Колко много е хазарт зайгравката по борсите ?

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Колко много е хазарт зайгравката по борсите ?

Мнениеот Spoon.Net » 16 Юни 2014, 23:46

Колеги, в така създалата се тегава ситуация ми е любопитно да чуя мнения. При положение че е инвестиран ток за няколко дена и след това са започнали едни луди схеми да се кроят колко деба се превръщаме в комарджии ? в моя "защита" бих казал че това което правя аз е базирано в голяма степен на опит с валутите, образоване с какво се базикам и следене на трудност, но имам чувството че това са просто оправдания или греша ?
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Колко много е хазарт зайгравката по борсите ?

Мнениеот alwa1 » 17 Юни 2014, 01:29

За мен не е хазарт. Дигане на цената на всяка една валута е определено от нещо/новина/, зависимост от това толко голяма е новината(от техническа или медийна страна) и колко се шуми покрай нея цената и се дига. Примерно монетите POW/POS /актуални след БлекКоин/ 3-4 дни преди дадено монетата да стане ПОС цената и почва да се дига и стига пика си когато преминава в ПОС фаза, ако съм инвестирал по време на POW при POS тогава продавам, гоня бързи печалби :) . Сега всяка монета която каза че ще направи анонимни транзакцийте /след като се появи дарк/ и се дигна цената XC/Vericoin/Cinnicoin/Crypt - доколко знам повече са само някакви миксери и всъщност не са децентрализирани, тоест са си само обещания за анонимност, всъщност дори дарк не е напълно анонимен. В този случай купуваш когато devs казват че ще направят анонимна и продаваш когато стане, или когато нещо ти стане съмнително или пък прекалено бързо и се е дигнало цената(ако преценка е правилна може да купиш малко след това на по ниска цена). . Та преди това бяха монетите на страни - Aurora, Spain, Greece. Друг подходящ случай да се купува е при FUD-Fear, uncertainty and doubt в форума на монета, това се случва често с доста монети, в несигурният крипто свят дори писането на пълни глупости може да свали цената след което бързо се възстановява. Най-много може да се дигне цена на монета която е иновативна, а не копира актуалното. Добре е да се имат някакви познания свързани с пазара или поне някакъф опит и наблюдение над него преди да се търгува. Това са мойте наблюдения и опит :)
alwa1
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2014, 00:16

Re: Колко много е хазарт зайгравката по борсите ?

Мнениеот Sevo » 19 Юни 2014, 10:19

Според мен пазарите на всички валути са изключително уязвими към слухове. Някой казал нещо някъде и цената 30 % на долу за ден.
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Колко много е хазарт зайгравката по борсите ?

Мнениеот Sevo » 19 Юни 2014, 10:20

Друг пък купил 1000 монети и цената с 20% на горе, независимо че се търгуват 100 пъти повече дневно...
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Колко много е хазарт зайгравката по борсите ?

Мнениеот zigzag » 19 Юни 2014, 11:48

Всичко в този живот е хазарт. Отиваш до магазина за цигари рискуваш да те блъсне автомобил. Тръгваш за морето рискуваш да катастрофираш. Купуваш си хладилник всеки ден има риск да се повреди. Вземаш си жена и не знаеш каква ще е след 1 месец, 1 година, 10 години. Засяваш домати, краставици и не е ясно ще береш ли зеленчуци. Докато сме живи рискуваме да умрем, когато се разболеем този риск се увеличава. Постоянно поемаме рискове. Печалби и загуби, плюсове и минуси се редуват в живота ни. Всичко е хазарт. Рискуваш ли, значи си жив. :D
А относно борсите се въздържам да се заигравам по ред причини.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Колко много е хазарт зайгравката по борсите ?

Мнениеот alwa1 » 19 Юни 2014, 13:47

Всяка една монета подлежи на FUD, и особено ако е нова това сваля много цената й, понякога нещата за който се пише са основателни понякога не, ако се направи разлика може да се възползваш :).Понякога когато купувам знам че една монета крие по голям риск от друга по ред причини, така че понякога го играя хазартно(или поне в назалото). Има много фактори който трябва да се вземат предвид и колкото повече информация имаш толкова по добра оценка за бъдещата цена можеш да направиш(разбира се няма как да знаеш всичко).
alwa1
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2014, 00:16


Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, viniamin