Банкови такси и крипто валути

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот SadneraBG » 19 Яну 2018, 23:43

Тази седмица направих превод от Кракена към ДСК... мина безпроблемно, даже на същия ден парите бяха в сметката. До 100 евро преводи са без такса
Аватар
SadneraBG
 
Мнения: 26
Регистриран на: 12 Юли 2016, 12:56
Местоположение: Пловдив

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот НЛК » 20 Яну 2018, 17:56

bg_bombeto написа:
НЛК написа:Да, направих грешка. Служителката, обаче, беше много любезна и ми разясни, че мога да открия сметка, но още след първия превод от криптоборса се обаждат на клиента да си изтегли парите, като след това закриват сметката. Разбирам го така, че еднократен превод може да се направи, все пак. Много странна работа - виновен до доказване на противното. Не знам дали имат законово основание да откажат превод от легитимна, лицензирана борса, но е факт.

Значи аз не мога да си ползвам сметката в ДСК, по която ми върви заплатата за да си превеждам пари от Кракена към нея така ли? На какво основание?

На основание виновен, до доказване на противното. Наредбата била от банков надзор и важала за всички банки. Колко я спазват - не знам. Това ми е и проблемът, че не мога да разбера. Съжалявам, ако съм предизвикал някакви съмнения, но това беше отговорът на служителката. Най-вероятно, като нов клиент, се е страхувала да не обяви новите наредби, а иначе да няма проблем с преводите по вече съществуващите сметки. Така или иначе и аз не мога да си открия сметка, без да съм сигурен, че преводът ми ще мине. Трябваше да питам, а тя не е имало какво друго да ми отговори. Така че - спокойно.
НЛК
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Яну 2018, 17:02

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот itibg » 22 Яну 2018, 09:44

Привет!
Направих си акаунт в Кракен, верифицирах се до Ниво 2, прочетох тази тема тук и тази за Кракен и какво се прави там. За момента всичко ми е ясно, но остава само да си избера банка и да започна да продавам през Кракен. Имам едно финално питане, което ни занимава всички тук виждам - коя банка да избера? Имам активни сметки в доста банки - ПИБ, ЦКБ, Пощенска, Пиреос и Общинска. Мога да си открия и където и да е в друга банка акаунт, но само моля за споделяне на най-актуален практически опит от ваша страна къде нещата работят наистина сериозно и многократно, т.е. няма да се лиша от възможността да си използвам сметката след първия превод, защото идват пари от криптовалути по нея. Възнамерявам да правя, както и до сега преводи веднъж или два пъти в месеца. Естествено, "мръсните" думички в която и да е банка никога не съм споменавал, така че спазвайки дискретност, искам да доведа придобитото до джоба си.
Благодаря ви предварително!
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот filchef » 22 Яну 2018, 10:20

itibg написа:Привет!
Направих си акаунт в Кракен, верифицирах се до Ниво 2, прочетох тази тема тук и тази за Кракен и какво се прави там. За момента всичко ми е ясно, но остава само да си избера банка и да започна да продавам през Кракен. Имам едно финално питане, което ни занимава всички тук виждам - коя банка да избера? Имам активни сметки в доста банки - ПИБ, ЦКБ, Пощенска, Пиреос и Общинска. Мога да си открия и където и да е в друга банка акаунт, но само моля за споделяне на най-актуален практически опит от ваша страна къде нещата работят наистина сериозно и многократно, т.е. няма да се лиша от възможността да си използвам сметката след първия превод, защото идват пари от криптовалути по нея. Възнамерявам да правя, както и до сега преводи веднъж или два пъти в месеца. Естествено, "мръсните" думички в която и да е банка никога не съм споменавал, така че спазвайки дискретност, искам да доведа придобитото до джоба си.
Благодаря ви предварително!

Преди да пишете в някоя тема или да правите нова се огледайте дали няма някоя по подходяща за целта - виж тая тема и по специално мнението на Mateev viewtopic.php?f=10&t=5072&start=10#p49939
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот itibg » 23 Яну 2018, 10:25

filchef написа:
itibg написа:Привет!
Направих си акаунт в Кракен, верифицирах се до Ниво 2, прочетох тази тема тук и тази за Кракен и какво се прави там. За момента всичко ми е ясно, но остава само да си избера банка и да започна да продавам през Кракен. Имам едно финално питане, което ни занимава всички тук виждам - коя банка да избера? Имам активни сметки в доста банки - ПИБ, ЦКБ, Пощенска, Пиреос и Общинска. Мога да си открия и където и да е в друга банка акаунт, но само моля за споделяне на най-актуален практически опит от ваша страна къде нещата работят наистина сериозно и многократно, т.е. няма да се лиша от възможността да си използвам сметката след първия превод, защото идват пари от криптовалути по нея. Възнамерявам да правя, както и до сега преводи веднъж или два пъти в месеца. Естествено, "мръсните" думички в която и да е банка никога не съм споменавал, така че спазвайки дискретност, искам да доведа придобитото до джоба си.
Благодаря ви предварително!

Преди да пишете в някоя тема или да правите нова се огледайте дали няма някоя по подходяща за целта - виж тая тема и по специално мнението на Mateev https://bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.ph ... =10#p49939

Благодаря! Още днес ще проверя прочетеното в поста на Mateev.
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот stancho77 » 29 Яну 2018, 10:02

Колеги, а някой дали случайно си е зареждал сметката с това Фактор експрес, че нямам нерви пак да ида до банката и да чакам 2 дни да ми влязат парите?
stancho77
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2018, 10:07

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот galin65 » 26 Фев 2018, 10:04

stancho77 написа:Колеги, а някой дали случайно си е зареждал сметката с това Фактор експрес, че нямам нерви пак да ида до банката и да чакам 2 дни да ми влязат парите?


Колега, аз съм я ползвал тази услуга. За 1-2 минути те обслужват.
galin65
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Фев 2018, 12:49

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот stancho77 » 20 Мар 2018, 09:15

И аз останах доволен. Жената в офиса ми каза, че мога и битовите сметки да си плащам с Фактор Експрес
stancho77
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2018, 10:07

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот bradli » 20 Мар 2018, 22:31

Screenshot_4.png
Screenshot_4.png (167.18 KiB) Прегледано 4047 пъти
така наречената Сепа на Дск
http://prntscr.com/itzac9
https://dskbank.bg/docs/default-source/ ... %D0%B0.pdf
Получаване от кракен към Мистъртанго по Сепа , без проблем.
В обратната посока ще разбера утре, може би.
Превод към Мистъртанго по суифт 10 евро спират те(поне така пише)
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот bradli » 22 Мар 2018, 11:23

bradli написа:
Screenshot_4.png
така наречената Сепа на Дск
http://prntscr.com/itzac9
https://dskbank.bg/docs/default-source/ ... %D0%B0.pdf
Получаване от кракен към Мистъртанго по Сепа , без проблем.
В обратната посока ще разбера утре, може би.
Превод към Мистъртанго по суифт 10 евро спират те(поне така пише)

Пробния превод от Мистъртанго към Кракен мина, но от борсата ми искаха допълнително да верифицирам със снимка на лична карта и ръчно написана дата и подпис. Причината зачестили злоупотреби. След , което депозита беше освободен.
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin

cron