Crypto.bg

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Crypto.bg

Мнениеот marincho » 29 Сеп 2014, 11:00

От миналата седмица се каня да пиша, но все забравям.

Вече има такса за получаване на превод през изипей. Таксата е приемлива и няма проблем с това.
Проблемът е в друго "нововъведение" - "Основание за превода: Продажба на криптовалута: x bitcoin". На мен, хич не ми харесва това.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Crypto.bg

Мнениеот stamen » 29 Сеп 2014, 11:08

marincho написа:От миналата седмица се каня да пиша, но все забравям.

Вече има такса за получаване на превод през изипей. Таксата е приемлива и няма проблем с това.
Проблемът е в друго "нововъведение" - "Основание за превода: Продажба на криптовалута: x bitcoin". На мен, хич не ми харесва това.


Благодарим за фийдбека. Да, таксите на ePay се носят вече от клиента, но все пак предлагаме безплатен метод за покупка (ползвайте EasyPay) и продажба (микросметка), така че можете да ги ползвате тях и така да ги спестите. Иначе таксата е 1.2% и хич не е приемлива, ако ме питате, ама не зависи от нас :(

Кое не ти харесва в надписа на бележката :)? Crypto.bg е легален бизнес и трябва да се съобразяваме със Законите в страната и не може да пишем за основание нещо различно. Освен това е добре да налагаме биткойните като термин в ежедневието, дори на данъчните :)
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: Crypto.bg

Мнениеот marincho » 29 Сеп 2014, 11:14

Може да ползвате нещо от рода на кодовете, които ползват bitcoin.de като основание за плащане. Това няма да направи бизнеса нелегален. Просто няма да го има като информация в изипей.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Crypto.bg

Мнениеот stamen » 29 Сеп 2014, 11:21

Изипей и иПей са едно, така че тези, които може да ги заинтересува, лесно ще я намерят тази информация :) Така че се надяваме колкото се може по-скоро да може да се живее в България само с биткойн и ще излизаме от системата. Може би е добра идея да се свържем с НАП и да ги питаме, дали нямат интерес да приемат плащане на данъците посредством биткойн. За тях ще сложим 0% комисиона :) хахха
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: Crypto.bg

Мнениеот marincho » 29 Сеп 2014, 11:29

Идеята е, да я предоставяте вие, ако НАП се заинтересува. А не да я има в изипей(знам че са клон на ипей), преди да се интересува някой. Защото това може да доведе до интерес от страна на НАП, пък на мен не ми се подава данъчна декларация, за 100 лева печалба.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Crypto.bg

Мнениеот zigzag » 29 Сеп 2014, 12:36

Данъка от 10% се плаща за печалби реализирани от биткойн търговия. Ако човек само си продаде монетите не би трябвало да дължи данък 10%. Продажбата на БТЦ би следвало да се третира като размяна (ченч) и като такава не би трябвало да се облага с данъци. Не е ли така? Значи, посредника Crypto.bg дължи данък, но клиентите НЕ. Така мисля аз, но държавните органи може да мислят по друг начин. Как се тълкува това от НАП?
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Crypto.bg

Мнениеот LT530 » 29 Сеп 2014, 13:25

zigzag написа:Данъка от 10% се плаща за печалби реализирани от биткойн търговия


Почти. 10% флат по данъчна декларация и декларирани приходи от продажба. Което е ако си ги изкопал.
Ако ще плащаш 10% върху печалбата при една ревизия ще трябва да докажеш пазарна цена по която си ги придобил. С официален данъчен документ на който може да бъде направена насрещна проверка.
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Crypto.bg

Мнениеот stamen » 29 Сеп 2014, 14:11

Дължиш 10% данък върху приходите от биткойн, само ако си купил (изкопал) и после продал.

Ако пазаруваш с него, ти пак го продаваш един вид, но няма смисъл да обявяваш тази транзакция. Де факто, човек никога не продава биткойн за пред данъчните. И тук виждам логиката на marincho и при продажба ще сменим описанието. (надявам се да е опционално поле).
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: Crypto.bg

Мнениеот marincho » 29 Сеп 2014, 14:58

Благодаря. :clap:
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Crypto.bg

Мнениеот stamen » 29 Сеп 2014, 18:15

marincho написа:Благодаря. :clap:


трябва вече да е готово :)
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, COINLESS, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin