Банкови такси и крипто валути

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот 2GOOD » 24 Мар 2018, 16:34

Много полезно сайтче: http://banki.link/
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот filchef » 24 Мар 2018, 21:59

sevdalin написа:Здравейте

Някой да е правил СЕПА превод от мистертанго към кракен? Не знам как да кача скр шот, но в общи линии ми излизат 3 полета, 2 от които са сума за пращане, и основание за плащане. Единственото поле в кеото мога да сложа IBAN, е "recipient address", т.е адрес на получателя и след като въведа да речем IBAN на кракен за евро, ми излизат още 2 полета - BIC код и име на получателя. Попълня ли и тези, мога да натисна единствено "send money", т.е пращам парите. Никъде не посочвам всички данни на Кракен, както и моя референтен номер ( за да знаят кракен, че това е моя транзакция), никъде не мога да посоча, че става дума за СЕПА превод, а не за суифт. И накрая ми споменава, че минималната такса ще е 50 евро, нали уж търся безплатен превод???? Моля, някой който е превеждал оттам да помогне, наистина ще съм благодарен.

Поздрави
Севдалин


Помогнете на колегата - явно трябва да направи някакви настройки по акаунта си за да му се покаже сепа превода но още не съм ползвал Мастертанго.Явно в основание за плащане трябва да сложи референтния си номер както и данните на Кракен но не знам защо не му дава да избере СЕПА превод.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот amxcs » 19 Май 2018, 00:08

От Кракен директно към Дск 10 евро ли е превода за малки суми или не съм разбрал?

От banki.link прочетох..
ПРОДАЖБА НА КРИПТОВАЛУТИ: Kraken > Mistertango > PaySera > произволна българска банка (общо такси около 1.18BGN; общо време за изпълнение: няколко часа, в рамките на деня)


Това ли е най изгодното откъм такси в случай, че към дск директно са 10 евро?
amxcs
 
Мнения: 85
Регистриран на: 01 Фев 2018, 08:32

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот KUM4o » 19 Май 2018, 12:10

coinbase към уникредит никакви такси до 100евро превод.
KUM4o
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Юни 2017, 01:02

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот johnkill » 04 Юли 2019, 13:35

KUM4o написа:coinbase към уникредит никакви такси до 100евро превод.

и с Райфайзен така. Самия coinbase взема 0.15 EUR такса ама за повече от 100 Евро не съм пробвал. Интересно ми е колко е лимита за евтините трансфери
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот mortix » 19 Юли 2019, 16:02

johnkill написа:
KUM4o написа:coinbase към уникредит никакви такси до 100евро превод.

и с Райфайзен така. Самия coinbase взема 0.15 EUR такса ама за повече от 100 Евро не съм пробвал. Интересно ми е колко е лимита за евтините трансфери


Kraken към ЦКБ два превода по 99 евро в рамките на 1 минута - 0 такса, освен на кракена таксата за извеждане на фиат. В ЦКБ ми казаха за 4 SEPA превода на 24 часа до 100 евро. От две години не съм имал грижи с тях, освен това, че не мога да превеждам към Кракена фиат - нареждане "отгоре" (от господ ли, така и не разбрах.....)
В Уникредит/Булбанк ми казаха за неограничено число SEPA преводи до 100 евро, но не мога да потвърдя за тях, самите служители не бяха много сигурни даже и какво е SEPA.... Превод към Кракен на фиат - забрави ("няма забрана, но не пускай, няма да мине и не ме питай защо" - днешен отговор на техен служител на този въпрос).
Gigabyte GA-7ZM (S7), AMD Duron 650, 128 Mb PC133 SDRAM, 22 Gb Deskstar 22GXP (IBM), Creative 3DBlaster Annihilator Pro 32 Mb, Creative SoundBlaster Live!, Win 98 (Second Edition)
mortix
 
Мнения: 34
Регистриран на: 03 Май 2017, 09:53

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот mikelo » 19 Юли 2019, 18:40

Kraken -> Monese, банков превод - 24 часа
mikelo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2019, 17:15

Re: Банкови такси и крипто валути

Мнениеот bruter » 20 Юли 2019, 11:26

Kraken -> FidorBank, 9 евроцента за 5 минути

FidorBank -> FiBank, без такса ако сумата е до 500 евро. В делничен ден сутринта направих 3 превода по 500 евро през няколко минути, пристигнаха късно следобяд и FiBank не ми взеха никакви такси.

Вземате си дебитната карта от Fidor и всяко теглене в брой от банкомат ви струва 2.5 евро, първото теглене е безплатно. Теглил съм един единствен път за проба и курса беше убийствено добър, 1.95582.

Edit: Както можеше да се очаква, оказа се твърде хубаво за да е вярно. След 1 ден MasterCard ми начислиха 1.5% такса за превалутиране (MasterCard Fremdwährungsgebühr). Предполагам, че няма да има такса ако теглите в евро, но това няма как да стане в BG. Кеш от банкомат ще тегля само в държави с евро.

Ако някой е много на зор може в рамките на 10 минути да изтегли пари в брой от Kraken. Всеки може да настройва във Fidor акаунта си различните лимити за плащане, теглене в брой и дори в кои държави да е валидна картата.

Все още не съм плащал на POS терминал, но от описанието им разбирам, че е безплатно. Днес може да го тествам и ще пиша как е.
Тествах го, плащането е без допълнителни такси освен тази за превалутиране, курса е 1.9558 (първоначално курса беше 1.94, но след 3 дена MasterCard отново са ми начислили 1.5% такса за превалутиране и някакси магически са променили курса по който първоначално ми бяха прихванали плащането на POS терминала). Как се променят данните следя в онлайн отчета на банковата ми сметка и това MasterCard да прави промени в баланса няколко дена след като съм платил страшно ме вбесява. Превалутирането струва пари освен че е досадно и това е още една причина в бъдеще да има само Bitcoin и никакви шитове.

Според мен, правилните начини за използване на FidorBank акаунта са следните:

1.1 Kraken -> FidorBank, 9 евроцента
1.2 FidorBank -> FiBank (преводи до 500 евро, безплатно)
1.3.1 прехвърляне от евровата сметка в левова сметка във FiBank (курса е 1.949)
или
1.3.2 теглене на евро от FiBank и обръщане в Тавекс (курса е 1.95; за суми над 1000 евро курса е 1.952)

2. FidorBank дебитна карта MasterCard за плащане на POS терминал и/или теглене в брой, но само в държави с евро.

Как да го начукаме на българските банки
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31

Предишна

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin