Curex.bg

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Curex.bg

Мнениеот Dramaliev » 25 Сеп 2014, 22:09

anonymus написа:Нищо, ти мислиш ли, че маса народ не го прави ? Сериозно ... не се лъжи, за една цигара никой няма да те закача ако си решил обаче да въртиш количества Биткойн ще ти е малко по-неудобен от другите възможности, които предлага съществуващата система. А ако са решили да те хванат, бъди сигурен, че разполагат със системи за които не си си и помислял, за които биткойн не е проблем за проследяване.


Напълно съм съгласен с теб! Според мен една от най-големите перачници в момента (поне от тези, които знаем) е BTC-E и затова ме притесняват. Интересното е, че се води регистрирана в България, май в Бургас ( :) ), но какво точно е регистрирано така и не разбрах.
Dramaliev
VlaDo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 12 Юли 2013, 10:01

Re: Curex.bg

Мнениеот larry12 » 25 Сеп 2014, 22:34

Съвсем на бързо погледнато може да е всякаква фирма регистрирана на г-н от малцинството.....

Никоя от големите борси не гаранцита кой знае каква сигурност реално погледнато.
Иначе пари се перат през Биткойн, това е 100% сигурно.... най-вероятно голяма част от надуването на балона се дължи точно на това, силкроуд също има не малка заслуга.


@annonymous интересно първо мнение.... но леко бъркаш, биткойн е доста добро средство за препиране а ако знаеш какво правиш почти непроследимо.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Curex.bg

Мнениеот atashum » 26 Сеп 2014, 00:44

Dramaliev написа:
anonymus написа:Напълно съм съгласен с теб! Според мен една от най-големите перачници в момента (поне от тези, които знаем) е BTC-E и затова ме притесняват. Интересното е, че се води регистрирана в България, май в Бургас ( :) ), но какво точно е регистрирано така и не разбрах.

А какво точно си разбрал е въпроса?!?!

Нещо не схванах връзката с България и Бургас! Би ли дал малко повече инфо по този въпрос. И какво те кара да мислиш че BTC-E e перачница... хем перачница хем големи комисионни взима според предишните ти постове, мисля че нещо не се връзва едното с другото!
Аватар
atashum
 
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Юли 2014, 00:41

Re: Curex.bg

Мнениеот marincho » 26 Сеп 2014, 00:58

atashum написа:-

... хем перачница хем големи комисионни взима според предишните ти постове, мисля че нещо не се връзва едното с другото!


Е точно щото е перачница, взима тези комисионни. Не можа ли да схванеш логиката?
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Curex.bg

Мнениеот atashum » 26 Сеп 2014, 07:45

Обикновенно перачите не ги интересува да правят профит от фиктивната си дейност.... това имах предвид
Аватар
atashum
 
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Юли 2014, 00:41

Re: Curex.bg

Мнениеот shulio » 26 Сеп 2014, 09:27

Това което правят не е профит, а пак чисти пари под формата на събрани такси от потребителите
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Curex.bg

Мнениеот Dramaliev » 26 Сеп 2014, 10:45

atashum написа:
Dramaliev написа:
anonymus написа:Напълно съм съгласен с теб! Според мен една от най-големите перачници в момента (поне от тези, които знаем) е BTC-E и затова ме притесняват. Интересното е, че се води регистрирана в България, май в Бургас ( :) ), но какво точно е регистрирано така и не разбрах.

А какво точно си разбрал е въпроса?!?!

Нещо не схванах връзката с България и Бургас! Би ли дал малко повече инфо по този въпрос. И какво те кара да мислиш че BTC-E e перачница... хем перачница хем големи комисионни взима според предишните ти постове, мисля че нещо не се връзва едното с другото!


Относно връзката с България - не знам как си пропуснал новини относно BTC-E, където към нея винаги се обръщат с "българската борса". Например тук: http://www.coindesk.com/btc-e-bitcoin-exchange-review/

Сега, това за Бургас го прочетох в този форум някъде. Знам, че имат регистрирано нещо тук, и щом много от медиите се обръщат към ВТС-Е с "българската борса" предполагам, че това нещо е фирмата. Просто, различни части от ВТС-Е изглежда са регистрирани на различни места:

"Although from its Google search description, BTC-e appears to be headquartered in Bulgaria, it uses Czech banks and the managing company is in fact based in Cyprus. Its founders are not Russian citizens and they prefer to remain anonymous, although they revealed their first names recently" (от http://www.coindesk.com/russian-prosecu ... tion-hoax/)

Та според мен са крайно съмнителни, но за момента всичко си е наред. Докато изведнъж вече не е.

shulio написа:Това което правят не е профит, а пак чисти пари под формата на събрани такси от потребителите


Това не е точно така :) Ако аз ти продавам акции или някакви финансови инструменти, без да имам лиценз - събраните такси не са чисти пари. Сега, криптовалутите нямат статус на такива все още, но при обеми от 6600 койна за 24 часа (преди беше много повече), всяка нормална борса би направила приравняването им към регулирани активи и би въвела KYC политика самостоятелно, просто за да няма проблем с властите и банковите си партньори. Всъщност при всички по-големи борси е така, освен в случая на ВТС-Е.
Dramaliev
VlaDo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 12 Юли 2013, 10:01

Re: Curex.bg

Мнениеот steffo » 28 Сеп 2014, 21:15

===
Последна промяна steffo на 23 Мар 2021, 09:32, променена общо 1 път
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Re: Curex.bg

Мнениеот LT530 » 29 Сеп 2014, 10:42

Dramaliev написа:По другия въпрос - 10% върху печалбата, която е документирана в системата. Търговия с криптоединици.


:naughty: Касово бонче ще ми издадеш ли? Или фактура по ДДС? Да не говорим за Документ за произход на актива :whistle:
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Curex.bg

Мнениеот Zmejsky » 29 Сеп 2014, 12:33

LT530 написа:
Dramaliev написа:По другия въпрос - 10% върху печалбата, която е документирана в системата. Търговия с криптоединици.


:naughty: Касово бонче ще ми издадеш ли? Или фактура по ДДС? Да не говорим за Документ за произход на актива :whistle:

Не се изисква деклариране произход на актива ,
само се подава декларация и се внасят 10 % данък .
А пък касов бон не разбрах за какво ти е .
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, guBaHe, ionicle, Kartoff, scorpy, tedik, viniamin