(Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот jkminkov » 29 Юли 2013, 19:11

terracoin сериозно го прецакаха, а не виждам да му е паднала цената много...

p.s. ако някой го копа соло, надявам се да е чел форума, да няма пак скамнати >:)
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот ZAX » 29 Юли 2013, 23:31

Аз не го копая вече. Но какво наистина стана с него, може ли малко повечко подробности, защото доста ми харесваше и рано или късно ще се върна на него, освен ако наистина не е прецакан твърде яко... В смисъл че гледам че оня ден съм правил много добри шерове и можех да извадя 2-3 блока пак само за ден, но уви друго копах тогава, а после само мернах че има проблем, но разбира се не ми се зачита на английски като не го копая сега...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот BanjoManjo » 30 Юли 2013, 13:00

PoorMan написа:сегашните пари, които нямат никаква стойност.

ZAX написа:А каква стойност има криптовалутата


Какво означава да имат стойност? Реално на всяка валута стойността и е това, че хората са приели, че тя има стойност.
За мен стойност примерно има една баничка, защото ми задоволява потребност - глад. Или бензина - защото ми позволява да се придвижвам. Хартийките (или нулите и единиците) не мога да ги изям, нито да натъпча резервоара с тях. Но докато баничарката и бензинджията приемат, че лева, долара, златото или биткойна имат стойност за тях, значи и за мен те имат стойност.

Може би имате предвид да имат покритие. Покритието на долара какво е - вярата в суверенитета на държавата, вярата, че държавата ще си събира данъците, вярата, че държавата може да брани интересите на поданиците с военна мощ. Долар ще има докато хората вярват в него, докато вярват в държавата.
Абсолютно същото е и с биткойн. Какво е покритието? Вярата в една чиста система, не в институция, личност или компания. Математически модел, работещ абсолютно самостоятелно – без някой да дърпа конците, без някой да може да се намеси в управлението – точно като е в природата (математиката е природа).

Това което искам да кажа е, че независимо от трудността или каквото и да е - биткойн ще има докато хората вярват в него :obscene-drinkingcheers:
BanjoManjo
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Юни 2013, 17:49

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот ZAX » 30 Юли 2013, 15:09

Мъничко бъркаш нещата ;)

Златото има покритие (то всъщност има най-доброто покритие, защото всички се равняват по него). Това е най-ценният метал и в едно кюлче злато има точно толкова злато, колкото то струва. BTC имитира точно него, но само го имитира, защото е изкуствено ограничено, докато златото е естествено ограничено или поне докато не измислим свръхсветлинно придвижване или телепортация, но тогава пак ще е ограничено, поне докато не започнем да пътуваме и в различни измерения и т.н. докато не се заграби всичкото злато, но до тогава ще може и да се синтезира вероятно. Така че златото ще е ограничено само докато не се намери метал с по-добри качества от него или докато не започне да се синтезира и за двете предполагам ще са отговорни алхимиците ;)

При BTC ще е същото, но предполагам е доста по-лесно да се хакне системата много яко... Или както някой спомена, изкупува някое правителство всички BTC и край... А кой може да изкупи всичкото злато на земята?

Т.е. аз ако си върна стария компютър на вторични суровини, те ще ми го вземат най-вече заради златото, е и заради алуминия. И всички останали ценни и не чак толкова ценни метали в него (аналогия: различните видове виртуални монетки).

Но после като го претопят, ще направят много по-скъпа техника от този метал, ще ми я продадат с много по-висока надценка от реалната стойност на метала и въобще каквото и да е реално физически присъстващо в нея. С тези пари ще платят на китайците, да имат за банички... И така аз напълно разбирам защо златото и каквото и да било друго си има своята стойност (тя е на база това което може да се произведе от него). Но каква е стойността на парите, още повече пък виртуални такива, какво ги обезпечава?

В смисъл че долара става поне за тоалетна хартия. Макар че като разчиствах в нас миналия месец си намерих 2 банкноти 5+1, в банката като отидох с тези $6 и вместо 9 лева ми предложиха 8, ама имало и $1 такса на банката та 7 лева искаха да ми дадат за тях (WTH)... Нервирах се и не ги обмених, после ги мъкнах няколко дни в портфейла, докато накрая не ги подарих на една циганка (надявам се да си нахрани децата, не да си купи лепило), след като никой не ми ги прие, в нито един магазин... От този момент на татък за мен долара има нулева стойност, точка :mrgreen:

Такова нещо със злато в ръка не може да ми се случи.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: (Предположение) Покачването на трудността ще УБИЕ BTC

Мнениеот 2GOOD » 30 Юли 2013, 15:18

Не забравяй, че и златото могат да ти конфискуват - събират се БСП и ДПС и решават, че България има нужда от повече злато и забраняват на хората да притежават над еди колко си грама - хоп конфискация. Трябва да си го копаш в задния двор - евентуално :mrgreen:

А хартиените (Fiat) пари нямат никаква стойност - стойността им се базира на доверието в правителството и държавата - не се обезпечени с нищо друго. Както и биткойните разбира се, само че тяхната стойност се определя от свободен пазар.



Само за англоговорящи /англослушащи/ !!!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Предишна

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin