bitcoin.de

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: bitcoin.de

Мнениеот emzone » 23 Яну 2014, 11:05

Днес звъннах до ДСК. Обясниха ми, че за входящи трансфери до 100 EUR (~137 USD) такса няма. Над 100 евро таксата е 0.1%, но не по-малко от 6 евро.

А относно MTGOX:

Deposits may also be rejected if the transfer fees exceed the amount of sent funds. This is due to the fees set by banks and intermediaries. Also note that International deposits lower than 75 USD (or equivalent) typically result in only a small amount of funds being deposited into the receiving account.

* Withdrawals

Wire transfers are currently taking more than 4 weeks to process due to the volume of withdrawal requests currently in the queue.

Withdrawals processed typically take 5 full business days to reach your bank, provided that you have included all required information such as your full name and address as it appears on your bank statement. Please therefore double check any details that you enter when requesting a withdrawal.


В крайна сметка колко е таксата за изтегляне на пари към наша сметка?
Правилно ли разбирам, че трансфера ще отнеме поне 4 седмици?
emzone
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Яну 2014, 22:22

Re: bitcoin.de

Мнениеот redblue » 23 Яну 2014, 11:53

emzone написа:Днес звъннах до ДСК. Обясниха ми, че за входящи трансфери до 100 EUR (~137 USD) такса няма. Над 100 евро таксата е 0.1%, но не по-малко от 6 евро.

А относно MTGOX:

Deposits may also be rejected if the transfer fees exceed the amount of sent funds. This is due to the fees set by banks and intermediaries. Also note that International deposits lower than 75 USD (or equivalent) typically result in only a small amount of funds being deposited into the receiving account.

* Withdrawals

Wire transfers are currently taking more than 4 weeks to process due to the volume of withdrawal requests currently in the queue.

Withdrawals processed typically take 5 full business days to reach your bank, provided that you have included all required information such as your full name and address as it appears on your bank statement. Please therefore double check any details that you enter when requesting a withdrawal.


В крайна сметка колко е таксата за изтегляне на пари към наша сметка?
Правилно ли разбирам, че трансфера ще отнеме поне 4 седмици?


За теглене на доларо от Гокса, просто забрави, за теглене в евро минимум 4 седмици, но самият процес по верификация, вдигане на лимит, е много бавен - 30+ дни, съпорта им е много тромав.
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Re: bitcoin.de

Мнениеот emzone » 23 Яну 2014, 12:00

Ясно.
А с Kraken как стоят нещата? Доколкото разбрах и това е европейска борса (както bitcoin.de)?
emzone
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Яну 2014, 22:22

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот farmdve » 28 Яну 2014, 01:47

Странник написа:В bitcoin.de гарантирам че всичко е коректно като търговия - продавал съм доста монетки там.
Само внимавай ама много с бутончето Confirmation -едно жълтичко такова- не го натискай преди да си видял банков превод в сметката си.
Ако избързаш - подарил си своя биткойн на някого и се самопрецакваш.
Натиснеш ли го освобождаваш своя биткойн в полза на купувача.
Превода се бави 2-3 дни обикновено.
В тази борса в момента на сделката биткойна не е твой в един момент,нито пък купувача може да го вземе докато пък ти не потвърдиш отсреща.
Хитро е замислено и крайно коректно.
Не хитрувай защото купувача си прави копие от банков превод който представя като доказателство.
И ако се пишеш хитрец може да има съдебна заповед по твой адрес в рамките на ЕС
Борсата удържа малък процент за услугата си от сумата на сделката.

За другите борси нямам опит и не коментирам.
Българската борса има традиционно по нисък курс - така че си решавай сам - нисък курс бързо свършена работа или по висок курс в чужда борса и чакане.
В БГ борсата не съм търгувал но отзивите от колегите са добри за тях.
В ПИБ /Fibank няма такса за входящи SEPA преводи по банкова сметка.

Значи казваш, че bitcoin.de не работят като bitstamp,mtgox, а работиш директно с хората? Ми че то е много възможно банка да обърне превод по желание на купувач/продавач.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: bitcoin.de

Мнениеот 2GOOD » 28 Яну 2014, 02:34

Преместих поста тук, понеже е интересен като твърдение.

До колко знам bitcoin.de са лицензирани и работят с немска банка - директно, съответно плащането по банка има референция, която може да бъде доказана като реална сделка. Не ми се вярва немската банка да върне превода - на какво основание ?!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот redblue » 28 Яну 2014, 09:03

farmdve написа:
Странник написа:В bitcoin.de гарантирам че всичко е коректно като търговия - продавал съм доста монетки там.
Само внимавай ама много с бутончето Confirmation -едно жълтичко такова- не го натискай преди да си видял банков превод в сметката си.
Ако избързаш - подарил си своя биткойн на някого и се самопрецакваш.
Натиснеш ли го освобождаваш своя биткойн в полза на купувача.
Превода се бави 2-3 дни обикновено.
В тази борса в момента на сделката биткойна не е твой в един момент,нито пък купувача може да го вземе докато пък ти не потвърдиш отсреща.
Хитро е замислено и крайно коректно.
Не хитрувай защото купувача си прави копие от банков превод който представя като доказателство.
И ако се пишеш хитрец може да има съдебна заповед по твой адрес в рамките на ЕС
Борсата удържа малък процент за услугата си от сумата на сделката.

За другите борси нямам опит и не коментирам.
Българската борса има традиционно по нисък курс - така че си решавай сам - нисък курс бързо свършена работа или по висок курс в чужда борса и чакане.
В БГ борсата не съм търгувал но отзивите от колегите са добри за тях.
В ПИБ /Fibank няма такса за входящи SEPA преводи по банкова сметка.

Значи казваш, че bitcoin.de не работят като bitstamp,mtgox, а работиш директно с хората? Ми че то е много възможно банка да обърне превод по желание на купувач/продавач.


Превод не се обръща толкова лесно, при една продажба на един германец, след 3 дена ми звъннаха от международни операции или някакъв такъв отдел на ФИ банк, и ме питаха дали знам за еди кой си превод и дали съм го очаквал, казах да, и жената каза, че има постъпила молба за връщане на парите поради грешка, но след като и казах, че съм ги очаквал, тогава няма да връщаме парите и случая приключи.
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Re: bitcoin.de

Мнениеот kirilbg » 11 Фев 2014, 00:41

Здравейте колеги.Някой от Варна можели да ми каже, при кой нотариус да направя веритификация в Де-то.Благодаря предварително.
kirilbg
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Юни 2013, 20:50

Re: bitcoin.de

Мнениеот redblue » 11 Фев 2014, 09:04

Здравей, аз ходих при Александър Ганчев, и по-точно при асистентката Жана Колева
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Re: bitcoin.de

Мнениеот neshtotakova » 12 Фев 2014, 23:42

Здравейте и от мен. Ако може някой да сподели и нотариус в София при който е направил успешно верификация (може и на ЛС). След кратка обиколка 4 кантори ми отказаха.
neshtotakova
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Ное 2013, 12:57

Re: bitcoin.de

Мнениеот kirilbg » 17 Фев 2014, 15:48

Здравейте, плика с документите виели си го изпращате.Ако не дайте друг нотариус във Варна който ще свърши работата.Може и на лични.
kirilbg
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Юни 2013, 20:50

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, viniamin