[BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот farmdve » 26 Сеп 2014, 02:34

Невъзможно е, дори всичките потребители на този форум и hardwarebg нямаме колективно толкова.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот 13K » 26 Сеп 2014, 10:06

farmdve написа:Невъзможно е, дори всичките потребители на този форум и hardwarebg нямаме колективно толкова.


Е, мен що не броиш?
Ако се включа и аз може да съберем и за два :wink:


Ееееххх, мечти мечти ... :mrgreen: :lol:
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот BBH » 26 Сеп 2014, 11:34

larry12 ето отговор на Вашите въпроси:
Хотелът не е мой. При обявяването му за първа продажба беше с цена малко над 600 хил. лева, а сега е с цена 410 хил. лв.
Хрумна ми като идея да се съберат групово и да опитаме да го вземем.
Смятам, че това е добро бизнес начинание.
Събираната сума btc наистина е повече от обявената цена, тъй като има допълнителни разходи при прехвърляне, такси на ЧСИ и други.
Активът, а именно хотела ще бъде прехвърлен във фирма, в която ще има дял всеки участващ. Всичко ще бъде оформено според българското законодателство.

Намеренията са ми отговорни. Отговарям на всеки въпрос зададен по темата с изключение на подигравателните.
BBH
 
Мнения: 8
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 14:22

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот shulio » 26 Сеп 2014, 14:29

Тогава направи едно АД още сега и продавай акциите за фиатни пари и акционерите да решават кога и кое да купуват. Така е доста по-сигурно и ще се намерят желаещи. Даже не мога да си обясня защо в това начинание се намесва БТЦ, като предплащанията с такава валута са мноооого несигурни от гледна точка на възстановяване при евентуален провал на сделката.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот BBH » 26 Сеп 2014, 15:32

Ето отговор на shulio:
Организирането и процедурата по регистрация на Акционерно дружество отнема време, а обявената дата за край на публичната продан е 21.10.2014 г.
Просто няма време за създаване на АД.
Пре ИПО-то може да се разгледа и като подписка за записване и плащане на акции от едно такова бъдещо начинание.
Избрах btc, тъй като е удобно и бързо. Другото нещо е, че такова нещо не е правено в БГ.
BBH
 
Мнения: 8
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 14:22

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот shulio » 26 Сеп 2014, 16:18

Това е един от резултатите в търсачките

http://isb-law.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0 ... %B0%D0%B4/ - най-долу

Хайде понеже сме в България и не ни се работи много може да отнеме и седмица, въпреки, че моята фирма на 3-тия ден вече можеше да работи.
Последна промяна shulio на 26 Сеп 2014, 16:23, променена общо 1 път
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот BGanio » 26 Сеп 2014, 16:22

Много яко, амо нещо не си го представям точно как се случва
Значи събирате 1000 BTC, превеждате ги в някоя борса (или в няколко), сменяте ги, нареждате си ги към банковата сметка, до два три - пет дена в сметка се изсипват близо половин милион долара и вие отивате и си купувате хотелче с тях ?
А ако някой скучайно се заинтересува от къде имате половин милион долара (не че има такава вероятност де :) ) вадите разпечатка от блокчейна и обеснявате че зад всяко хашче там седи независим инвеститор :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот BBH » 26 Сеп 2014, 16:32

Преди два месеца подготвих документите на една позната за регистрация на ЕООД.
15 дни чака да излезе регистрацията в Агенцията по вписванията.
Да оставим това на страна и да по разсъждаваме малко.
Първо трябва да се съберат акционери. Те да направят подписка за записване на акции. Дори и да се регистрират с капитал от 50 000 лв. ще трябва време за намирането на остатъка. Трябват хора за Съвет на директорите, а ако пък се избере двустепенна система на управление и Надзорен съвет. Парите трябват в рамките на 7 дни кеш тъй като това е срока за плащане от спечелилия търга. Мога да изтъкна още доводи, но за сега това на първо четене.
И още нещо след като за едно ЕООД трябват минимум 15 дни, което се регистрира без много изисквания как за 3 дни ще се регистрира АД и ще започне да работи изобщо не ми е ясно.
BBH
 
Мнения: 8
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 14:22

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот zigzag » 26 Сеп 2014, 16:37

Тая тема е за коша, защото е "обида" за интелекта на членовете на форума и е тъп опит за измама. Това е !
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: [BBH] pre IPO Биткойн България Хотел

Мнениеот BBH » 26 Сеп 2014, 16:55

Спирам да пиша. Ако има желаещи хубаво, ако ли пък не здраве да е.
Не желая да ме наричат измамник.
Намеренията са ми сериозни. Идеята ми не е лоша, та както каза един потребител тук може да се направи АД и да стане.
Ако успеете да го направите ще се радвам.
Отново казвам, че ако не се съберат ги връщам. Целта ми не е да мамя.
Целта ми е да започнем заедно едно бизнес начинание. По груба сметка брутните приходи при пълна заетост на година биха били 200 000 лв., т.е. за две години и половина брутните приходи изплащат инвестицията.
Успех на всички
BBH
 
Мнения: 8
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 14:22

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin