Curex.bg

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Curex.bg

Мнениеот zigzag » 22 Сеп 2014, 13:31

curex.bg написа:... 2FA не е трудно да се въведе, ние просто предпочитаме sms подхода ...

aclass написа:Аз точно това питам... Защо SMS а не 2FA?

Потвърждението с SMS е вид 2FA. Прочетете какво е 2FA.
Интересното е, защо предпочитат тяхно къстъм решениене вместо гугъл 2FA. Според мен за да имат пълен контрол. В същото време за да могат да си измият ръцете, когато един ден стане инфекция.
Всички борси горещо препоръчват ползването на 2FA а Curex.bg не. Много странно! Защо?

Как ще обяснят преодоляна google 2FA ако я въведат? :wink:
Това е единственото което се сещам.

Въпроси
едно:
Има ли наглия "професионалист" достъп до сметките, защото ми се струва че има?
две:
Какво правите ако бръкне в меда?
три:
Какво правите ако стане инфекция?

За протокола : Най-много се притеснявам от надути големи "професионалисти".
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Curex.bg

Мнениеот larry12 » 22 Сеп 2014, 15:22

curex.bg написа:Както вече отбелязах всички ваши предложения ще бъдат взети под внимание, като алтернативата на 2FA, която смятаме да приложим е използването на sms потвърждаване при логин. Както бяхме споменали по-горе, ще имплементираме и cold storage.

Иво функционира по този начин, леко арогантен, но пък убеден в качеството на работата си. Не познавам много хора в България, които притежават техническите познания и същевременно са достатъчно смели, за да създадат борсова платформа за криптовалути. За тази цел може би наистина трябва да си малко арогантен. :)

Целта ни е да ви предоставим една добре защитена и добре работеща платформа. Относно предложеният сценарии „затварят и бягат с парите“ – все пак сме тук, сред вас, в България. Нямаме намерение да действаме по този начин, но не би следвало ние да ви убеждаваме, а законите да го гарантират. Фирмата, която използваме е българска.

Споменахте bitcoin7, тя не беше българска борса (въпреки че е направена от българи). Регистрацията и е в САЩ. След крахът й някой от афектираните (ако сред вас има такива) успя ли да се защити по някакъв начин като сезира американските власти? Подобни действия се затрудняват от наличието на воден басейн, тип океан. :)




Колега както споменах адмирации за проекта. Но най-плашещото в случая е че толерираш поведението на партньора ти (и го оправдаваш "такъв си бил ала бала") което е меко казано неуместно, нямам идея с какъв вид бизнес се занимаваш по принип но така не се случват нещата. Ще ме прощавате ама най-добрият програмист не ми е ял кюфтета на кръщенката да си позволява да ми държи какъвто и да е тон и да ми пуска иронични коментарчета при положение че моят коментар беше насочен единствено към лексиката и етикета който използва, всичко това при положение че се очаква по някакъв начин да ме привлечете като клиент. Слабо ме вълнува как точно функционира, а подобни твърдения как е най-най са меко казано смешни, както сам каза интернет е пълен с how to guides, както и с огромен брой кадърни програмисти които могат да реализират подобен проект.

До момента в темата бих казал че отблъснахте няколко активни борсови търговци включително и мен. Въпреки това успех с проекта, просто кажи на твоят човек да обмисля как се държи с бъдещите ви клиенти, защото след 4-те страници не очаквам да са много...... :whistle:


пс : Това че фирмата е БГ не означава абсолютно нищо, не бих казал че дава каквато и да е сигурност. Особено пък в крипто света.... особено с нашите власти които нямат идея що за животно е биткойн.....
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Curex.bg

Мнениеот val1900 » 22 Сеп 2014, 16:25

Странно име на сайт. Представям си как ще го произнасят в реклама в ТВ клип.......... :lol:
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Curex.bg

Мнениеот greo » 22 Сеп 2014, 18:29

crazy ppl :P~
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Curex.bg

Мнениеот steffo » 22 Сеп 2014, 20:04

Аз адмирирам всяко начинание свързано с национална, българска борса за търговия с виртуалните валути. Пожелавам ви успех и възходящо развитие. Трудно ми е да ви дам препоръки за сигурността, не съм специалист, но обърнете внимание на препоръките които ви дават колегите съфорумци, защото сме ваши потенциални клиенти. Може би 2FA е излишен при вас, от гледна точка на сигурност, но повечето клиенти го искат и, ако обърнете внимание, всички големи борси имат 2FA. Не е да не е имало случаи на хакнати борси и откраднати койни и хората са вече доста предпазливи. Писах че не съм специалист, не мога да коментирам степента на сигурност, която сте постигнали, но тук от основно значение е доверието. Оказва се че хората ви нямат доверие и за да го спечелите е добре, силно препоръчително е, да имплементирате гугъл аутентикатора или подобен. Нямам представа дали това е трудно да се направи, но щом клиентите го искат трябва да им го дадете.

Друго: дайте ми причина да ви предпочета, мотивирайте ме защо трябва да ползвам вашата борса, а не Bitstamp, напр. ?

Трето: името на сайта е наистина странно и се нуждае от малко разяснение. Обяснете на хората какво означава, каква символика се търсили/вложили в него, защото за обикновения човек това е един "кур"/простете ме/ с някаква добавка.
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Re: Curex.bg

Мнениеот farmdve » 22 Сеп 2014, 20:56

Curex би трябвало да е съкращение на currency exchange, примерно vircurex би трябвало да означава virtual currency exchange и т.н.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Curex.bg

Мнениеот atashum » 22 Сеп 2014, 22:27

Алелле колко интересна е станала таз тема :D

Само мога да добавя следното:

Влезнах в техния сайт и ми направи много лошо впечатление липсата на каквато и да е графика, където и да цъкна ме връща в Homepage, темплейтски дизайн... и става явно че хората не са запознати със законът за авторско право говоря за обознавателното клипче което дори не са се потрудили да преведът, логото също не е лошо да го сменят докато не са ги надушили!

малко след това реших да потърся нещо за въпросната фирма ""МБС - 2000" ООД" в гуугъл и останъх леко объркан /вярно че беше късно и бях пийнал едно две шотландски/... ама и днес пак същото :D

Участие в обществена поръчка за Обществена тоалетна
http://www.sofiampa.com/pr/B0038.HTM

Поръчка с двама участници по старата процедура.... от тук нататък сами си правете извода :)
Аватар
atashum
 
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Юли 2014, 00:41

Re: Curex.bg

Мнениеот marincho » 22 Сеп 2014, 22:54

Темата е страхотна! От писанията съм почти сигурен, че фирма няма. Просто българското законодателство, не позволява на непълнолетни лица, да регистрират фирми.
И главното - SCAM ALERT!
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Curex.bg

Мнениеот larry12 » 23 Сеп 2014, 09:26

Вярвам целият форум очаква отговор от пазителя......
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Curex.bg

Мнениеот val1900 » 23 Сеп 2014, 09:31

atashum написа:и става явно че хората не са запознати със законът за авторско право говоря за обознавателното клипче което дори не са се потрудили да преведът, логото също не е лошо да го сменят докато не са ги надушили!



Бих продължил , че думите "БНБ","НАП" и "КФН" предполагам не им говорят нищо. Тази дейност все още не е регламентирана в България даже и фирмата да е регистрирана като борсов посредник. Дано да знаят какво правят..... :naughty:
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin