Банкови такси и крипто валути

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банкови такси

Мнениеот alwa1 » 19 Юни 2014, 20:19

larry12 написа:на райфайзен за 500Е от биткойн.де със СЕПА превод таксата им беше около 10Е....

Дали е на % или при 1000Е пак ще е 10Е
alwa1
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2014, 00:16

Re: Банкови такси

Мнениеот MarziMeDaIzmizliaIme » 26 Юни 2014, 13:26

За входящ трансфер от чужбина в Райфайзен таксата е 5 евро, в Булбанк е 6 евро, в Пощенска банка е около 5-10 евро, не съм сигурен за Булбанк и Пощенска защото ми ги каза един приятел преди време. Само за Райфайзен знам че е 5 евро със сигурност защото съм им клиент. SEPA все още не се използва, защото това е вътрешен междубанков трансфер в страните от Евро съюза, НО само тези от Евро Зоната, т.е. в тези които официалната валута е Евро. Ние не сме част от тях и за това таксите за изходящ превод към чужбина са високи като при обикновен международен превод. Когато след години влезнем в Евро Зоната тогава таксата за получаване и изпращане ще е само 1 евро независимо към кои банки или държави от Евро Зоната става въпрос. Това ми бе казано от служител на Райфазен банк когато попитах мога ли да направя SEPA трансеф.
MarziMeDaIzmizliaIme
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Сеп 2013, 21:26

Re: Банкови такси

Мнениеот Zmejsky » 26 Юни 2014, 14:23

НО само тези от Евро Зоната, т.е. в тези които официалната валута е Евро. Ние не сме част от тях и за това таксите за изходящ превод към чужбина са високи като при обикновен международен превод. Когато след години влезнем в Евро Зоната тогава таксата за получаване и изпращане ще е само 1 евро независимо към кои банки или държави от Евро Зоната става въпрос

Направо те е метнАл у духовата музика .
сепата зависи от желанието на банката /българската , наще поонеже гледат да си преебат клиентите не искат да въвеждат сепа , не че не могат , от 2016 става ЗАДЪЛЖИТЕЛНА И ЗА НАЩЕ тогава да видим какво ще измислят
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Банкови такси

Мнениеот zigzag » 26 Юни 2014, 19:00

Те са въвели SEPA ама не я предлагат. Щом се получават СЕПА преводи, значи са регистрирани в тая система. Скатават се за да скубят клиентите. :evil:
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Банкови такси

Мнениеот skynetoper » 09 Юли 2014, 13:54

Борса KRAKEN
изходящ превод в евро или в долари към банка ДСК - за суми до 100 Евро (или в долари равностойни на 100 Евро) такса няма!
Превода става от днес за утре - пробвано няколко пъти.
skynetoper
 
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Мар 2014, 13:46

Re: Банкови такси

Мнениеот deyan_rashkov » 04 Авг 2014, 19:50

Открих един нов wallet с вързана дебитна карта mastercard , наложените такси ми се струват приемливи месечна такса 4 евро , такса за теглене от банкомат 3,5 евро , покупка с картата 3%.
http://help.xapo.com/95219-What-fees-ar ... Debit-Card

Сега разгледах epay.bg
там може да се регистрира такава карта за ползване за Банкови превод и таксата им също е приемлива
От карта Visa / MasterCard / Maestro, издадена от чужда банка,
от небанкова институция или обслужвана от чуждестранен
авторизационен център 2.9 % от сумата + таксата на ЦКБ като банка-оператор
а мисля че ще е без допълнителни такси за плащане на сметки и т.н.

НА мен ми изглежда, че по този начин може да се разполагам по всяко време с своите BTC когато ми трябва плащане на стоки и услуги.

Започнали са да изпращат първите заявени карти ,
предлагат vault със застраховка срещу скромна годишна такса
Струват ми се най- доброто и най бързото решение за момента , с разумни такси
ако на някой му представлява интерес ще се радвам да се регистрира прз рефералският ми линк https://in.xapo.com/ref/?c=C5XH18Q

Отделно от това coinbase предлагат регистрация на VISA карта , не съм го пробвал, но си мисля, че също е вариант да си получаваш парите, разбира се до някой лимити.
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: Банкови такси

Мнениеот jumparo » 19 Авг 2014, 15:24

аз имам във Fibank и съм доволен,нямат никакви такси за получаване на sepa преводи
jumparo
 
Мнения: 29
Регистриран на: 24 Ное 2013, 18:15

Re: Банкови такси

Мнениеот Niks » 25 Авг 2014, 20:16

Таксата за получаване ми е болна тема и все още не мога да проумея защо съществува.Пускам кратък неизчерпателен списък на парите ,които прибират за входящ превод :
- Райфайзен - 0.07 % от сумата (мин. 5е)
- ОББ и Пощенска - 10 евро
- Булбанк - 6 eвро минимум
- ДСК - 6 евро + 0.1 % за над 200 е
- Unicredit - 0.10% от сумата (7 eвро минимум)

Защо да не ги събират ,след като никои не им забранява :wink:
Niks
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Авг 2014, 20:09

Re: Банкови такси

Мнениеот mprimov » 20 Сеп 2014, 09:49

Бях писал преди за Д-Банк - че са им най-ниски таксите за изх. превод в евро
Вчера бях неприятно изненадан - от 1-ви Септември са вдигнали таксата от 7 на 12 Евро .....
Почти двойно!
mprimov
 
Мнения: 102
Регистриран на: 08 Май 2014, 14:55

Re: Банкови такси

Мнениеот steffo » 03 Окт 2014, 17:30

zigzag написа:Те са въвели SEPA ама не я предлагат. Щом се получават СЕПА преводи, значи са регистрирани в тая система. Скатават се за да скубят клиентите. :evil:


"Крайният срок за страните от еврозоната за изпълнение на кредитните преводи и директни дебити в съответствие с определените в Регламента изисквания е най-късно от 1 февруари 2014 г., а за държавите извън еврозоната - най-късно от 31 октомври 2016 г. или до една година след приемането на еврото, ако това стане преди тази дата. След тези дати съществуващите национални схеми за кредитни преводи и директни дебити в евро ще бъдат заменени от техните SEPA алтернативи." Източникът е тук. Не вярвам банковият картел в България да допусне SEPA преди да изтече крайния възможен срок.
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, Ottly1986, Sando_83, veznata, viniamin