То не било толкова лесно да си купиш биткойни...

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: То не било толкова лесно да си купиш биткойни...

Мнениеот peshan » 29 Юни 2013, 18:34

Ръководство :

1. Изтегляте и инсталирате WebMoney Keeper Classic за вашата ОС - http://www.webmoney.ru/rus/about/demo/download.shtml
(когато поиска да инсталира сертификат натискате yes)

2. При първото стартиране се изисква регистрация в техния сайт - или чрез мобилен телефон, или чрез някоя социална мрежа за да получите регистрационния код - сега пробвах чрез фейса, ама не получих кода на майла... чрез мобилен тел. трябва да стане

3. След регистрациятя си създавате в WebMoney Keeper-а три вида портмонета (кошелек - на руски) WMZ - доларово, WME в евро и WMX - биткоинско. Обърнете внимание, че 1 WMZ е приблизително 1$, докато 1 WMX е 1/1000 част от 1 BTC, т.е. при курс 100$ за коин, за 100 WMZ или за 100 $ ще имате в портмонето около 1060 WMX - зависи и от вътрешния курс на системата WebMoney.

4. Най лесния и бърз начин за захранване на WebMoney портмонето с $$$ или Евро става чрез cashterminal - тук ще видите има ли такъв във вашето населено място и къде е монтиран - http://www.cashterminal.eu/places.php

5. Преписвате си много внимателно WMZ или WME портмонето, грабвате кинтите и отивате до избран от вас терминал. Там има икона на WebMoney - натискате я и следвате указаниятя. Проверявяйте многократно въведения номер на портмонето, което сте избрали (WMZ ако искате да получите долари или WME ако искате да получите Евро в WebMoney Keeper-а), защото cashterminal-а пари не връща !!!!!!! Минимален номинал банкнота, която се приема е 2 лева - ще получите или 1 евро или около 1.30-1.33 $.

6. Прибирате се и ако терминала не е показал някаква грешка при попълването, то парите ще са се появили в портмонето, което сте въвели на терминала. Един път на мен ми изведе някаква грешка, но след 2 часа си дойдоха парите.

7. Сега се прави вътрешен обмен - с десен клавиш върху WMX портмонето избирате "Обменять WM* на WM*" - появява се прозорец с 2 реда - КУПЛЮ - там от падащото меню избирате това, което започва с "X" - примерно X123456789012, а на втория ред - ОТДАМ това, в което имате пари - пр. Z123456789012 или E123456789012. На втория ред - в ОТДАМ написвате сумата, която искате да обмените и горе ще се появи колко WMX ще получите. Натискате "Далее" и следвате инструкциите.

8. Остана WMX да ги обърнем в BTC. WebMoney Keeper Classic трябва да си стои включен. Отивате на https://wmx.webmoney.ru/ и в ляво натискате Вывод или Withdrawal, следва въвеждането на определени числа и се появяват 4 полета - в първото пишете колко WMX ще обменяте, във второто се появява колко трябва да имате WMX в портмонето (тук се включва 0.8 % комисионна на WebMoney ) , в третия ред излиза колко BTC ще получите (комисионна 0.0005 BTC ) . Четвъртото е за вашия биткоин адрес. Пример - за 1 WMZ днес 29.06.2013 получих 10.59 WMX. После в сайта на първото поле написах 10.50, във второто се появяви 10.59 - толкова имам в WMX портмонето, а на третия ред излезе 0.01 и в биткоин портмонето получих 0.01 BTC !

9. Изглежда сложна гимнастиката, но щом аз за 5-10 минути се оправям (а не съм първа младост) , значи всеки ще може ! Ако възникнат въпроси ще помагам, но по-късно, че сега разбрах, че май съм именник и отивам да черпя ! :)
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: То не било толкова лесно да си купиш биткойни...

Мнениеот vellen » 30 Авг 2013, 01:57

Много МЕРСИ за врътката с УебМани. Вчера купиха биткойнче така. За 182лв и някакви стотинки, дето ми късаха джоба получих 1.06 БТЦ.
Не си теглих протмонето им, а ползвах онлайн версията през сайта. Между другото имат и Андроид приложение.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Предишна

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, viniamin