Curex.bg

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Curex.bg

Мнениеот Dramaliev » 25 Сеп 2014, 12:37

zigzag написа:
Dramaliev написа:
zigzag написа:Благодаря за отговорите. Нямам други въпроси!

Между другото, всички БГ борси, брокери и подобни предоставят информация за клиентите си на НАП ! Предполагам, че и Curex.bg ще правят така. Та, който ги ползва трябва да си попълва декларация на пролет, иначе може да го изненадат.


Не съм съгласен с това. От къде имаш такава информация?


Имаш право да не си съгласен, но това всеки трейдър го знае. Не е от вчера. Питай БГ брокерите или в тази тема.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17 ... bcc3d37681


Тази тема се отнася за финансовите посредници. Тъй като Биткойн в момента има статут на нерегулиран финансов инструмент в България, в повечето случаи хората, които предоставят брокерски услуги не са финансови посредници. Ако търгуваш биткойни на FOREX е друго.
Dramaliev
VlaDo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 12 Юли 2013, 10:01

Re: Curex.bg

Мнениеот deyan_rashkov » 25 Сеп 2014, 12:48

Мисля, че си е достатъчно регулиран щом НАП казва, че е финансов актив приравнен към търговията с чуждестранна валута по ал. 3 на чл. 33 ЗДДФЛ. Освен, ако нашата биткойн асоциация или друго заинтересовано лице ,не успее да докаже нещо друго пред административният съд.
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: Curex.bg

Мнениеот zigzag » 25 Сеп 2014, 13:39

Dramaliev написа:Тази тема се отнася за финансовите посредници. Тъй като Биткойн в момента има статут на нерегулиран финансов инструмент в България, в повечето случаи хората, които предоставят брокерски услуги не са финансови посредници. Ако търгуваш биткойни на FOREX е друго.


Извинявай, но брокер е точно посредник. Може да е инвестиционен, застрахователен и т.н. Във България трейдърите трябва да плащат 10% данък върху печалбата, без значение дали търгуват чрез брокер, маркет мейкър, борса и прочие. Всички тези български институции пращат данни на НАП. Чуждите не пращат. Та, един ден и вас ще ви принудят. Нали сте фирма уж. Въпреки, че не ми стана ясно на кого е фирмата и кой носи отговорност.
coinfixer.com написа:Хмм не, не лъжа (напълно избягвам по принцип). CoinFixer.com си е напълно и само мой, аз съм го създал, аз го поддържам. В Curex.bg помагам и подкрепям.


Иво пази, ти помагаш. На кого е фирмата зад проекта? Кой е бизнесмена в начинанието?
Не знам какво да си мисля. Както и да е, за мен няма значение. :mrgreen:
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Curex.bg

Мнениеот Dramaliev » 25 Сеп 2014, 13:52

zigzag написа:
Dramaliev написа:Тази тема се отнася за финансовите посредници. Тъй като Биткойн в момента има статут на нерегулиран финансов инструмент в България, в повечето случаи хората, които предоставят брокерски услуги не са финансови посредници. Ако търгуваш биткойни на FOREX е друго.


Извинявай, но брокер е точно посредник. Може да е инвестиционен, застрахователен и т.н. Във България трейдърите трябва да плащат 10% данък върху печалбата, без значение дали търгуват чрез брокер, маркет мейкър, борса и прочие. Всички тези български институции пращат данни на НАП. Чуждите не пращат. Та, един ден и вас ще ви принудят. Нали сте фирма уж. Въпреки, че не ми стана ясно на кого е фирмата и кой носи отговорност.
coinfixer.com написа:Хмм не, не лъжа (напълно избягвам по принцип). CoinFixer.com си е напълно и само мой, аз съм го създал, аз го поддържам. В Curex.bg помагам и подкрепям.


Иво пази, ти помагаш. На кого е фирмата зад проекта? Кой е бизнесмена в начинанието?
Не знам какво да си мисля. Както и да е, за мен няма значение. :mrgreen:


:D В България лицензиран брокер на криптовалути няма. Това е защото няма кой да те лицензира - МинФин и КФН нямат мнение. Данъчно третиране и финансова регулация са различни режими. Явно не търгуваш тук с цел да избягаш от данъци, но има много други начина НАП да се усетят относно дейността ти. :)

Също така, ако търгуваш навън си предоставил доста лична информация и при евентуално запитване от страна на властите, бързичко ще загубиш не анонимност, ами направo тайни. Страхливите борси бързо ще предоставят пълен лог на активността ти :) Освен ако не използваш BTC-Е, да кажем, която пък е най-чистата борса от всички. Знаеш кой е бизнесменът там, нали? :D
Dramaliev
VlaDo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 12 Юли 2013, 10:01

Re: Curex.bg

Мнениеот atashum » 25 Сеп 2014, 14:45

zigzag написа:
На кого е фирмата зад проекта? Кой е бизнесмена в начинанието?
Не знам какво да си мисля. Както и да е, за мен няма значение. :mrgreen:


Елелментарна справка в търговски регистър показва че фирмата МБС-2000 ООД не е на нито един от бизнесмените в тази тема :)



За мен вариантите са 2:

Вариант 1: Намерили са някой неграмотен "бизнесмен" с голямо желание да навлиза в крипто бизнеси и са го навили да им купи колд сториджа с обещание за нещо невиждано в българия.

Вариант 2: Позват фирма на някой роднина... баща майка братчет.... някой който пък въобще незнае в какво може да го забъркат децата.


Още повече от справката с гуугле /обществената поръчка за обществена тоалетна/ която е разигравана през 2002г показва че въпросната фирма е функционирала много преди бизнесмените да са тръгнали на училище.
Прикачени файлове
МБС-2000.jpg
МБС-2000.jpg (171.58 KiB) Прегледано 4580 пъти
Аватар
atashum
 
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Юли 2014, 00:41

Re: Curex.bg

Мнениеот Dramaliev » 25 Сеп 2014, 15:09

Ако фирмата беше нова, щеше да е проблем, че е нова :D Има ли вариант, собственикът да иска да се занимава с тази дейност? :)
Dramaliev
VlaDo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 12 Юли 2013, 10:01

Re: Curex.bg

Мнениеот LT530 » 25 Сеп 2014, 17:53

Dramaliev написа:Също така, ако търгуваш навън си предоставил доста лична информация и при евентуално запитване от страна на властите, бързичко ще загубиш не анонимност, ами направo тайни.


От зависи. Освен едно IP което е .... може да не оставиш нищо друго и пак да си търгуваш.
Между другото ако не сте лицензиран посредник, от каква дейност ще отчитате пред НАП приходите от комисионните? :D
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Curex.bg

Мнениеот Dramaliev » 25 Сеп 2014, 18:26

Ако се търгува на "crypto only" борси, да. Но ако трябва парите да бъдат конвертирани във фиатна валута, ще трябва да е някъде, където можеш да правиш withdraw на EUR или USD. За подобно действие всички големи борси, без BTC-E където от такси се губи много, изискват предоставянето на лична информация. Сега ако става въпрос за 4-5 койна на месец - може и да не се налага да се предоставя прекалено много такава.

Например в Кракен, за да бъде достигнат TIER 2, което позволява теглене на фиатни средства е необходимо да бъде представена следната информация:

Full name
Date of birth
Country of residence
Phone number
Address verification

Това ще ви позволи да оперирате с 10 000 USD на месец и максимално внасяне/теглене на единици/фиатна валута от 2000 USD, като разбира се парите трябва да бъдат насочени към сметка, отговаряща на пълното ви име, обявено на борсата. В случая на Bitstamp нещата са още по-затегнати, като от самото начало трябва да се предоствят копия на лични документи.

По другия въпрос - 10% върху печалбата, която е документирана в системата. Търговия с криптоединици.
Dramaliev
VlaDo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 12 Юли 2013, 10:01

Re: Curex.bg

Мнениеот shulio » 25 Сеп 2014, 21:00

Аз пак да питам. Ако даден наркодилър реши да си изпере парите през биткойн след като си плати данъка в НАП - какво ще го спре? Много е сложна тази работа. Значи данък ще ми вземат то е ясно, ама защо не искат доказване на произход на БТЦ или други такива криптовалути, които се обръщат във фиат? Така всеки долен тип може да си изпере парите за един ден
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Curex.bg

Мнениеот anonymus » 25 Сеп 2014, 21:53

Нищо, ти мислиш ли, че маса народ не го прави ? Сериозно ... не се лъжи, за една цигара никой няма да те закача ако си решил обаче да въртиш количества Биткойн ще ти е малко по-неудобен от другите възможности, които предлага съществуващата система. А ако са решили да те хванат, бъди сигурен, че разполагат със системи за които не си си и помислял, за които биткойн не е проблем за проследяване.
anonymus
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 11:50

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Sevo, viniamin