Crypto.bg

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Crypto.bg

Мнениеот filchef » 30 Сеп 2014, 01:06

marincho написа:
stamen написа:
Гадна е малко работата, може би за това не искам много да се впускам в обяснения :)


Вярно гадна излиза - държат те под напрежение.

Да те питам за друго. Ползвам ипей от 2007-а година, миналата седмица пак рових, но така и не ми стана ясно -мога ли от микросметката, да си местя пари в регистрираните карти? Или може да ползвам парите само за плащане през ипей? С други думи - има ли начин за вадене на парите без такси?

P.S. Таксата ми се видя малка, към лев и нещо, но не знаех че е процент от сумата(въпреки че, е логично - ипей събират процент от сумата при плащания).

Мисля че няма никакъв проблем да си ги преведеш от микросметката на сметката на която ти е картата но не помня точно как ставаше трябва да се поразровиш в сайта им.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Crypto.bg

Мнениеот zigzag » 30 Сеп 2014, 01:12

stamen написа:
zigzag написа:
LT530 написа:
zigzag написа:Данъка от 10% се плаща за печалби реализирани от биткойн търговия

stamen написа:Дължиш 10% данък върху приходите от биткойн, само ако си купил (изкопал) и после продал.

...


Не съм съгласен, че изкопаните монети трябва да подлежат на облагане. Защото те са "награди" раздавани на случаен принцип. Според нашия закон БТЦ е финансов актив а не стока.


Когато ги продадеш, това ти е приход. Ако си ги изкопал, може да оспориш началната цена, че не е нула, а ти е струвало апаратура и ток. Покрай crypto.bg доста мнения и официални писма-становища изчетох относно биткойн в нашата администрация. мислим, че ги няма, но ги има :)


Не съм съгласен, но както и да е.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Crypto.bg

Мнениеот stamen » 30 Сеп 2014, 07:56

Може да си вдигнеш нивото на сметката (регистрирано физическо лице) като отидеш на всеки EasyPay и си покажеш личната карта, за да ти сверят данните.

После имаш Вносна бележка към банкова сметка, чрез която можеш да правиш превод по ИБАН.

За суми над 200 лева ще трябва да ползваш техния Two Factor Authentication посредством SMS :)
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: Crypto.bg

Мнениеот LT530 » 30 Сеп 2014, 12:09

stamen написа:Ако пазаруваш с него, ти пак го продаваш един вид, но няма смисъл да обявяваш тази транзакция. Де факто, човек никога не продава биткойн за пред данъчните.


А виждаш ли парадокса в написаното? Аз нищо не продавам за пред данъчните.
Тук не става въпрос за биткойн, а за самата сделка. Поне единият би трябвало да я обяви като данъчно задължено лице по смисъла на закона.

stamen написа:...че да не плащаме ДДС....
....
Накратко, има становища, според които биткойн не е валута в законния смисъл, но не е и стока. Нещо от рода на "други платежни инструменти" беше, като биткойн е изрично упоменат.

Най-интересното е, че в края на писмата пише, че съответното становище в тях не обвързва съда да го признае


Би ли споделил името на агенцията която официално е дала като отговор подобна глупост? Ако аз закупя от името на Фирма "Каун Шаламов ЕАД" регистрирана по ДДС, а от вас поискам надлежния документ Данъчна Фактура по смисъла на Закона, препродам ( тук бях написал фиктивно но го изтривам ) преди края на отчетния период закупеното от мен на цена по-висока но близка до заплатената и изискам от НАП възстановяване на ДДС?

Според Валутния закон няма понятие "Други плажежни инструменти", а "Платежни инструменти на приносител" с два подвида. За да спазите това нали се сещаш какво трябва да правите? :D

п.с. В моя случай третираха криптото като стока точно защото не можаха да дадат тълкувателно становище за биткоин като "платежен инструмент, подписан но на който не е посочено името на получателя" - това в кавичките е по много далечен спомен, но ако има заинтересовани мога да изровя документа.

п.п.с. Сега може би се сещате защо един битомат вади хартика 8)
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Crypto.bg

Мнениеот deyan_rashkov » 30 Сеп 2014, 14:03

marincho написа:
stamen написа:
Гадна е малко работата, може би за това не искам много да се впускам в обяснения :)


Вярно гадна излиза - държат те под напрежение.

Да те питам за друго. Ползвам ипей от 2007-а година, миналата седмица пак рових, но така и не ми стана ясно -мога ли от микросметката, да си местя пари в регистрираните карти? Или може да ползвам парите само за плащане през ипей? С други думи - има ли начин за вадене на парите без такси?

P.S. Таксата ми се видя малка, към лев и нещо, но не знаех че е процент от сумата(въпреки че, е логично - ипей събират процент от сумата при плащания).


Трябва да станеш 3то ниво потребител в epay . Или чрез верификация на самоличноста на каса на изи, или с универсален електронен подпис - тогава нямаш лимит на транзакциите на микросметката . СМС кодовете са добър избор ако нямаш УЕП, когато си с УЕП и си го ползваш предпазливо няма да имаш проблем. Под предпазливо имам предвид да спазваш нормална "хигиена" на компютърът на който го ползваш и да не го държеш постоянно включен.
При трето ниво потребител Микросметката ти вече има IBAN - правиш банков превод от микросметката към банковата сметка на картата ти - таксата е таксата на ЦКБ - 0,80 лв.
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: Crypto.bg

Мнениеот gbelchev » 06 Окт 2014, 00:45

Аз също препоръчвам Crypto.bg. Преди 1 седмица купих БТЦ и всичко мина бързо и лесно.
За съжаление все още няма плащане през epay.bg.
И така въпрос към Crypto.bg: На сайта пише че скоро ще бъде въведено за плащане, но кога по точно се очавка да се въведе epay.bg за начин на разплащане?
Поздрави
gbelchev
 
Мнения: 92
Регистриран на: 17 Фев 2014, 14:47

Re: Crypto.bg

Мнениеот stamen » 06 Окт 2014, 07:22

gbelchev написа:Аз също препоръчвам Crypto.bg. Преди 1 седмица купих БТЦ и всичко мина бързо и лесно.
За съжаление все още няма плащане през epay.bg.
И така въпрос към Crypto.bg: На сайта пише че скоро ще бъде въведено за плащане, но кога по точно се очавка да се въведе epay.bg за начин на разплащане?
Поздрави


Когато ePay.bg ни предоставят решение/договор, чрез което знаем, че плащанията по микросметка са необратими. Има изгледи да е тази седмица :)
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: Crypto.bg

Мнениеот gbelchev » 06 Окт 2014, 07:59

Благодаря за отговора. Очаквам с нетърпение да пуснете Epay.bg. Ще бъде огромно улеснение за мен и предполагам и за другите клиенти
gbelchev
 
Мнения: 92
Регистриран на: 17 Фев 2014, 14:47

Re: Crypto.bg

Мнениеот davidorento » 06 Окт 2014, 12:23

Още един доволен клиент :D
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: Crypto.bg

Мнениеот stamen » 06 Окт 2014, 12:33

Sorry, че нямаше койни до сега, но за да държим спреда нисък, всичко е мега автоматизирано, само прехвърлянето на койни се прави само от мен, поради очевидни причини за сигурност.

Днес сложих малко койни, отидох на фитнес, обаче се оказаха крайно недостатъчни

След малко ще има 13 койна, дано стигнат за днес, че баланса на евро в борсата изтънява :)
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin