Банкови такси и крипто валути

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банкови такси

Мнениеот capola » 15 Яну 2017, 10:18

2GOOD написа:Повечето банки правят СЕПА трансфер, например ПИБ е за 2 Евро или нещо такова...


Странно, защото явно това се крие от самите банки. Звънях на телефонната централа на ПИБ и оттам ми казаха, че въобще не правят преводи по SEPA.
capola
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2016, 18:48

Re: Банкови такси

Мнениеот 2GOOD » 15 Яну 2017, 14:25

capola написа:
2GOOD написа:Повечето банки правят СЕПА трансфер, например ПИБ е за 2 Евро или нещо такова...


Странно, защото явно това се крие от самите банки. Звънях на телефонната централа на ПИБ и оттам ми казаха, че въобще не правят преводи по SEPA.


В такъв случай може и аз да се бъркам и това да е обикновен swift превод, така или иначе цената остава същата.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банкови такси

Мнениеот bradli » 15 Яну 2017, 14:43

Преди време бях питал в Дск и ми отговориха, че СЕПА превода трябва да влезе по някое време 2017.
А, дали ще се случи нямам идея.
Иначе в Дск до 100 евро получааване няма такса.
Над 100 таксата е 6 евро.
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Банкови такси

Мнениеот jkminkov » 15 Яну 2017, 23:15

правят преводи, но се правят на луди като цакат със swift съобщение, което не е нужно, ако не правеха СЕПА трансфери нямаше да получаваме и СЕПА преводи!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Банкови такси

Мнениеот Trafalgard » 29 Яну 2017, 18:44

Първа инвестиционна банка за сега е най добри условия
Trafalgard
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Яну 2017, 23:56

Re: Банкови такси

Мнениеот Zmejsky » 30 Яну 2017, 12:10

rgcoins написа:
Trafalgard написа:Първа инвестиционна банка за сега е най добри условия


Беше.... Отдавна не е така.

Като казваш а кажи и б - коя е банката с главно Б
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Български банки и крипто валути

Мнениеот nasopraso » 16 Юни 2017, 17:46

Колеги да споделя какво ми се случи...имам акаунт в Кракена и преди няколко дни направих няколко тегления към БГ сметката ми в Райфайзен банк..идваха за помалко от един ден и такса е само 0.09 евро цента :) СЕПА превод.

Да, но днес реших да си изтегля малко по голяма сума и получих обаждане от банка като ми казаха, че този път превода ще го пуснат, но в понеделник да отида да попълня декларация за произход на парите и за вбъдеще такива преводи нямало да минават, защото политиката на банката била да не работи с крипто борси. Според мен цялата идилия е, че скапаната банка не може да си прибере таксичката понеже превода е СЕПА.

Някой имал ли е подобни проблеми и да сподели кой с кои банки работи или как най-безболезнено може да се изтеглят парите от крипто борсите? (Кракен или Полониекс)
nasopraso
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2017, 11:00

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот 2GOOD » 16 Юни 2017, 18:01

Аз те първа направих няколко малки (под 500Е) превода към ПИБ и нямах никакви проблеми, избора ми на сума беше заради таксата на банката за входящ превод, ако е над 500Е взимат поне 5 Евро такса, и защо да им я давам. Сега ако превода, който си направил е над 10000 евро нормално да ти искат декларация, но ти пък си имаш попълнени данните при Кракен, което означава че всичко ти е наред.

А изречението "за вбъдеще такива преводи нямало да минават" е някакво тотално своеволие - на какво основание.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот nasopraso » 16 Юни 2017, 18:05

Тегленето ми е за 236 евро.

Такса при входящ превод нямам! Гледах си превода-колкото съм изтеглил от Кракена толкова и получавам в сметка без 0.09 цента - просто не ми визмат такса явно, защото е СЕПА превод и явно заради това мрънкат и се правят на интересни.

Основанието е както го написах по-горе - Политиката на банка не разрешава да се работи с крипто борси
nasopraso
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2017, 11:00

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот 2GOOD » 16 Юни 2017, 18:15

nasopraso написа:Тегленето ми е за 236 евро.

Такса при входящ превод нямам! Гледах си превода-колкото съм изтеглил от Кракена толкова и получавам в сметка без 0.09 цента - просто не ми визмат такса явно, защото е СЕПА превод и явно заради това мрънкат и се правят на интересни.

Основанието е както го написах по-горе - Политиката на банка не разрешава да се работи с крипто борси


И за такава сума са те карали декларация да попълваш.... ужас, никога не съм я харесвал тази банка.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, Spenchoni, syncho, viniamin