(Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

(Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот PoorMan » 27 Юли 2013, 16:16

Не съм някакъв спец по тия работи, но все пак бих искал да споделим мнение относно следния проблем:
Смятам че покачването на трудността вреди на системата и на свободата и, и на обикновените потребители!
Кой печели от покачването на трудността???
Когато трудността е висока, обикновените хора имат все по малко шанс да са конкурентно способни на организираните копачи.
Ако предположим че някои големи корпорации (и разбира се играчи на пазара) им скимне да тръгнат да се занимават със копане, за тях би било толкова лесно да заграбят целия дял на копането и практически да направят системата ЦЕНТРАЛИЗИРАНА, МОНОПОЛИЗИРАНА и МАНИПУЛИРАНА

Какво мислите, няма ли система подобна на BTC, но без трудността във вида в който я познаваме, да бъде по-добра?
пример: на всеки обикновен, или дори мобилен и джобен компютър се инсталира програма която позлва малка част от процесорната мощ. Когато компютърът е свързан с интернет, той работи по решаването на задачи, или сваля файл който съдържа задачките котио ще бъдат решавани докато компютърът е извън мрежата.
Всеки получава абсолютно различна задача ПО УСЛОВИЕ, и така няма да има stale. Практически няма да има машина която ще работи напразно, за този дето духа. Цялото електричество и процесорна мощ ще се ползва, и няма да се хаби.
Разбира се ако имате по бърз компютър той ще решава по трудните задачи и обратното. Така практически системата става неумираема, и всеки допринася за нея. А не както сега, милиони машини работят и се надяват нещо да стане, за да допринесат на системата, докато няколко мощни групировки контролират всичко.

В момента системата излгежда така: имате на склад определен брой торти ( не познахте,не са 21 милиона :D )
На определен интервал от време от склада се вади една торта, и се слага на площада.
В същото време всички тръгват напред, кой с каквото може-,юмрюци,ножове, вилици, лопати, търмъци, трактори, пистолети, автомати, БТР-и, танкове, изтребители, кораби, совалки, сами хора и групи, банди и армии, честни и доблестни,мошенници и спекуланти.
И всеки се опитва да грабне цялата торта, или каквото докопа.

А не може ли просто да се отвори склада, и после всичко е ясно?
Не копая.
PoorMan
 
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Юни 2013, 13:43

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот 2GOOD » 27 Юли 2013, 16:27

Много готини моменти има този пост харесва ми, особено часта с тората и нейното заграбване, но като цяло алгоритама е така направен, че не можеш да заграбиш цялата торта.

А ASIC също доста се децентрализира - сигорен съм, че ASICMINER ще продължават да пускат все по-евтини устросйтва за копане, иначе има доста истина в поста лайткойн е не лоша алетрнатива. Като цяло бъдещето е там някъде ако не е биткойн ще е нещо подобно.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот ZAX » 27 Юли 2013, 16:50

Albert Einstein: "Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

(Има само две безкрайни неща – Вселената и човешката глупост, като за първото не съм съвсем сигурен.)

Точно алчността и глупостта водят до краха на всяка система. Моята прогноза е че и тук ще се случи точно това. Просто въпросът е да намажем колкото се може повече, но да се отдръпнем на време преди това!

Всъщност то вече се е случило, веднага след първите кражби почнаха да искат лични данни, но за кражбите не знам да има наказани. А рално всяка транзакция може да бъде проследена, може да се разбере какво е купено с нея, това нещо на кой адрес е доставено и точно както ако си купиш нещо с крадена кредитна карта после куриера ти идва с дузина полицаи, точно така и тук могат да бъдат хващани. Така се дъни анонимността от всякъде. Но все пак да предположим че всички сме съгласни да поемем този риск и в името на анонимността си да оставим възможност да бъдем ограбени. Защо след това ни искат личните данни? Ето това ще убие BTC.

Разбира се може и да сте прави и системата да е толкова гениална че да се пребори с човешката глупост (НЕ ВЯРВАМ). Все пак ще и дам шанс, защото ми харесва идеята ;)

Но за сега аз нито съм анонимен, нито таксите са ми по-малки отколкото през банка. Какво печеля когато използвам BTC? Ако не можете да ми дадете положителен отговор на този въпрос, значи BTC вече е мъртво...

П.П. Всеки който си е купил повече от 2 топ видеокарти или си е поръчал асик, просто го слага на всички останали, както и сам си го слага! От това печелят само скамерите, които ти пращат асика чак когато вече не може да се избие... Разбира се много от тях приемат плащане само в BTC и това е единственото което поддържа системата. В момента в който всички спрат да поръчват хардуер за копане, какво ще се купува в BTC? Кой ще търси BTC? Какво ще ме накара да си поръчам пица с BTC, а не с левчета? След като не мога да си ги изкопая (понеже вече е невъзможно), а трябва да си ги купя. Но това никога не е лесно, а трябва да губя много време и нерви, понеже е почти невъзможно да не те скамнат и с курса... А бай пицар, как ще го убедим да приема BTC?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот 2GOOD » 28 Юли 2013, 04:31

ZAX написа:Но за сега аз нито съм анонимен, нито таксите са ми по-малки отколкото през банка. Какво печеля когато използвам BTC? Ако не можете да ми дадете положителен отговор на този въпрос, значи BTC вече е мъртво...


1. Можеш да бъдеш на 100% анонимен с предпазни мерки, без тях може да си на 95 някъде.
2. Такси има супер минимални и то в определени случаи, разбира се можеш да позлваш модифициран портфейл и да не плащан никакви такси, но има опасност дадена транзакция да не бъде потвърдена - никога - което ми се струва доста дълго време :mrgreen:
3. Печелиш независимост, свобода, и сигурност - никой не може да ти вземе койните ако ти не му позвлиш съответно не може и да ти ги обложи с данък и т.н.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот tenax » 28 Юли 2013, 09:03

Идеята на Биткоина е да бъде децентрализиран, да не се управлява от банки, да се прехвърля бързо и лесно, без големи такси (за разлика от банките). Хубавото е и увеличаването на трудността - това е методът за справяне с инфлацията.
Отварянето на склада с торти е точно това - емитиране на огромни разплащателни средства = огромна инфлация.
Когато е създаден коина, темповете на разтеж на трудността са били много, много малки. Това се променя с навлизането на различни технологии (не нови, защото нито FPGA, нито ASIC са нова технология) и виждането на възможност за печалба от големите производители. Освен това, зад коина не стои никаква реална икономика, която да го поддържа. Цената му се определя единствено спекулативно.

За сравнение - разгледайте сайта на Челопеч Майнинг. Има историческа справка за добива на злато през годините - ще ви заприлича много на това, което се случва и тук. И все пак има ентусиасти, които промиват на реките, но колко ще изкарат, колко ще се потрудят за това, колко гориво ще изгорят...и накрая се превръща в едно хоби...

Освен това, не е чак толкова банково независима, защото първо голяма част от коините се прехвърлт в реални банкови сметки и второ - до тук имаме емитирани 11млн коина = около 1 млрд долара. Какво пречи на един голям финансов играч да ги изкупи всичките и да приключи с биткоина. Банките били изплашени...едва ли..Не е решила някоя от тях, не е приключила с коина..

И пак остава хобито..:)
tenax
 
Мнения: 45
Регистриран на: 09 Юни 2013, 17:54

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот cloxy » 28 Юли 2013, 09:06

В краткосрочен план и аз мисля, че ще има срив. Реално погледнато в момента с BTC се плаща предимно хардуер за копаене на BTC. Когато копаенето стане безсмислено, ще намалеят транзакциите, от там и цената.

Аз обаче вярвам в дългосрочната перспектива на проекта и при въпросния срив не смятам да си продавам койните, дори не преди това. Напротив, смятам да купувам тогава. Защото когато тръгне да фалира поредната държава, било то Испания, Португалия, Италия Франция..., всички пак ще се сетят да диверсифицират и в BTC.
BitRef – Проверка на наличност по Bitcoin адрес.
BitAccelerate – Bitcoin Transaction Accelerator.
PeerName – Децентрализирани домейни (Blockchain-based).
cloxy
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Май 2013, 12:29

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот plamar » 28 Юли 2013, 09:31

Така като гледам май няма смисъл от закупуването на асик (поне според този калкулатор - http://mining.thegenesisblock.com/) преди това покачване на трудността избиването на Юпитера ставаше и да започне да работи януари, сега ако не е тук Октомври най-късно няма избиване, като даже и на загуба почва да работи!!!! И тогава какъв е смисъла на копането ? Хоби като лова и риболова? То по добре парите да се инвестират в койни - ако има срив де :) - ама пак въпроса със сигурността - може да се окаже един ден, че твойте койни не са вече твой :(

GogiCH написа:така открих следната зависимост при ЛТЦ с мойте карти:
- първо доста от нещата който изчетох за зависимостта за рам памет е пълна глупост;
- второ това което пише че трябва да се копае с голяма скорост на паметите на видео картите е пълна глупост;
- и трето все повече ми се струва че тия виртуални валути са мега глупост.


и остава да се замисля на третото :D
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот ZAX » 28 Юли 2013, 11:26

Мога да ти кажа че сигурното е само това че няма смисъл да си купуваш видеокарти... За асик все още има малко смисъл : ]

Ако стане така че за асик няма смисъл, то BTC наистина умира...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот PoorMan » 28 Юли 2013, 16:42

Здравейте ентусиасти, може ли все пак да се върнем на основните въпроси които зададох, да дискутираме предимно върху тях:
PoorMan написа:Кой печели от покачването на трудността???

Какво мислите, няма ли система подобна на BTC, но без трудността във вида в който я познаваме, да бъде по-добра?
пример: на всеки обикновен, или дори мобилен и джобен компютър се инсталира програма която позлва малка част от процесорната мощ. Всеки получава абсолютно различна задача ПО УСЛОВИЕ, и така няма да има stale. Практически няма да има машина която ще работи напразно, за този дето духа. Цялото електричество и процесорна мощ ще се ползва, и няма да се хаби.

И за да е по интересно втория въпрос нека го доуточним така: Като се има предвид че по важно за системата е нейното оцеляване, саморегулиране и независимост, а не приоритет да е profit-а на миньорите. Или казано с други думи: Криптовалута в която всяко устройство дефинирано като компютър участва, без да има "пряка" изгода от това; криптовалута която основен приоритет е да замени сегашните пари, които нямат никаква стойност.
Поздрави!
Не копая.
PoorMan
 
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Юни 2013, 13:43

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот ZAX » 28 Юли 2013, 19:49

А каква стойност има криптовалутата :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin