Високата трудност: и самоубива ли се BTC?

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Високата трудност: и самоубива ли се BTC?

Мнениеот PoorMan » 14 Юли 2014, 01:37

Здравейте от мен, накратко: смятам че огромната трудност която се покачва с всеки ден ще унищожи биткой, защото колкото повече нараства трудността толкова по бързо се отсяват монополистите (големите играчи) като ghash.io от малките, и съответно увеличавайки им печалбите, с това се увеличава и стремглаво тяхната скорост, което води до приближаване до 51те процента.
И още един въпрос към разбирачите:
Парадокс: защо при покачване на трудността, пазарната цена не расте "стабилно" ами флуктуира нагоре-надолу с големи разлики? :?:
Не копая.
PoorMan
 
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Юни 2013, 13:43

Re: Високата трудност: и самоубива ли се BTC?

Мнениеот 2GOOD » 14 Юли 2014, 02:18

Нещата не са ти много ясни, съжалявам ако съм краен, не искам да те засегна или нещо подобно.
1. ghash.iо е басейн, тяхната скорост зависи предимного от масата копачи
2. покачването на трудността по никакъв начин не означава, че трябва да се повиши цената. Обратното обаче е валидно - при повишена цена все повече устройства се включват и трудносттта нараства.

Като цяло ДА Биткойн върви към централизация, нещо което и на мен не ми харесва, но това се отнася за всички валути до момента - може би някоя прозрачна x11/13/15 или подобна валута ще успее да се наложи. Под прозначна имам в предвид без pre-mine и подобни щуротии, чисто PoW с друг алгоритъм.

Но да се върнем към биткойн, нещата там навлизат в дълбокото и големи корпарации, които могат да си позволят вискорисков капитал инвестиран в тази насока ще доминират през следващите години. Красивото в слуая, е че се вижда какво става с един изцяло отворен пазар в условията на див капитализъм, подклаждан от безграничната човешка алчност.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Високата трудност: и самоубива ли се BTC?

Мнениеот ilianp67 » 14 Юли 2014, 17:41

2GOOD написа: Красивото в слуая, е че се вижда какво става с един изцяло отворен пазар в условията на див капитализъм, подклаждан от безграничната човешка алчност.



става така че метачите на улицата изкарват повече от един "копач".
ilianp67
 
Мнения: 32
Регистриран на: 03 Фев 2014, 11:05

Re: Високата трудност: и самоубива ли се BTC?

Мнениеот larry12 » 14 Юли 2014, 17:58

проблема е че повечето хора гледат на биткойн като на средство за бързо забогатяване.
забогателите от биткойни в случая са хора започнали да копаят през 2010/11/12 , като също доста от тях са разпродали на по 1-2-5-20$......

проблема идва от това че в края на 2013-та, началото на 14" доходноста беше доста по-висока от моментната и доста хора се нахвърлиха без реално да имат представа с какво се захващат.

реално цялата история може да се провери по темите във форума преди няколко месеца темите бяха "Няма карти от къде да намеря, няма захранване" ...... в момента целият форум е пълен с теми от хора които са си направили тънки сметки без кръчмар "Какво да копаем" , "Как се набутах" и т.н......
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Високата трудност: и самоубива ли се BTC?

Мнениеот ZAX » 18 Юли 2014, 15:57

ДА, това са хора които наистина не могат да си правят сметката, включително и не могат да преценят че не са на загуба. Защото инвестирал си 5 бона, изкарал си 15, изял и изпил си 10, купил си нова кола за 10 и седиш сега и ревеш, че не можеш да си доизплатиш новата кола, не можеш да си платиш тока и т.н.

Е добре де, аз съм купил всичко което имам с бързи кредити и въпреки това съм напред. При готови пари как успявате да сте назад?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Високата трудност: и самоубива ли се BTC?

Мнениеот menemeto » 18 Авг 2014, 23:59

ZAX- абсолютно си прав.
menemeto
 
Мнения: 24
Регистриран на: 25 Фев 2014, 22:56


Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin