Curex.bg

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Curex.bg

Мнениеот curex.bg » 24 Сеп 2014, 23:31

Тази реакция пък съвсем не я разбирам :D

curex.bg
VlaDo
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Сеп 2014, 20:40

Re: Curex.bg

Мнениеот marincho » 24 Сеп 2014, 23:36

curex.bg написа: за да знам от къде си натрупал опита, който споделяш? :)


Опита на всички тук, е от биткойн7. Мани бизнеса, може да проектираме ракетни двигатели, или да сме трайно безработни.
Опитай да ни убедиш, че няма да се повтори онзи сценарий. И защо.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Curex.bg

Мнениеот curex.bg » 25 Сеп 2014, 00:02

Нямах предвид опит с борса, а професионален опит свързан с работа с клиенти, избор на партньори, разработване на продукти, маркетинг...и т.н. Според мен е важно да се знае какъв е опита на някой, преди да съм склонен да приема съвета му (въпреки че някои от предложенията на larry12 вече са взети под внимание).

Относно bitcoin7 - в момента използвате ли други криптоборси и кои са те? Говоря за истински борси.
curex.bg
VlaDo
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Сеп 2014, 20:40

Re: Curex.bg

Мнениеот marincho » 25 Сеп 2014, 00:21

curex.bg написа:Нямах предвид опит с борса, а професионален опит свързан с работа с клиенти, избор на партньори, разработване на продукти, маркетинг...и т.н. Според мен е важно да се знае какъв е опита на някой, преди да съм склонен да приема съвета му (въпреки че някои от предложенията на larry12 вече са взети под внимание).

Относно bitcoin7 - в момента използвате ли други криптоборси и кои са те? Говоря за истински борси.


marincho написа: Мани бизнеса, може да проектираме ракетни двигатели, или да сме трайно безработни.
Опитай да ни убедиш, че няма да се повтори онзи сценарий. И защо.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Curex.bg

Мнениеот zigzag » 25 Сеп 2014, 01:02

Благодаря за отговорите. Нямам други въпроси!

Между другото, всички БГ борси, брокери и подобни предоставят информация за клиентите си на НАП ! Предполагам, че и Curex.bg ще правят така. Та, който ги ползва трябва да си попълва декларация на пролет, иначе може да го изненадат.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Curex.bg

Мнениеот deyan_rashkov » 25 Сеп 2014, 10:42

Представям си разговорът ми със инспектор в НАП
- Тук съм да декларирам един доход от биткойн
-БиткоКакво? Следващия!
даже ако конкретизирам каквото съм копал през годината направо ще извика охраната да ме изгонят
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: Curex.bg

Мнениеот Dramaliev » 25 Сеп 2014, 10:49

zigzag написа:Благодаря за отговорите. Нямам други въпроси!

Между другото, всички БГ борси, брокери и подобни предоставят информация за клиентите си на НАП ! Предполагам, че и Curex.bg ще правят така. Та, който ги ползва трябва да си попълва декларация на пролет, иначе може да го изненадат.


Не съм съгласен с това. От къде имаш такава информация?

deyan_rashkov написа:Представям си разговорът ми със инспектор в НАП
- Тук съм да декларирам един доход от биткойн
-БиткоКакво? Следващия!
даже ако конкретизирам каквото съм копал през годината направо ще извика охраната да ме изгонят


Аз лично съм платил данъци в тази връзка, но наистина смятам, че сигурно съм единствен в България :) Иначе от НАП знаят какво е Биткойн, поне са чували думата в многобройните писма, които са получили по темата.
Последна промяна Dramaliev на 25 Сеп 2014, 11:01, променена общо 2 пъти
Dramaliev
VlaDo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 12 Юли 2013, 10:01

Re: Curex.bg

Мнениеот deyan_rashkov » 25 Сеп 2014, 10:52

сега се зарових
ето го съобщението от НАП за миналата година данъчна година
http://www.nap.bg/news?id=1815

Та моят извод е - каквото и да им пишеш всичко е ОК

Доходите на физически лица от продажба или замяна на виртуалната валута биткойн се декларират с годишната данъчна декларация и върху тях се дължи данък върху общата годишна данъчна основа (10%).

Според приходната агенция за целите на данъчното третиране, доходите от продажба на валутата биткойн се третират като доходи от продажба на финансов актив. Облагаемият доход и данъчната основа в тези случаи е сумата от реализираните през годината печалби, определени за всяка конкретна сделка, намалена със сумата от реализираните през годината загуби, определени за всяка конкретна сделка. Реализираната печалба или загуба се определя, като продажната цена се намалява с цената на придобиване на финансовия актив.

3. Облагаемият доход от продажби или замяна на акции, дялове, компесаторни инструменти, инвестиционни бонове и други финансови активи, както и от търговия с чуждестранна валута, е сумата от реализираните през годината печалби, определени за всяка конкретна сделка, намалени със сумата на реализираните през годината загуби,определени също за всяка конкретна сделка (ал. 3 на чл. 33 ЗДДФЛ).
Следва да се има предвид, че реализираната печалба, съответно загуба, за всяка сделка с посочените ценни книжа и финансови активи се определя, като продажната цена по конкретната сделка се намали с цената на придобиване на активите.
Възможно е финансови активи от един и същи вид, издадени от едно лице, да имат различни цени на придобиване. Ако впоследствие част от тях се продадат и не е възможно да се докаже конкретната им цена на придобиване, при установяване размера на цената на придобиване на всеки един от тях, се приема и ползва средно претеглената цена. Средно претеглената цена се определя въз основа на цената на придобиване на наличните (държаните) към датата на продажбата финансови активи от същия вид и от един и същ издател (емитент).
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: Curex.bg

Мнениеот larry12 » 25 Сеп 2014, 11:25

curex.bg написа:Тази реакция пък съвсем не я разбирам :D



т.е. ти, Владо от Койнфиксера и пазителя сте решили да направите още 1 борса ? Успех с борсите ви. В момента в който поне малко заприличат на борса (защото в момента са просто сайт който продава 3 вида валути) и имат нормални статистики, графики, 2ФА и нормален екип който уважава клиентите си пишете тук, до тогава на мен лично не ми представлявате интерес. Поздрави :whistle:

curex.bg написа:Здравейте,

Няма как да стартираме проект като curex.bg без да го обявим в най-големия форум за криптовалути в България. В момента зад сайта сме двама – аз, Владо от CoinFixer.com и Иво, бекенд с дългогодишен опит.


coinfixer.com написа:Забелязах, че тук не съм публикувал тема относно проекта CoinFixer.com и реших да поправя тази грешка :) Това е лично мой проект, който работи от месец май тази година. Казвам се Владислав Драмалиев, може би някои от вас ме познават. Изнасял съм няколко презентации по темата Биткойн и съм учредител на Българската Биткойн Асоциация. Участвал съм и в някои телевизионни и радио предавания по същия въпрос. Като цяло следя развитието в криптовалутната сфера и да споделям информация, която считам за важна - малко на сайта, повече на Facebook страницата. :) Може да се каже, че криптовалутите са ми хоби. Ако имате някакви въпроси, моля заповядайте.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Curex.bg

Мнениеот zigzag » 25 Сеп 2014, 11:32

Dramaliev написа:
zigzag написа:Благодаря за отговорите. Нямам други въпроси!

Между другото, всички БГ борси, брокери и подобни предоставят информация за клиентите си на НАП ! Предполагам, че и Curex.bg ще правят така. Та, който ги ползва трябва да си попълва декларация на пролет, иначе може да го изненадат.


Не съм съгласен с това. От къде имаш такава информация?


Имаш право да не си съгласен, но това всеки трейдър го знае. Не е от вчера. Питай БГ брокерите или в тази тема.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17 ... bcc3d37681
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], Hristo, ionicle, scorpy, tedik, viniamin