пушил, кой с кого се харесва и кой къде живее слабо ме интересува, просто подобно "топене" пред така или иначе малкият ни колектив определено няма да е реклама на никой.

"Издънката" ви пред LaunchHub-a не я коментираме, ставал съм свидетел на доста паденият точно в момента в който бизнеса може да мине на друго ниво.....
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот existenz55 » 31 Окт 2014, 00:57

Така да обясня и аз нещо. Аз съм пуснал новината и аз имах проблем с coinfixer.com. (по неизвестни прични след като искам забравена парола в форума и ми праща новата парола на мейла, не ми дава да се логва и ми дава, че съм достигнал максималните опити за логин и ще трябва да въвеждам captcha love ама при въвеждане пак не ме вкарва да знаят админите на форума). Получих много интересно писмо от coinfixer.com които явно са засегнати от моите истини. В писмото пише, че са ме предупредили, че нямало да изпълнят поръчката в извън работно време след 21:00 до 8:00.

- Право на всеки бизнес е да определя собственото си работно време.
Право е и да не приема плащане и поръчки в извънработно време

- Информацията относно работното време е налична при определянето на количество за покупка/продажба, след определянето й като "получена" и в мейла, изпратен до потребителя.


В писмото не пише нищо за работно време. Ето го писмото от поръчката:
Здравейте existenz55
Вашата заявка беше успешно приета и ще бъда активна 3 часа. В рамките на този период можете да осъществите плащане като използвате следната информация:
Плащане по еРау:
Име: Елка Драмалиева
КИН: 9972896176
Поради зачистили случаи на измами, заявки за които е избран начин на плащане (при покупка на криптоединици) EasyPay/ePay, ще бъдат предоставяни за проверка на EasyPay/ePay преди да бъдат изпълнени.
Информация за Вашата заявка:
Поръчка No: 195
Тип: Покупка
Валута: darkcoin
Обем: 100 (на цена 2.44 лв)
-------------
Крайна цена: 244 лв
С уважение,
Екипът на CoinFixer.com

Проверка от ePay ? Аз съм с електронен подпис и смс потвърждаване на всяка транзакция. До сега от ePay не са ми правили проверки при плащане (а плащам доста неща с тях и до 1 мин. след плащане на сметка в мтел, ми пращат смс, че сметката е платена).
Също така на сайта ви пише следното:
Сигурно ли е търгуването в CoinFixer.com?
Да. Гарантираме, че ще остaнете доволни от услугите ни. По-голямата част от заявките се извършват до 30 минути, а пари и койни се разменят по канали, напълно независими от сайта.

Което в моя случай е над 9 часа от заявката и плащането и накрая отказ....

- Смятаме, че това че не сте прочели какви са условията за покупко/продажба на сайта ни, не ни прави виновни или проблеми.

След като получих писмото с отказа наистина видях, че има такава "клауза". Ми увеличете шрифта на въпросното съобщение и го болднете ако трябва. Смятайте щом не съм го видял при правенето на поръчката, колко е видимо за нормалния потребител. Как може да имате условие "заявки след 21:00 до 8:00 не правим" а имате условия в мейла "платете до 3 часа да изпълним поръчката" ?!?!?
Вашата заявка беше успешно приета и ще бъда активна 3 часа.


- Виждаме, че сте препоръчали да използвате услугите на bitcoini.com, което е необичайно, като се има предвид, че те (той) не предлагат DRK и LTC за продажба, което според нас не ги прави съществно иновативни. Разплащанията единствено по банков път също са доста ограничаващи. Невъзможност за връзка по телефона с тях също е проблемо и, до колкото ни е извество, подлежащо на административни санкции.

Бе аз май с теб съм говорил преди време да продам едни биткойни и не ми дигаше (нали си писал, че ти си отговарял на повикванията) а след това ме стрелна да ти звънна (еми такъв е бил бизнеса както и да е). След това се оказа, че не ви стигат и парите да купите въпросните койни (е случва се както и да е ). Според мен сегашния собственик на биткойни трябва да започне търговия и с drk и ltc за да може да затворите кепенците (нямахте ли и някаква друга борса която вече не се отваря или се лъжа?!?).

Въпреки това ви благодарим, за рекламата и се надяваме все пак да търгуваме криптовалути в бъдеще, и в рамките на работното ни време :)

Съмнявам се. Аз с борса/exchanger който затваря кепенците в 21:00 и отваря в 8:00 не смятам да работя. В криптовалутите 5 минути закъснение при големи операции = разлики от 1000 лв. и нагоре. Не мога да чакам аз от 21:00 до 8:00 да ми изпълните (или откажете) поръчка, която ще си промени цената поне 100 пъти през това време.
Аватар
existenz55
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Дек 2013, 11:36

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот BGanio » 31 Окт 2014, 01:01

Хайде и аз да кажа, защото съм работил и с двата сайта, макар че може би с един и същ човек :)
Биткоини.цом бяха най добрия сайт за обмяна на БТЦ когато и аз се опитвах да се занимавам с тази работа - няколко пъти съм си затварял поръчки през тях е веднъж и те попълниха резервите през мене :)
Веднъж успях да вкарам поръчка за покупка в един от моментните спадове - недостатъка на автоматичните котировки - тва си беше горе долу чийт ама понеже аз си давам сметка какво правя си се подсигурих със скрин шотове на всяка стъпка и когато ми се забави поръчката с малко повече от обикновенно веднага писах имейл със скрийн шотовете - Поръчката беше изпълнена макар да имаше разлика от към 300 лв на БТЦ към момента на изпълнение - не пазя вече скрин шота за да видя за колко БТЦ беше
Обичам личния контакт и когато такъв не е възможен гледам максимално да се подсигуря по всички възможни начини.
След като Владо направи coinfixer започнах да работя с него защото можеше да работиме фейс ту фейс . и той никога не ми е отказал да си резервирам курса в момента в който му се обадя и на този курс да направиме сделката когато успееме да се видиме.
Ta с две думи аз съм доволен и от двата сайта - в момента си работя с трети, щото знам тука както почне да се подлива вода до къде може да се стигне и аз не искам да съм от невинните жертви
Съвета ми към двамата е - вземете се сбийте и после се напийте и почнете да си сътрудничите - винаги имам моменти в които на всеки му се налага да потърси помощ
А към другите - търгувайте с хора които познавате или се подсигурявайте максимално
Поздрави ви от БГаниьо
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: За разделянето на bitcoini.com и coinfixer.com

Мнениеот greo » 31 Окт 2014, 01:33

бреййй, колко интересно...
радвам се, че видях по-отблизо сега нещата... понеже точно в момента на случката имах активна поръчка (май)
и на двамата съм (бил) клиент, явно не сте лоши момчета, ама нещо сте се овъртолили....така става покрай многото пари и интересни (като е за 1-ви път)
не че се препоръчва всеки да го изживее това, но все пак ситуацията е учебна за всички и е готино така да се обединим около идеята още повече...
тва с curex.bg стана нарицателно и даже нещо като deja~vu! :)
послушайте, Mighty и запалете лулата на мира!!! :D
ИДВАМ И АЗ!! :)

p.s. сега вече има разнообразни възможности за exhchange <> FIAT, тъй че всички сме свободни да се развиваме в нови насоки
мир ☮ любов
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, viniamin