Curex.bg

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Curex.bg

Мнениеот LT530 » 29 Сеп 2014, 13:18

Zmejsky написа:само се подава декларация и се внасят 10 % данък .
А пък касов бон не разбрах за какво ти е .


Данъчна декларация? :D
Бончето ми трябва...всъщност може и без него! Но да ми издаде фактура за сумата и придобитата стока. Защото съм регистриран по ДДС и мисля да си го дръпна.
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Curex.bg

Мнениеот 2GOOD » 29 Сеп 2014, 13:27

Това си заслужава отделна тема, но според мен няма как да се начисля ДДС в/у Биткойн - все пак не е стока.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Curex.bg

Мнениеот shulio » 30 Сеп 2014, 09:45

Dramaliev написа:
shulio написа:Това което правят не е профит, а пак чисти пари под формата на събрани такси от потребителите


Това не е точно така :) Ако аз ти продавам акции или някакви финансови инструменти, без да имам лиценз - събраните такси не са чисти пари. Сега, криптовалутите нямат статус на такива все още, но при обеми от 6600 койна за 24 часа (преди беше много повече), всяка нормална борса би направила приравняването им към регулирани активи и би въвела KYC политика самостоятелно, просто за да няма проблем с властите и банковите си партньори. Всъщност при всички по-големи борси е така, освен в случая на ВТС-Е.


Значи не си ме разбрал. Ако ти продаваш акции за фиатни пари без лиценз не са чисти пари, но ако придобиваш БТЦ никой за нищо не те търси. На сегашния етап никой не те пита от къде имаш БТЦ как си го придобил и така нататък. Може да си го откраднал, може с измами да си се сдобил с него - и какво от това никой не може да те спре да си го продадеш и да си платиш в НАП 10% и да си чист. Това имам предвид под чисти пари от таксите.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Curex.bg

Мнениеот LT530 » 30 Сеп 2014, 11:51

2GOOD написа:Това си заслужава отделна тема, но според мен няма как да се начисля ДДС в/у Биткойн - все пак не е стока.


Търговия с криптоединици мисля че беше дефиницията. При продажба на стока цената по закон трябва да е формирана с ДДС. В противен случай минава като търговия с валута което изисква лицензия и контрол. curex.bg са избрали първото и затова си искам данъчната фактура. :)

п.с. да не говорим, че ако направи над 50к лв. оборот на година трябва да мине по закона за ДДС. Между другото това е единственния начин при който НАП може да те надуши - ако се занимаваш легално де.
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Предишна

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: dakata, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Sando_83, Spenchoni, viniamin