Цената на биткойн (прогнози и коментари) #2

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Цената на биткойн (прогнози и коментари) #2

Мнениеот 2GOOD » 18 Сеп 2014, 21:52

След поредния спад на цената е време за нова тема.

Споделете вашите, мнения, коментари и т.н.

Надявам се #3 да е в обратната посока :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Обща приказки за цената на биткойн #2

Мнениеот cloxy » 18 Сеп 2014, 22:04

Аз и преди съм го казвал, решил съм да купувам, ако падне под 250 :)
BitRef – Проверка на наличност по Bitcoin адрес.
BitAccelerate – Bitcoin Transaction Accelerator.
PeerName – Децентрализирани домейни (Blockchain-based).
cloxy
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Май 2013, 12:29

Re: Обща приказки за цената на биткойн #2

Мнениеот kopacha » 18 Сеп 2014, 23:00

Писах в чата :)) И тук ще пиша същото :)) Продавайте коли къщи купувайте койн :))) Или хардуер на безценица (койнкрафти:) усещам че започва да се повтаря миналата година :) Ей така пада пада пада , после хоп ноември месец от 200лв до 1600лв :) красота Разбирасе :))това е мое мнение
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Мнениеот fernando_bg » 18 Сеп 2014, 23:17

cloxy написа:Аз и преди съм го казвал, решил съм да купувам, ако падне под 250 :)


Около 250 е според мен последната спирка надолу и последната съпротива, която трябва да издържи преди да се обърне дългосрочния тренд, така че по-добре чакай за под 270-265 да е сигурна работата :)

Мисля, че нещата ще се успокоят около 418, освен ако някой не изсипе 1000 BTC наведнъж. Нужен е по-голям обем и малко време преди да тества минимума от април месец от 339. Явно това е посоката. Нали знаете, че песимистът е единствения човек, който е щастлив, когато очакванията му не се оправдаят :)
Аватар
fernando_bg
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:54

Re: Обща приказки за цената на биткойн #2

Мнениеот zigzag » 19 Сеп 2014, 13:09

Само да споделя, че умните трейдъри не търгуват на контра. Те яхват движенията не ги контрят. :mrgreen:
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Обща приказки за цената на биткойн #2

Мнениеот Spoon.Net » 19 Сеп 2014, 15:01

zigzag би ли дал простичък пример за написаното по горе, че аз съм пишман трейдър и ми стана любопитно какво имаш в предвид. благодаря.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Обща приказки за цената на биткойн #2

Мнениеот cnerd » 19 Сеп 2014, 18:32

няма нищо предвид
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Обща приказки за цената на биткойн #2

Мнениеот zigzag » 19 Сеп 2014, 20:04

Търгуването срещу посоката на цената е контра. Например да се купува непосредствено, когато цената импулсивно пада или да се продава, когато импулсивно се вдига. Когато сме с посоката на тренда (движението) тогава го яздим. :mrgreen:

Ако очакваме промяна, по-умно е да се изчака докато тренда се изтощи и се появят индикации за смяна на посоката. Да се хване момента в който тренда е обърнал вече и можем да го следваме. Така се яхва тренда, не се контри. Сега, има изключения. Когато се гонят пивот нива или се достигне до определени стойности или цел, но това е за професионалисти. Много ясно, че ако има стабилна подкрепа или съпротива ще се съобразим и с това. Новобранците контрят тренда, защото гонят да хванат дъна и върхове, това разбира се е грешка и дългосрочно се набутват. Има няколко вида търговии, основно се делят на краткосрочна, средносрочна и дългосрочна. При всяка една от тях има подбор на вход и изход. Тези решения трябва да са съобразени с много неща и има разлики. Но, основното е да следваш цената. Тренда (движението) да е в твоята посока. Всъщност по скоро ние да сме в посоката на тренда. :mrgreen:
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Обща приказки за цената на биткойн #2

Мнениеот aclass » 19 Сеп 2014, 21:17

това на по-прост език?
примерно: когато всички купуват, купуваме и ние, а когато продават, продаваме :)

а за начинаещи, като голяма част от нас, хващането на изтощаване на тренда не е чак толкова лесна задача.
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Обща приказки за цената на биткойн #2

Мнениеот LT530 » 19 Сеп 2014, 22:54

zigzag написа:Но, основното е да следваш цената. Тренда (движението) да е в твоята посока. Всъщност по скоро ние да сме в посоката на тренда. :mrgreen:


Цена не се следва, а се изтисква!
Пример: Цената пада, продаваш на 415 след което изкупуваш обратно за цялата сума на цената на която прецениш, че тренда е в минимум. Така се минимизират загуби. Цената се вдига, купуваш и продаваш обратно на цената на която прецениш, че тренда е на максимум.
Но всичко това е валидно, ако предварително си избрал страна. На днешния срив, аз продавах и изкупувах обратно BTC. Пак съм малко назад, но... никой не е съвършен

aclass написа:примерно: когато всички купуват, купуваме и ние, а когато продават, продаваме :)


xD Защо не срещам по борсите повече такива като теб?
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], gorgar, ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin